Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell venni a kisbabának?

Mit kell venni a kisbabának?

Figyelt kérdés
Augusztusban érkezik a baba és nem tudom miből mennyi kell neki:( Vaklaki összeírná nekem hogy mit és mennyit kell venni/kisruha,pelus ilyesmik/
2009. máj. 27. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:

tudom még szoptatni fogsz valoszinüleg, de vennék neki egy két cumisüveget már most a biztonság kedvéért, pár kis ruhácskát, rugdalozó, body, nyár vége lesz mire megszületik, de ősszel lehet még meleg, ezért ajánlom a nyári sapit, vagy valamilyen kendőt, mert friss levegő majd kell a babának. legyen babakocsi, kiságy, baba kád, kötött cipőcske mondjuk, pelenkák, kezeslábasból pár darab, mert hátha leeszi, vagy bekakil :)

popsikenőcs, baba testápoló meg fürdető.

mire megszülőd és hazamentek már ne legyen gond, bár van addig még egy kis idő.

hángedli, kengutu, mózeskosár, járóka, esetleg játékok, etetőszék még ráér, mert ezeket ugyis csak nagyobbk orában fogja használni.

2009. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!A kisruhákból mekkorát vegyek?Úgy értem hogy a legkisebből mennyit?És ha nagyobb baba lesz?Első baba és nem igazán tudom hogy mit kell neki venni:(
2009. máj. 27. 11:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Millió babakelengyés oldal van a neten. Én ezekből ollóztam össze a sajátomat. Itt van néhány, most ennyit találtam:

[link]

[link]

[link]

2009. máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi ezeket vettük!

Kiságy, pelenkázószekrény, pelenkázófeltét, szivacs, ágynemű, babakocsi, pléd nagy-kicsi, lepedő, gumilepedő, fürdőlepedő más néven kifogó 2 db, kád, kádállvány, vízhőmérő, textilpelenka 15 db, pelenkázóalátét 1 csomaggal, orrszívó elektromos, hordozó, bébiőrző, körömvágó olló, cumi, cumisüveg 124 ml 2 db, kiskanál, fertőtlenítőfolyadék, törlőkendő, fültiszító biztonsági és sima, lázmérő, pelenka mi liberót vettünk 3 nagy csomaggal, mull-lap, hajkefe,

56 os kisruhákból nem érdemes betankolni, mivel mi 3 hét alatt kinőttük inkább a 62 eseket.

Nekünk nagyrésze kölcsönkapott, vagy turiból származik. meg vettem nagyon jókat a tesz-vesz és a vetara oldalról.

azért vettünk egy két ruhát de azok 62 esek voltak.

HA egyéb kérdésed van írj prívátan szívesen válaszolok a kérdéseidre!

További szép babavárást!

2009. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves 13:38-as!

Tőled kérdezném, hogy mi az a pelenkázó alátét. Nekem már meg van minden, de Én ilyet nem vettem. Azt a pelenkázó feltétre kell még rátenni?

A kérdésírótól elnézést, hogy belekérdezek!

Üdv!

2009. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az is a bababoltban lehet kapni. 10 db 1400 ft körül van. Nagyon jó utazáshoz védőbe de én a kórházba is vittem és arra fektettem rá a kisfiamat mikor pelenkáztam. Az egyik fele pamutos a másik nejlonos. és a nejlonosat kell az asztallapra tenni a pamutosra meg a babát. ha nem pisili le akkor többször is lehet használni. Én mai napig használom a fiamnak ha megyünk a védőbe vagy bár hova pedig már 20 hónapos.Nagyon praktikus. Ha kell kép írjál és küldöm, hogy hogy néz ki!
2009. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Írtam privit! (Én kérdeztem a pelenkázó alátétet.)
2009. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is augusztusra vagyok kiírva és szintén első baba.Én a védőnőmtől a következő babakelengye listát kaptam:

1db pólyabetét.1-2db pólyahuzat,10-20db textilpelenka,eldobható pelenkák 1napra kb.5-8 db kell,6-8db body rövid illetve hosszú ujjú,1 kocsikabát, 2db sapka vastag-vékony,2-4db tipegő rugdalódzó.

Babakozmetika: hajkefe,fésű,lekerekített végű körömvágó olló,babaolaj:napraforgóolaj,fültisztító pálca,lázmérő.Orvos írja fel: popsikenőcs,köldökápoláshoz krémek,lázcsillapító...stb

Egyéb: fürdőkád,fürdőlepedő,kifogó,2-3db lepedő a kiságyba,kis pléd huzattal,babakocsi,kiságy,pólyázóasztal.

Etetéshez:igény szerint mellszívó,2db cumisüveg cumival,kifőzőedény,külön edény,pohár,tányér,evőeszközök.

Remélem tudtam segíteni? Te mikorra vagy kiírva és hol fogsz szülni?Nálunk kisfiú lesz és nálatok?

Boldog babavárást!

29 hetes

2009. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

utolsónak: Én Augusztus 13-ra vagyok kiírva,és Esztergomban fogok szülni.hozzánk is kisfiú érkezik:))Mi lesz a neve?Te hol és mikor szülsz?

2009. máj. 29. 15:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

"Utolsó vagyok".Kicsit messze lakunk egymástól,Békéscsabán fogok szülni.2 keresztnevet választottunk a kicsinek: Roland Andrásnak fogják hívni.Augusztus 19-re vagyok kiírva,de UH szerint nagyobb a baba,így egy héttel előrébb vettek.De a szülés időpontján eddig nem változtattak.

Boldog Babavárást Kívánok!

2009. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!