Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Odafigyeltek valamennyire...

Odafigyeltek valamennyire arra, hogy ne hizzatok? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

En meg terhesseg elott vagyok, most kezdtunk el a masodik babankon "ugykodni". Ma valahogy beugrott, hogy nekem nagyon nem kellene sokat hiznom. Nem az alakom miatt, hanem egeszsegugyi szempontbol.

Ugyanis meg az elso babam sem tul nagy (hat honapos), mielott vele teherbe estem eleg vekonyka voltam, terhesseg alatt rengeteget hiztam, 25 kg-ot. Ez aranytalanul sok volt ahhoz kepest, hogy nem ettem rengeteget, alig tobbet, mint elotte. Viszont az anyagcserem leallt szinte teljesen, iszonyatosan lelassult, a sporttol is eltiltott az orvos a 36. hetig, mert a masodik trimeszter elejen volt egy beverzesem es utana mar vigyaznom kellett nagyon.

Miutan megszultem minden vissza allt, ket honap mulva mar lement rolam mind a 25 kg kulonosebb erofeszites nelkul. Most mar kevesebb vagyok, mint elso baba elott.

Most elkezdtem felni attol, hogy ha ismet ilyen sokat hiznek, akkor a szivem, az izuleteim megis hogyan viselnek el azt, hogy masfel even belul 25 kg-okat kapokodok fel es dobalok le?

Szerintem egeszsegugyileg meglehetosen indokolt lenne kevesebbet hizni.

De mit csinaljak, hogy az meg ne legyen fogyokura es az alacsony kezdo sulyom ellenere is mindent megkapjon majd a magzat akkor is, ha most nem hizom sokat? (Mert a jelenlegi testembol elvenni mar nem tud, az tuti.)

Hogyan tartsam az anyagcseremet normalis szinten?

Magzatvedot mar elkezdtem szedni, az biztos, hogy a lassulast nem az okozza, mert elso baba elott is szedtem harom honapig, minden rendben volt, majd akkor kezdodott a problema, miutan megfogant a fiunk.

Ti hogyan taplalkoztok?

Cukros kismamaknak valo etrendet nagy vonalakban lehet kovetni akkor is, ha nincs baj a cukrommal?


2009. máj. 27. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

szia!


dokid biztos fog majd segíteni,sztem a cukros étrendet ne tartsd ha nem vagy az..


én a fiammal 17kg ot híztam,most a lányommal eddig-34hét-8at.


én annyit tettem h jobban figyeltem és cseréltem. ezt úgy értem,h pl megkívántam a fagyit pl,de helyette inkább hideg gyümit ettem. ha úgy éreztem bevágnék 4 szelet kenyeret,csak 3at csináltam.rengeteg vizet ittam,és rengeteg gyümit ettem.


én is szedtem elevitet mindkét alkalommal attól biztos nem lehet hízni.


a pajzsmirigyed rendben van? mert ha alulműködik,az anyagcsere belassul.


nem voltál túl sovány? lehet h a tested azért raktározott.


sztem beszélj már előre a védőnővel,dokival,biztos tudnak segíteni..

2009. júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

én az előző gyerekkel 30 kgt híztam (amit 6 hét alatt leadtam, diéta, torna nélkül csak szoptatással), most a 23. jhéten vagyok és 8 kgnál tartok, nagyon figyelek, mert a végén enyheh toxémiám lett és ez is betudható a súlynak, bár a szülésznő szerint inkább a toxémia miatt híztam.


most megint már jártam 11 kgnál, de ekkor bevezettem heti 1 gyümölcsnapot, amikor csak gyümit eszem és max egy főzeléket feltét nélkül. sajnos a cukor miatt kell kekszet is enni, mert érzem, hogy lemegy és akkor kell egy kis szénhidrát, de próbálok takarékon mozogni, hogy ne ártsak a kisbabámnak. ráadásul keményedéseim vannak, ami miatt alkoholt is kell innom, ami szintén hízlal, de próbálok minden tekintetben uralkodni magamon, mivel vannak összehúzódásim, így a mozgás ki van zárva, de azért próbálok fitt maradni

2009. júl. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a tanacsokat.

Nem tudom, hogy ki pontozta le mindket valaszt, nekem hasznosak voltak maximalisan.

Idokozben annyi valtozas tortent, hogy az elso honapban megfogant a masodik babank, most lepek a kilencedik hetbe mar.

Probalok odafigyelni az evesre, ami abban nyilvanul meg, hogy reggel es delben annyit es azt eszem, amit terhesseg elott, delutan meg egy kis nasi is belefer, ha ugy adodik, hogy eppen sutok valamit, vagy kirandulunk, viszont vacsorara csak gyumolcsot eszem. Most meg tisztan gyumolcsnapra nincs szuksegem, de ez nagyon jo otletnek tunik, lehet, hogy kesobb alkalmazni fogom.

Es az it jo modszer, hogy a mertekre figyelek. Sajnos az elso terhesseg alatt en is hajlamos voltam ket toastot megcsinalni (negy szelet feher szendvicskenyerbol), mert jo ehesen lattam neki a reggelinek es akkor is benyomtam mindkettot, ha mar az elsovel jol laktam, hiszen mar keszen volt, ne menjen karba.

Valoban jobb inkabb egyet kesziteni mindenbol elso nekifutasra, vagy kis adagot rakni ki az ebedbol, akkor is, ha farkasehes vagyok, es ha valoban kell, akkor szedek meg. Majd ezt is alkalmazni fogom.


Arra azonban rajottem, hogy minden terhesseg mas. Ez eddig teljesen kulonbozo. Az anyagcserem maximalisan tokeletes, gyors. Nem vagyok kivanos, nem is emelygek, semmi bajom. Faradekony vagyok, de inkabb csak delutan jon ram az alomkor, igy reggelente tornazni is szoktam minden masnap, es persze minden delelott jo ket orat setalok a nagyobbik babammal.

Ezeknek koszonhetoen eddig nemhogy nem hiztam, de 1-2 kiloval kevesebb vagyok, mint mondjuk majusban voltam.

Soha nem fogom elfelejteni: az elozo terhessegemnel amikor csekkoltak eloszor a sulyomat a kilencedik heten, akkor mar ot kiloval voltam tobb, mint nem terhesen. :-S

2009. júl. 11. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!