Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszem van.5...

Terhességi diabéteszem van.5 napja diétázok ma még magasabb volt a cukor eredményem (8.1). Mikor hat a diéta? Vagy nem jól csinálom?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 18:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ehhez többet kéne tudni. Milyen lett a cukorterhelésed, hány grammos diétát tartasz, kell-e inzulin, és hogyan állítod össze az étrended.

23 hkm

2011. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nekem étkezés után egy órával veszik mindig a vért.180g-os diétán vagyok,napi 6x kell étkeznem ebben az elosztásban 30;20;60;20;40;10g.A gond szerintem talán ott lehet,hogy nem mindig birom megenni a kiszabott szénhidrát mennyiséget.Nagyon keveset birok csak enni egyszerre.Az egy héttel ezelőtti eredményem 7.3 volt,két héttel az előtt pedig 6.7.Egyre magasabb.Inzulint még nem kaptam de nagyon félek az lesz a vége.Szerinted,hogy kerülhetném el?Most vagyok 28+2 hetes...Minden tanácsot elfogadok,mert már nem tudom,hogy csináljam :(
2011. szept. 21. 18:36
 3/20 anonim ***** válasza:
Én is cukorbeteg lettem a terhesség végére, de nálam a diéta néhány nap alatt használt. Pénteken kezdtem el este és kedden kellett mennem vércukor profil vizsgálatra, és ott már minden eredményem rendben volt, szóval látszott, hogy tartom a diétát. Ez a 35. héten volt, a szülésig diétáznom kellett. Én 180g-os diétán voltam. Te? Sikerül betartanod?
2011. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nekem a problémám az,hogy nem birok egyszerre annyit enni.Sokszor cukormentes háztartási keksszel pótolom a hiányzó mennyiséget mert abból még meg tudok enni 2-3 db-ot.Át álltam a teljes kiőrlésű kenyérre de nem szeretem nem birok belőle jó ízűt enni.Ti miket esztek?
2011. szept. 21. 18:42
 5/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Most látom, hogy közben írtál.

Jó lenne, ha megtudnád enni a kimért adagot, az fontos! Sokszor én sem kívántam, főként a pótvacsorát (nekem kicsit másabb elosztású volt a diétám 40,15,60,15,40,10)

2011. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Fúú, miket ettem? Már nem is nagyon emlékszem (már 9 hónapos a kislányom, úgyhogy már régen volt)

Reggelire általában 1 zsemlét ettem valamilyen felvágottal, paradicsommal és 2 dl tejjel. Na ebből a tej 10 g szénhidrát, úgyhogy neked ennyivel kevesebb van előírva. Amúgy én nem ettem feltétlenül teljeskiörlésű pékterméket. Simát is ehetsz, csak ugye más az értéke. Gondolom van táblázatod.

Tízóraira valamilyen gyümölcsöt ettem, gyakran almát (grammra pontosan kimérve)vagy joghurtot, vagy mindkettőt.

Ebédre vagy főzeléket (minden alapanyagot még nyersen kimérve, összeszámolva)-kicsit macerás volt, vagy husit valamilyen körettel. De ettem tésztát is, persze csak annyit amennyi belefért a 60 g szénhidrátos ebédbe.

Uzsira megint gyümölcs. Vacsira kenyér, vagy zsemle, felvágottal, zöldséggel. Pótvacsorára meg csak egy kis darab gyümölcs fért bele a 10 grammos adagba. (narancs vagy alma) Tél volt, úgyhogy sokminden nem állt a rendelkezésemre. :)


Kérdezz még bátran, hátha tudok segíteni a diétában.

