Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a vélemények az integrált...

Mik a vélemények az integrált teszttel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Jövő hétre bejelentkeztem, akkor töltöm a 12. hetet. Egy uh és egy vérvétel lesz, fizetnem nem kell érte. 32 éves vagyok és az első babámat várom.

Ma veszélgettünk erről és az egyik kolléganőm ( szintén kismama, második babával ) teljesen felkavart a véleményével. Szerinte teljesen felesleges az egész, ráadásul sokszor tévesen pozitív az eredmény és utána az egész terhességet végig fogom aggódni. Nekem szegezte a kérdést, hogy elvetetem-e a babát, ha rossz az eredményem. Teljesen rosszul éreztem magam. Őszintén szólva én azt gondoltam, hogy ez egy jó dolog és ezzel is tettem egy lépést afelé, hogy egészséges babám szülessen.

Tényleg ennyire megoszlanak a vélemények erről a vizsgálatról? Mik a tapasztalatok? Segítsetek legyetek szívesek!


2009. máj. 27. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia ha nem kell fizetned, és csak egy vérvétel, akkor az nem a kombinált teszt?

Mert az integrált az a 12. heti UH és vérvétel, + még egy vérvétel a 16. hét után.


Én voltam mindkettőn, mert a kombinált eredményén nem nyugodtam meg, nem volt eléggé negatív.

Szerintem igenis hasznos vizsgálat. Az meg, hogy elvetetnéd-e ha beteg... nos, marhára nincs hozzá köze senkinek rajtad meg a párodon kívül. Én bizony elvetettem volna.

Vannak olyan kismamák, akik szeretnek az első babások előtt tapasztaltként lehurrogni mindenféle újítást. Ne törődj velük. Volt itt egy kérdés hónapokkal ezelőtt a légzésfigyelőről. Egy 4gyerekes anya oltott mindenkit, hogy milyen hülyék vagyunk, hogy ilyenre költünk, mert az ő négy gyereke is felnőtt anélkül. Nem tudom, mit szólt volna, ha pont az ő gyereke nem vesz levegőt...

Ne törődj a kolléganőddel, a kombinált teszt igenis jó dolog, és neki fogalma sincs az egészről, mert téves pozitív esetén vannak további vizsgálatok, pl magzatvízvétel. Úgyhogy nem fogod végig aggódni az egészet. Sőt, meg fogsz nyugodni.

Én is megnyugodtam az integrált után, akkor a kombinált 1:640jéhez képest 1:45000hez lett a Down esélye. Ezután miért aggódnék?


Boldog babavárást neked!

Minden jót kíván egy 37 hetes

2009. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia, én voltam - szintén a korom miatt- a kombinált és az integrált teszten is. Sorrendben így mennek egymás után, a kombi volt kb 12 hetesen, az integr. pedig kb 1 hónappal később. Féltem az eredménytől, de szerencsére negatív lett mind a kettő. Elmehettem volna a magzatvíz minta vételre is, de attól jobban féltem. (a vetélési lehetőség miatt) Viszont megbeszéltük itthon, ha a vérvételes ne adj isten rosszat mutat, akkor megnézetjük a vizet is. Ennek ellenére nem tudtuk eldönteni, hogy mit tettünk volna. (valószínüleg nem vetetjük el a babát, persze ez is helyzet kérdése és mindenki maga dönti el.) Nekem egyébként a második babám, az elsőt 27 évesen szültem, akkor ez fel sem merült, pedig a stati azt mutatja, hogy mivel fiatalabbaknál nem csinálják meg a tesztet, jóval több a károsodott baba, mint az "idősebbeknél". Mivel ott már tesztelnek, nézegetnek jobban mindent.

A következő az AFP lesz, amire már a dokik zöme is azt mondja, hogy elavult.

Egyszóval szerintem nem hülyeség megcsináltatni, de persze nem is kötelező. A vérvételek 85-95%-os bizonyosságal tudják megmondani, hogy van-e kül.kórokra eshetőség. De ez sem 100%, és itt is tévedhetnek. A magzatvízminta vétel viszont 100%-nak mondott.

Szerintem a szived és az eszed szerint dönts, és ne mások véleménye alapján. Gondold végig, hogy akarod-e esetleg tudni, vagy nem (ez sem baj, van aki így van vele, és én tisztelem érte)

Üdv.és boldog, gondtalan babavárását kívánok!

25 hetes km.

2009. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezen én is csodálkozom, hogy ingyenes az int.teszt, mivel én tavaly 29 ezer ft-ot fizettem érte. Nem félreértés?! De kívánom, hogy az úgy legyen, ahogy írod. Ne foglalkozz másokkal, miért kell egyszerre rosszra gondolni?! (a 2. babáját váró anyukára értem) Szerintem csináltasd meg, főleg, ha ingyenes, legalább megnyugodhatsz. De próbálj pozitív lenni:) Nekem jó eredményem lett, és már 4,5 hós a kislányom.


Minden jót, engedd el a rossz pletykákat a füled mellett!!!

2009. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne idegesítsd magad!

