Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen baja lehet a kisbabának...

Milyen baja lehet a kisbabának, ha terhesség alatt az anya dohányzik?

Figyelt kérdés
Tesóm 16 éves, terhes lett egy idősebb pasitól, és meg akarja tartani, mert a pasi ezt szeretné. De folyamatosan cigizik, napi másfél dobozzal, és nem tudok rá hatni, hogy hagyja abba. Talán ha megtudná, hogy milyen károkat okozhat, abbahagyná.
2010. márc. 6. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
koraszülés, oxigénhiány, de amúgy gratulálok a tesódnak, ki fogja eltartani?
2010. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Folyamatos oxigénhiánya van a babának a rengeteg cigitől, így nem tud rendesen fejlődni a szervei, az idegrendszere az egész baba fejlődésére kihat. Most mondhatnám, hogy igen komoly eséllyel pályáz egy fogyatékos gyerekre, akit azért nem egy leányálom felnevelni. De sajnos egy vetélésre több esélye van.


Egy csecsemő és gyermekápoló/ másodéves szülésznő hallgató

2010. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

16 évesen, napi másfél dobozzal szív és terhes lett? Szerintem késő elkezdeni hatni rá. Szüleiteknek kellett volna, amikor megszületett és kicsi volt. Most már mindegy.

És a gyerekének is. Bár ne legyen igazam, de szerintem túl sok mindent úgysem tud nyújtani neki. Mertha érdekelné a gyerek nem kéne "hatni" rá, hanem magától követne el mindent, hogy egészséges babája szülessen. De eszerint őt ez hidegen hagyja.

Egyébként pedig neked is GOOGLE, tudod ez egy kereső, és beírod: "dohányzás hatásai a magzatra" és már meg is találtad a választ a kérdésedre, aztán nyomtatás és odaadhatod a húgodnak. Egyébként pedig elmentek egy bevásárlóközpontba és a cigis dobozokon is rajta van, nagy fekete betűkkel.

2010. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
gartulálok a húgodnak.basszus ha nem is tufja teljesen letenni legalább csökkentse.én sem tudtam letenni de lecsökkentettem napi 2-3 szálra,aztán egyszer csak letettem végleg úgy h észre sem vettem.
2010. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
keringési problémákat okozhat, de korai szakaszban a dohányzás végtag ki nem növést is előidézhet! Felelőtlen a hugod, és tényleg nem hatni kellen rá, hanem magától kellene legyen annyi esze hogy egy gyerek felelősség, és nem csak a "megcsinálásig" gondolkodnia!
2010. márc. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!