Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen (most 16 hét) mennyir...

Terhesen (most 16 hét) mennyire ajánlott szállodában gyógyvízben vagy pezsgőfürdőben fürdeni, illetve szaunát használni?

Figyelt kérdés
Nekem a nőgyógyászom azt mondta lehet pezsgő fürdőzni, csak nem túl sokáig a meleg víz miatt, a szanuát nem engedte. Sajnos úszni meg nem tudok, hogy a sima vizes medencébe bele tudnék menni. Márc. 31-ig kell felhasználnunk (Zalakaros), esetleg később kevésbé veszélyes?

2012. jan. 16. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Míg zárt vagy,elvileg lehet pancsolgatni.

Mi 5 hónaposan voltunk utoljára wellnessezni,ott 32 fokos volt a víz,pont jó volt. :)

Szaunázni tényleg nem ajánlott,mert ott aztán tényleg meleg van..

Ahol mi voltunk,ott eléggé tiszta volt a víz,már csak azért is,mert abban a vízben tartották a babaúszásokat is..

2012. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ja....most nézem,hogy gyógyvízről szólt a kérdés..

Ha jól emlékszem,az nem nagyon ajánlott...de írd be a google-be..majd kidob erre egy-két infót.. Annó én is keresgettem,de nem emlékszem már pontosan hogy mik voltak bennük..

2012. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Zalakaroson több medence is van, a gyógyvizesbe ne menj, csak abba ahol a sodrófolyosó is van, annak ha jól emlékszem olyan 33-35 fok körüli a hőmérséklete és nem gyógyvizes, meg a kinti vizek is ilyenek, mert ezzel a medencével van összekötve. Legalább is így volt amikor mi voltunk.

Szauna, gőzkabin, szolárium tilos, mert túlhevül a tested, ezzel a babád is. Ez az egész terhességre vonatkozik, mindegy, hogy mikor.

Én elmennék, vinnék egy pár jó regényt és a nap nagy részét a medence melletti nyugágyon heverészve tölteném, néha néha bemennék kicsit a vízbe, de max negyed órákra. Ja, ebben a medencében vannak alulról bugyogók is, nyakmasszírozó vízsugár, azok jók és használhatod is.

2012. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehetsz, ha "normál" a terhességed! Én 30 hetesen voltam wellnesselni. Engem semmitől sem tiltott a dokim. Elég sokat is pancsoltam. 35-36 fokos víz simán belefér, pezsgőfürdőtől semmi bajod nem lesz. Sőt, én pár percre infraszaunába is bementem. Bár nem sok értelme volt így!:)

Itt szuszog mellettem az 5 hetesem!:))

2012. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is mennék, bár én tamponnal vsz, mert mindig mindent összeszedek az ilyen helyeken. De alapvetően menj, ha zárt vagy! :)


23 hkm

2012. jan. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De gyógyvízbe tényleg ne menj!!! :)
2012. jan. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 14 hetesen és 23 hetesen is voltam Gunarason és ott gyógyvíz van. Az orvos és a védő se tiltotta, de ha meleg nagyon a víz (38fok feletti), akkor inkább hagyd! Az tiltott volt nekem is. Szaunát ne használd semmiképpen se.
2012. jan. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!