Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, még nem dolgozt...

Terhes vagyok, még nem dolgoztam, és ha nem is tudok elmenni dolgozni, mit csináljak? Honnan legyen pénz?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
majd az apa eltart titeket.
2012. jan. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát az nem nagyon szeretném, próbálok még munkát szerezni, de ha nem megy ?
2012. jan. 16. 09:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Terhesen nulla eséllyel tudsz elmenni dolgozni. Mire kell a pénz? Úgy értem van hol lakni, számlákat fizetni? Mert a gyereket igen olcsón fel lehet öltöztetni vateráról teszveszről, babakocsit, kiságyat is lehet kérni ismerőstől vagy ugyanígy használtan meg lehet venni...
2012. jan. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen ezek mind megvannak, de félek h nem lesz elég, igy is nullára jövünk ki 2en, hát még ha 3an leszünk...
2012. jan. 16. 09:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, kapni fogsz szülés után 64ezer forintot. Abból egy használt babakocsi és egy használt kiságy simán kijön, még marad is belőle ruhácskákra!

Nem azt mondom hogy gond nélkül, de meg lehet oldani!

Ismerősöktől, rokonoktól is biztosan kapsz majd ruhácskákat.

2012. jan. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy butaságot írok, de a gyed vagy a családi pótlék (vagy mindkettő???) De egyik tuti jár alanyi jogon, tehát akkor is, ha nem dolgozott még.

Szerintem menj el a védőnőhöz, és tőle kérdezd meg, de elvileg kapsz egy csomagot, amiben van egy újság szerű valami, és abba levan írva, hogy mire számíthatsz...

2012. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
ha ennyire aggaszt h nem dlgoztál teherbeesés előtt,és most terhesen kapálóznál meló uán,akkor minek kellett teherbe esni?mért nem mentél el előbb dolgozni aztán gyerek?és nekem nehogy azt mond h becsúszott,mert egy gyerek csak úgy nem csúszik be.lehet lepontozni.
2012. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyes és a családi pótlék mindenkinek alanyi jogon jár. Fix összeg mindkettő, a gyes nettóban 25.000.valamennyi, a családi pótlék pedig 12.200 Ft, ebből nem vonnak semmit. A gyerek dolgai ebből kb. ki is jönnek havonta.
2012. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
Tartasz tehenet aztán eladod a tejet.
2012. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

11:25-nek gratulálok az értelmes hozzászólásához. Gondolom nem hallott még fogamzásgátló mellett, vagy bűncselekményből fogant gyermekekről...


Egyébként a háztájizás nem is elvetendő gondolat! Amíg bírod persze :)


Esetleg kézimunkázhatnál, varrogathatnál, ilyesmik. Neted úgy tűnik van, el tudod adni akár kézműves, akár aukciós oldalakon a műveket :)

2012. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!