Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnak a 12. heti...

Mit csinálnak a 12. heti genetikai vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Hétfőn kell mennem genetikai vizsgálatra,mert az első gyerekem beteg lett és most a másodikkal 12 hetes leszek. Milyen vizsgálatokat csinálnak?

Volt már valaki ilyen vizsgálaton?


2012. jan. 18. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Ehhez nem értek, de szerintem az uh az alap, és talán aminocentézis.
2012. jan. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van a 12. héten genetikai vizsgálat, nem csak neked. Ultrahangoznak illetve nálunk vérvételt is csinálnak. Amniocentézist nem szoktak csinálni, csak a betöltött 40. hét után vagy indokolt esetben.
2012. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én tegnap voltam a 12 hetes uh-n. Elsősorban a nyakiredőt nézik, ami a down-kór kiszűrésének alapja, valamint megnézik, hogy megvan-e keze, lába, zárt-e a gyomor és az orrcsont állapotát is.
2012. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálunk nincs mindenkinek ilyen genetikai vizsgálat 12 hetesen!

2012. jan. 18. 12:33
 5/10 agleh ***** válasza:

Nálunk a 12. hetes uh-n nyakiredőt néznek, és egyéb adatokat. Ha elmúltál 35 éves, vagy az adatok picit eltérnek, akkor át kellett menni a folyosó végén található genetikai tanácsadásra. Itt pici beszélgetés van, illetve felhívják a figyelmet különböző fizetős tesztekre (integrált, kombinált teszt), ami segíthet a kockázatokat kiszűrni. Persze egyik teszt sem 100%-os.

23 hkm

2012. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hol laksz, hogy nincs 12 hetes genetikai uh? Elvileg Magyarországon ez az egyik kötelező Uh vizsgálat.
2012. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Győrben pl. 12 hetesen genetikai uh t mi a Kyncs-ben csináltattuk meg!az uh 20 000 a vérvizsgálat 10 000 ft! néztek nyaki redőt, megnézték az orrcsontját, a szívének minden kamráját, az ereket, a ködök zsinórt, annak az ereit, megnéztük a látható belső szerveit, és még 4D be is megnézhettük!hallgatunk szívhangot, és kaptunk képet! ez mind magán úton ment, nem tudom a kórházba megnézik e ilyen alaposan!
2012. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Már elöttem leírták, miket is vizsgálnak a 12 hetes genetikai uh-on. Viszont az egyik válaszoló félretájékoztatott, mert amniocentézist, vagyis magzatvízmintavételt a 18-20. héten szokták csinálni. Javasolják azoknak, akik betöltötték a 35. évet, illetve azoknak, akiknek beteg gyermekük született vagy fogant.

A 12. héten kötelezö az uh, csak nem mindig teszik hozzá, hogy ez egy genetikai uh.

11+5 hkm

2012. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az amniocentézist akkor csinálják, ha a 12.heti genetikai uh-on és a 16.heti AFP vérvételen nem jó az eredmény.A 12. heti genetikai vizsgálat a 12.heti uh-ot jelntheti. Ez az alap, utána kötelező a 16.heti AFP. Majd a 18.héten szintén van egy uh. Ha nem jók az eredmányek, akkor viszont genetikai tanácsadás, ahol javasolhatják az amniocentézist( magzatvízmintavételt).
2012. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Olyan nálunk is van,hogy 12 heti ultrahang,de ez csak ultrahang. Azóta megkérdeztem és vérvétel is lesz. Nálunk nem a genetikai tanácsadónál csinálják a 12 hetes ultrahangot,hanem ahová járunk nőgyógyászhoz. Genetikára csak azt küldik, akinek indokolt.
2012. jan. 19. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!