2011. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy ilyen gyorsan válaszoltál :)

Mi sajnos nem vagyunk túl leveses család így az ritkán van és nem is bírnám ha még főzelék-husi mellé levest is kellene ennem.Néha light gyümölcslét iszok az ebéd mellé kiegészítésnek.Azért álltam át a teljes kiőrlésűekre mert eddig én is sima kenyeret zsemlét ettem és azt hittem attól is magas a cukrom.Akkor megpróbálom leerőltetni a kötelező mennyiséget.Szerinted a mozgás hiánytól is lehet magasabb a cukor?Sajnos 10 perc séta után már teljesen bekeményedik a hasam.Próbáltam itthon kicsit tornázni de azt sem birom 10 percnél tovább.Nem tudod hány hét diéta után kell inzulin ha nem lesz jobb az eredmény?És egyáltalán mi a határ?Úgy értem mi az az érték ami tartósan fennáll akkor inzulint kell használni?Vagy ez is orvostól függ?

2011. szept. 21. 19:12
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia! (előző vagyok)

Én sem ettem soha leveseket, épp elég volt a főételt kiszámolgatni.

A gyümölcslét is beleszámítod a megengedett szénhidrátmennyiségbe? Mindent, amit megeszel, megiszol bele kell számolni. A lényeg az, hogy mindig egy meghatározott ( alacsony) szinten legyen a véredben a cukor, mert az se jó ha túl alacsony, meg az sem ha túl magas. Ezért kell betartani az előírt mennyiségeket.

Akkor van baj, ha már az éhgyomri cukrod is magas. Nekem csak a terheléses nem volt jó. Neked?

Én úgy tudom (úgy tanultam a főiskolán), hogy ha az éhgyomri cukor 5.5 és a terheléses 9 mmol/l alatt van, akkor elegendő a diéta. (védőnő vagyok egyébként).

Remélem tudtam segíteni!

Én is nagyon el voltam keseredve, mikor megtudtam, hogy cukorbeteg lettem, és diétáznom kell, de 1-2 hét alatt meg lehet szokni az állandó kajaméricskélést.

És érdemes betartani, mert a magas vércukortól nagyobb lehet a baba, ami szülésnél probléma, illetve a magzat hasnyálmirigyében is olyan elváltozásokat okozhat, ami őt majd később cukorbetegségre hajlamosítja.

Nekem szerencsére nem kellett inzulint kapnom, remélem neked sem kell majd, de ha mégis, az sem a világ vége, szülés után helyreáll majd minden.

A mozgás jó, de ha keményedsz tőle, akkor semmiképp ne erőltesd. Én nem tornáztam, csak annyit mozogtam amennyit a hétköznapi teendőim alatt muszáj volt.

2011. szept. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm sokat segítettél!Sajna az éhgyomi cukromat nem tudom mert azt még nem nézték.Itthonra eddig nem mertem venni vércukor mérőt mert gondoltam akkor állandóan stresszelni fogok,de most úgy gondolom hogy mégis csak kellene hátha így ki tudom szűrni milyen ételek nyomják meg ennyire a cukromat.Igen bele számolom a gyümölcslét is meg mindent amit amit eszek-iszok.Már szültem két fiút csak ők már nagyok(18;12)akkor nem volt problémám a cukorral.Viszont akkor még tanyán laktam és ott volt mit csinálni.Most panelba lakom és hát eléggé ellustultam...ami örömöm van az az,hogy most kislányom lesz :) Ő ad erőt!!Még egyszer köszönöm a válaszaid,aranyos vagy,hogy segítettél.Minden jót neked..
2011. szept. 22. 07:36
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia! Először is, a diétának nem kell idő, hogy hasson, ez nem gyógyszer. Ha segít a diéta, akkor az azonnal kéne, hogy segítsen.

Sajnos a terhességi diabétesz egyre rosszabb lesz a terhesség előrehaladtával.

Nekem sem vált be a diéta, inzulinos lettem, sőt azt is hetetnte kellett emelni, 6 egységgel kezdtem, a végén már napi 54 egységet kellett szúrnom.

Viszont nem értem, nekem kötelező volt naponta minden étkezés után és éhgyomorra is mérni a cukromat, plusz írni kellett, mit ettem, ez segít rájönni, mi emeli meg nagyon a vércukorszintet.

2011. szept. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!