Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég ennyi folsav a terhesség...

Elég ennyi folsav a terhesség elején?

Figyelt kérdés
Az eurovit 3mg os folsavból minden nap egy felet veszek be.Félek hogy ez kevés de nem merek többet szedni nehogy az már tul sok legyen!A terhesség legelején elég a 3mg fele.?!
2009. szept. 11. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem szedhetsz egészet is. Amit én szedek 3mg-os folsav, azt írja, max. napi 2-őt lehet bevenni. Én egy ideig kettőt szedtem, most már csak egyet. 8 hetes
2009. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :) akkor holnaptól egészet veszek be!:)
2009. szept. 11. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:
0,8 mg folsav elég a kutatások szerint. Ennél többnek sincs erősebb hatása, ellenben gátolja a cink felszívódását, ha túl sokat viszel be.
2009. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha szedsz terhesvitamint, akkor nem kell külön szedni
2009. szept. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a vérvétel után nem mondja a doki nem kell szedned semmit. Van még elég zöldség meg gyümi egyél azt. Pl: karfiol, brokkoli, káposzta, spenot, borsó, zöldbab, méz, narancs, banán, barna rizs, tej, tojás, paradicsom, sárgarépa, saláta ezekből azért csak tudsz válogatni :)
2009. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!