Engem a dokim küldött, azt sem tudtam, hogy ez nem rutin dolog. Megcsinálta az UH-t, majd másnap soron kívül fogadott, kitöltett velem egy papírt, s leküldött vérvételre Én nem fizette érte! De a fórumon már volt hasonló kérdés, s ott azt írták, csak abban a kórházban ingyenes, amivel a Sejtbank szerződött. Lehet, hogy a tied ezért fizetős.

Én már ezt is alig bírtam kivárni, nem tudom más miért pártolja a 16 hetes afp-s vérvételt ehelyett. Épp az ad sokszor téves diagnózist. Az integrált teszt a 11-13. hét között a legjobb. 98%-os!!!

S ha ott nincs baj, akkor majdnem 100%, hogy a 16 hetesen sem lesz.

Én még így is aggódtam. Azon meg nem gondolkoztam, hogy mi lesz, ha pozitív az eredmény. Ez így visszagondolva érdekes. Nem tudom, hogy döntöttem volna. De nekem elvem, hogy egy beteg gyerek élete nagyon nehéz...

Te se agyalj ezen!

Menj el a vizsgálatra, s megnyugszol.

Az eredmény elvileg két hét, de én valamivel több mint 1 hét után mobilon kaptam egy sms-t, s egy kódot, így a neten megnézhettem.

Szerintem jó dolog!

22 hetes km

2009. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! te a kombinált tesztről beszélsz, nem az integráltról, ugye? A kombinált teszt áll egy 12. heti vérvételből és genetikai uh-ból, az integráltnál még egyszer ugyanez a 16.hét után. Ezek a tesztek nem haszontalanok, de tény h több stresszt okoznak mint amennyit kellene... viszont ha a fejlődési rendellenességeket nem szűrnék, akkor azért biztosan sokkal-sokkal több gyermek élne gyógyíthatatlan születési rendellenességgel. Én bár minden tiszteletem a beteg gyermeket nevelőké, de mi bizony nem tudnánk vállalni egy "korai halálra ítélt" gyermek nevelését, sem fizikailag sem lelkileg, arról nem is beszélve hogy tényleg teljes élete van egy esetleg szellemi v testi fogyatékos gyermeknek? Ezek nagyon nehéz döntések, de a szűrés szerintem igenis fontos! Az eredmények csak irányadóak, 100%-os diagnózist csak a magzatvízvételből lehet felállítani, csak arra jók hogy anyuka megnyugodjon.

14 hetes + 18 hós

2009. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

12.55 ös vagyok. Elírtam, a 11-13. héten nem integrált teszet csinálnak, hanem kombinált tesztet.

Az integrált teszt a 16. hét környéén esedékes, az már mindenhol fizetős. De én úgy tudom, azt csak annak javasolják, akinek nem megnyugtatóak a komb. teszt értékei.

2009. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek tőletek, valóban így van. A kombinált teszt ingyenes, erre gondoltam. Valamelyikőtök írta, hogy 98%-ban megbízható eredményt ad, ezt jó hallani.

Őszintén szólva én is veletek értek egyet, igenis szeretném tudni, hogy mire számíthatok még akkor is, ha ez esetleg nem mindig az, amiről az ember álmodik. Nem vagyok híve a fej homokbadugásának. Köszönöm a bíztatást, remélem jók lesznek az eredmények és akkor nincsenek további kérdések sem. Mindenképpen elmegyek és megcsináltatom a szűrést.

2009. máj. 27. 13:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Csináltasd meg nyugodtan,főleg így,hogy ingyenes.Én is úgy tudom,hogy azokban a kórházakban ingyenes amelyikkel a Sejtbank szerződött.Az integráltról pedig úgy hallottam,hogy 25e ft.Én azt már nem csináltattam meg,mivel a kombi tesztünk tökéletes.Ha a papíron amit ki kell tölteni a vérvételkor,megjelölöd az e-mail címed,akkor ki sem kell várnod a 2hetet,míg megjön az eredmény.Én a vérvételt követő 3.napon kaptam egy sms.t egy kóddal és meg tudtam nézni a leletet a neten,amit ki is nyomtattam.Az eredetiért attól még be kell menni a kórházba,oz orvosodnak is azt kell odaadni.

20 hetes pocis

2009. máj. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is megnéztem neten, ki is nyomtattam, s azt vittem a dokinak az afp-vel együtt.

S meglepődtem, mert pár nappal később a Sejtbank kipostázta a leletet. Szóval mégcsak be sem kellett mennem a kórházba érte.

2009. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia.Az integrált teszt 98%-os,a kombinált vmivel alacsonyabb(úgy emlékszem az 90% körül van).Én integráltat csináltattam,és nekem téves(mint utólag kiderült) pozitív eredmény jött ki.Mivel akkor éppen 35 éves múltam(és volt már 1 egészséges gyerekem),én nem gondolkoztam a magzatvízvizsgálaton,egyértelmű volt,h megcsináltatom.Azt is tudtam,h ha beteg a baba én nem tudom vállalni.Sztem ez egy nagyon jó és hasznos vizsgálat,biztos,h a következő terhességemnél is megcsináltatom majd.
2009. máj. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!