Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előzékenység idegenektől....

Előzékenység idegenektől. Tapasztaljátok valamennyire? Vagy úgy csinálnak, mintha nem látnák a pocakotokat.

Figyelt kérdés

nekem még nincs észrevehető pocakom (14 hetes vagyok), de már a napokban is közönnyel találtam magam szemben. és sajnos ezt látom pl. buszon más kismamák irányába.


az én sztorim nem túl extra, mégis kicsit idegesített az adott szituációban:

ultrahangra mentem és a váró tele volt, nem tudtam leülni. de többek között azért, mert egy nő (aki a kísért valakit) a mellette lévő széken tárolta a cuccait. megálltam az uh bejárat előtt és nekidőltem a falnak, nem jutott eszébe átadni a helyet. jó, hogy nincs még pocakom, de azt hiszem eléggé sejthető, hogy miért vagyok ott.


2010. szept. 21. 09:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Nekem már látszik a pocakom 21 hetesen, de nem éreztem még, hogy előzékenyek lennének az emberek, de nem is várom el. Csak egy, ami zavar, hogy nem figyelnek oda és volt már párszor, hogy majdnem nekem jöttek teljes erővel.

A helyedben egyébként szóltam volna a lánynak a rendelőben, hogy vegyel el onnan a cuccát, ha nem foglalt az a hely, mert leülnék:)

2010. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

jaj, istenem és még mennyit fogsz ilyet tapasztalni. Én már feladtam ,hogy nyalogassam a sebeimet. Nem várok én senkire, hanem kinyitom a számat. Ha rosszul éreztem magam odamentem egy fiatal sráchoz a buszon, hogy átadná-e a helyét, mert nem érzem jól magam és pattant fel. Most a másodikat várom és 34 hetes vagyok, nehéz 16 kilót felemelni a buszra, de közlekednem muszáj, így ha kinyílik az ajtó én felrikkantok, hogy legyen kedves valaki segíteni és olyan még nem volt hogy valaki ne jött volna segíteni. Márpedig csak így megy, mert ha azt várom, hogy vki észrevegye a pocakomat akkor örökre ott maradunk, a másik meg, hogy a babámat fontosabbnak tartom, minthogy kockáztassak, hogy 16 kilókat emelek fel a buszra. Így hát nem szégyelősködök, hanem kérek.


Mert amúgy tényleg csak a közöny van!!!!!

2010. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Majd megszokod ezeket. Sajnos nem tudok mást mondani. 36 hetesen, jól látható hassal (már nem pocak méretűvel) sem adják át a helyet a járműveken, az uh-n a cigány család a pereputtyal leül és elfoglalnak 7 db helyet, mert jött a várandós kis csak, a pasija, az apuci, anyuci és többi testvér... Sajnos nekem két pocaknövesztős időszakomat együtt véve meg tudom számolni, hányan adták át a helyet vagy hányan figyeltek ara, hogy ne csukják a pocakomra az ajtót.
2010. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
én valamilyen szinten elvárnám az előzékenységet. és nem azért mert rosszul érzem magam, vagy most többnek tekintem magamat. hanem egyszerűen azért mert az etikettben a várandósokra különös figyelmet fordítunk. én is így tettem eddig, akkor most mi történt? ez azt hiszem szimplán csak morális kérdés és gesztusokról van szó. természetesen a gyerek ugyanolyan egészséges lesz ha állok vele órákat, mintha nem, de mégis jól esik az embernek egy kis figyelmesség
2010. szept. 21. 09:45
 5/33 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Én is így jártam kb. csak 32 hetes( szóval már van pocak rendesen) ultrahangon férj, feleség ülnek a széken a harmadik szék pedig a táskáé...

Az még oké hogy apuka is ül, de hogy annyi eszük nincs hogy elvegyék a táskát az már gáz...

Szolidan úgy, hogy hallják megjegyeztem a férjemnek milyen jó hogy a táska le tud ülni a kismamák meg nem, de akkor sem volt annyi eszük hogy elvegyék.

Ilyenek az emberek sajnos......

2010. szept. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindenhol előre engedtek! Boltban postán, orvosnál, bkv- n átadták a helyet!

