Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinyíló, puha méhszáj a 15....

Kinyíló, puha méhszáj a 15. héten, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Azonnal orvos, vagy várhat hétfőig? Mellesleg vesegöcs szerű görcseim vannak, amiben már nem vagyok biztos, mert mindig csak akkor érzem amikor felkelek, vagyis erre a fájdalomra ébredek, aztán ha mocorgok 1 percig akkor elmúlik, mintha sose lett volna. Valakinek esetleg volt ilyen?
2012. jan. 21. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
honnan tudod, hogy nyílik, ha nem voltál orvosnál? Nekem nyílt a méhszájam, de nem görcsöltem. Én inkább elmennék orvoshoz.
2012. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
onnan h lefertőtlenített kézzel megtapintottam, szoktam minden héten, mivel idekint angliában nem vizsgálnak meg odalent az egész terhesség alatt, ha nincs vérzés. De attól még a méhszáj megnyílhat és még csak nem is tudnak róla mert nem nézik, mult héten még tök zárt volt és kemény, most meg meg van puhulva és picikét szét van nyílva... Meg, hogy ezek a mozgásra elmúló vesegörcsök is micsodák, fogalmam sincs :S Felhívtuk a korházat, mondtuk mi van, hogy be kéne e menni, erre ilyet mond a nő a telefonban, jól figyeljetek !!!! : 15 hetesen még nincsen méhszáj!!!!!!! na itt tettük le a telefont...
2012. jan. 21. 10:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Irorszagban elek, nagyjabol ugyanaz a terhesgondozas, mint Angliaban. Nalam voltak porblemak a 19-23. het kozott, igaz 2szer verzes is volt, es komolyan vettek, befektettek, csinaltak huvelyi uh ot, h pontosan lassak a mehszaj, mehnyak allapotat. Kezzel is tapinthato, de igazi kepet az uh ad. Ha nyiltam volna, osszevarrtak volna a 24. het elott, de vegulis nem volt gond. Egy ujjbegynyi nyilast mondtak, ami 2. terhessegnel normalis. Szerintem ne vizsgalgasd magad hetente, egyreszt nem jo piszkalni a mehszajat, masreszt akarmennyire is fertotlenited a kezed, bacit vihetsz fel a mehszajhoz. Pl azt ami meg lent van esetleg a huvelyben. Ok pont ezert mondjak, ha nem muszaj, nem vizsgalgatnak lentrol. Viszont en 27 hetesen panaszkodtam gorcsokre, hasfajasra, de nem vereztem. Negkerdezte a dr no, h szeretnem e ha megnezi a mehszajat. Mondtam igen, unnepek elott voltunk, es meg akartam nyugodni, h nem nyiltam ki jobban. Megvizsgalt, es meg akkor is oke volt minden. Szoval szerintem folosleges telefonalgatni, be kell menni, es kell panaszkodni. Mond, h gorcsolsz, es kerdd, h nezzek meg ok. Amugy sem oylan konnyu megallapitani egy olyan embernek, aki sosem tappintott mehszajat. En amikor eloszor bent voltam ejszaka, egy huszoneves doki volt bent, aki uh al es kezzel is megallapitotta, h nyitva vagyok, kivul belul. Aztan kiderult, egyaltalan nem igaz, de ezt mar orakkal kesobb egy szuleszno is mondta. O jartasabb az ilyenekben, mint a huszoneves doki.

Honnan gondolod, h vesegorcs? Azert azt inkabb a derekadban kene erezd, nem? Viszont ha mozgasra jobb, akkor tenyleg lehet vesehomok, vagy veseko, mert azok elmozdulnak mozgasra es enyhulhet a fajdalom. De ezek eleg nagy fajdalommal jarnak. Marcsak ezert is menj be, mondd, h erre gyanakszol, csinalnak egy teljes uh ot. En azt mondom, ne hagyd magad, ha kedvesen erelyes vagy, meg fognak vizsgalni. Nekem jo tapasztalataim vannak, pedig itt is nagyon laza minden, osszesen 1 nagy uh ot csinalnak 40 het alatt, nekem pedig 3 het alatt 3 volt a problemak miatt.

