Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13. hetesen, napok óta nem...

13. hetesen, napok óta nem múlik a fejfájásom, enyhe gyógyszerekre sem. Ötlet?

Figyelt kérdés
Reumatológusnál voltam idegbecsípődés miatt aki annyira meghúzgálta a nyakam (manuálterápia), hogy napok óta migrénem van. próbáltam rá a doki által javasolt enyhébb fejfájáscsillapítókat de semmi. Alternatív megoldás?
2012. jan. 17. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nem tudom próbáltad e de Panadolt nyugodtan vehetsz be.Nekem ami még segíteni szokott ha jóval több vizet iszok.
2012. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
panadollal hasonló a rubophen, ugyanaz a hatóanyag (500 mg paracetamol), sajnos nem használt múlt éjjel :(
2012. jan. 17. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:

tudom, hogy nem nagy ötlet, én migrénes vagyok, még mielőtt babát vártam sokféle gyógyszer nem segített, volt, hogy a kávé hozott enyhülést.

Várandósságom alatt eddig egysezr fájt a fejem, olyan gyógyszerem nem volt, amit terhesen is be lehetne venni, aztán eszembejutott a kávé:) ittam egy jó nagy bödönnel (sok tej,kevés kávé) és ez segített.


Tudom, hogy nem mindig használ, de hátha...

2012. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gabszem ***** válasza:
nekem nagyon sokat fájt a fejem kb. félidőig. Hát a Panadol nekem nem segített és minden orvos mást mond, hogy mit lehet bevenni. az én dokim pl. azt mondta, hogy a szokásos gyógyszert vegyem be ha fáj a fejem, amit máskor is be szoktam venni. 1-1 tablettától ugyanis semmi baja se lesz, huzamosabb ideig nem szabad szedni. De először próbáld meg a koffeint vagy a sok folyadékot.
2012. jan. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a háziorvos, hogy csak algopyrint lehet bevenni. Kaptam is rá vényt, és használt is, bár, mást nem mertem bevenni.
2012. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 agleh ***** válasza:

Szia!Én a terhesség előtt illetve a 12-16. hétig migrénes voltam, hála azóta semmi. A védőnőm ajánlotta a Shüszler féle sót abból is a 7 (hetest) ami magnézium (gyógyszertárban kapható). Kis pohár vízben fel kell oldani 10 szemet és meginni, ez mindig segített, ha nem múlik egy nap 3 alkalommal is meg lehet ismételni. Én azóta megelőzésképpen illetve a húzódások, keményedések elkerülése végett napi 3x1 szemet szedek.

24 hetes kismama

2012. jan. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem is nagyon sokat fáj a fejem, a bátyám gyógyszerész, Ő azt mondta Algopyrint semmiféleképpen nem szabad bevenni, mert olyan hatóanyagok vannak benne ami árthat a babának.

Próbáld a kávét, ha nem segít akkor a: Panadol + megfelelő tarkó alátámasztás + vizes ruha a homlokra és sok fekvés nekem mindig beválik. Esetleg kérd meg aput hogy masszírozza a tarkódat és halántékodat, az is sokat segít.

2012. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi az ötleteket, megpróbálom a kávét, mert amúgy sose iszom, hátha pont ezért válik be...

Schüsslert és a belladonnát próbáltam, egyébként kicsit enyhítette ez a keverék,legalább már aludni tudtam.


No, lefőzök egy kis kávét, anyós miatt anno vettünk kávéfőzőt, hogy ha jön, legyen...most én is kipróbálom a kávés tudományom :)

2012. jan. 19. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!