Amitol viszont ledobbentem: 24 hetesen szinten gorcsokkel bementunk a korhazba, ugyeletre. Kiderult, h semmit nem adnak, ha beindulna a szules, nem tartanak vissza, mondvan, ha akar, szulessen meg. Akkor nagyon sokkolt ez a hir, azota valahogy elfogadtam, de nehez hezek vannak mogottem. Rengeteget fajt ezzel a terhesseggel a hasam, de hal istennek lassan 32 hetes vagyok.

Neked elso terhesseg?

2012. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
2. vagyok: hogyan mondta konkretan angolul, h 15 hetesen nincs mehszaj? Nem tudnad leirni? Erre kivancsi avgyok. Nem ertettetek valamit rosszzul?
2012. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Na hát én még ilyet nem is hallottam. Még ha fel is nyúlsz magadnak, nem biztos, hogy tudod, hogy pontosan hol a méhszáj, ahhoz orvosnak kellene lenned! Nem kételkedek benned vagy ilyesmi, de szerintem lehet kicsit furán hangzik, hogy te magadat vizsgálgatod. Én pl fel sem érek a méhemig, de nem is akarnék. Szerintem ezt ne csináld, mert addig nyúlkálod magad, hogy valamit elcsinálsz ott a méhednél. Ezt nem kell figyelgetni, ha görcsölsz menj dokihoz és nézesd meg magad, vagy uh-ra de ne tapogasd ott magad, nem értesz hozzá, hogy kell és nehogy bajt csinálj! Te voltál az a kérdező, aki tegnap írta, hogy görcsöl a veséje 1 percig? Látod mostmár azt írod abba sem vagy biztos, hogy a veséd görcsöl, akkor ebbe a méhszáj dologba se legyél annyira biztos. Ne diagnosztizáld magad!!!!!!!! Ha úgy érzed nem normális az amit érzel, ne azon kattogj, hogy mi lehet, hanem menj orvoshoz és majd ő megmondja! És még egyszer NE NYÚLKÁLJ!!!!!
2012. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem nyílt a méhszájam, de mégsem nézte meg mindig a doki, mert mondta, hogy az ingerlés nem tesz jót. Ha meg is nézed, inkább max. havonta egyszer. Én is inkább a görcsök miatt aggódnék, azt nézesd meg mindenképpen!
2012. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen biztos vagyok benne, hogy a méhszájam az, orvosnak tanultam mielőtt ott hagytam az egyetemet 1 éve, azért tudom, mi hol van. A vesémben pedig azért nem vagyok biztos, mert volt már vesegörcsöm és az folyamatos volt, és nem múlt el mozgásra, ezért nem értem mi ez most. És a derekam fáj plusz jobb oldalt a hátam, gerincem körül marha erősen, arra ébredtem reggel, de még a könnyem is kicsordult, aztán mozogtam és elmúlt. Nem tudom hogyan mondta a nő, hogy nincsen méhszáj, mert párom beszélt vele, ő meg nem hiszem, hogy akármit is félreértett, mert ő nem magyar, meg ő is teljesen kiakadt ezen, amit a nő mondott. Hétfőn bemegyek az orvoshoz, kérek időpontot.
2012. jan. 21. 18:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mozgasra jobb es megis a vesedet erzed, akkor lehet vesehomok, veseko. Szerintem is mindenkepp menjel dokihoz. Kell idopont? Nem ugy van, h bemesz panasszal, es meg akkor megvizsgalnak? Itt Irorszagban igy van.
2012. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Itt csak akkor van ilyen, ha egyenesen a kórházba megyek, de ha csak a háziorvoshoz, akkor időpontot kell kérni :S
2012. jan. 21. 18:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaj ertem.Amugy itt is ugy van, hazi dokihoz kell idopont, de a korhazba barmikor bemehetek. En helyedben a korhazba mennek, es kernem, h nezze meg nogyogyasz a mehszajat, illetve panaszkodnek a vesegorcsokre. Nekem ha a terhesseggel kapcsolatban volt panaszom, nem mentem a hazi dokihoz, mit tud o csinalni? Mindig kicsit erelyesebb voltam, es igy komolyan vetteK. Rajottem, itt maskepp nem lehet.
2012. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!