Most már 1,5 éves a lànyom, de postán kinyitják az ajtót a babakocsi előtt, ha hisztizik s gyerek a boltban előre engednek:)

most szombaton voltam a bababörzén lányommal, és oda jött a parkoló őr, kérdezte kivegye- e a comagtartóból a babakocsit, szívesen segít kinyitni a babakocsit, bele tettem a gyereket, figyelt rá míg kicuccoltam a kocsiból, beszèlgettünk szórakoztatta a gyereket! Majd mondta mikor indultunk hogy nem udvarolok tovàbb nem tartom fel:)

ez olyan jól esett :D


én azt tapasztalom segítőkészek az emberek!

2010. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
örülök, hogy ilyet is olvasni. és ráadásul azt írtad, hogy bkv, én is budapesti vagyok. hát kíváncsi leszek. úgy tűnik kisugárzás kérdése a dolog?! :) érdekes.
2010. szept. 21. 09:53
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem ide akartad írni utolsó:DD

Én 8 hónapos terhesen találkoztam ilyennel, meg is lepődtem, mert sem előtte, sem utána ilyen nem volt. Kék metróval mentem, 9 óra felé, és előttem ültek fiatalok (25-30 körüliek, és senki nem adta át a helyet. Tényleg meglepődtem, mert addigra már akkora volt a pocakom, hogy csak egy vak nem látta volna, hogy terhes vagyok:S

Végül egy nénike ajánlotta fel a helyét, de tőle meg én nem fogadtam el (volt vagy 85 éves).

Tényleg meglepett.

2010. szept. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Ket gyermeket szultem, igy mar boven hozzaszoktam ahhoz, hogy nem szabad tul sok mindent varni, max ha megis elozekeny valaki, akkor jol meglepodsz.

Eleve igyekeztem ugy hozza allni a dologhoz, hogy en vallaltam a gyereket a ferjemmel, az en bajom, ha faradt vagyok terhesen, vagy ordit a gyerek a penztarnal, nem masnak kell megoldania a problemamat.

De ez altalaban igy is volt, buszra szallasnal akkor is loktek fel, ha ugy allt meg a buszsofor, hogy pont elottem nyiljon az ajto (erre altalaban odafigyeltek). Igy meg rosszabbul jartam, mintha utolsokent kellett volna felszallnom, mert volt olyan szo szerint, hogy beestem a buszba, ugy meglodult mogottem a tomeg, pedig az ajto meg nem is nyilt ki teljesen. Gyorsetteremben sorbanallasnal nem az emberek engedtek el, hanem a kiszolgalo szemelyzet szolt, hogy jojjon a kismama oda elsokent, amikor gyogyszertarba mentem az ujszulottemmel, akit hordozoban cipeltem es a totyogo 15 honaposomat kezen fogva vezettem, felkuzdottuk magunkat a lepcson, egy neni bentrol elozekenyen kinyitotta nekunk az ajtot, a mogottem halado oreglany meg felrelokott ket gyerekestol es bement az ajton, mintha kb neki nyitottak volna. Aztan bent meg dunnyogott is, mert az a sor, amiben en alltam gyorsabban haladt es megjegyezte, hogy igazsagtalansag, hogy en kerultem hamarabb sorra, amikor o elottem erkezett.

Tehat engem az nem zavar, ha nem segitenek, az zavar, ha meg hatraltatnak is.

Az sem zavar, ha sorbanallasnal nem engednek elore, de baromira zavar, amikor csunyan neznek az elottem allok, esetleg szolni is mernek azert, mert beszelget, nevet, vagy eppen sirnak a gyermekeim.

2010. szept. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Én szerencsére nagyon sok pozitiv figyelmességet kaptam/kapok,vannak még udvarias,figyelmes emberek.A szomorú inkább az hogy szinte kivétel nélkül egyik segítő szándékú sem fiatal-generáció volt.Nevelésbeli probléma ez,nem tanítja se szülő,se iskola.Nekem ez fontos,és biztos hogy oda fogok arra figyelni hogy két fiamnak az udvariasság természetes dolog legyen!(nem csak kismamákkal szemben)Egy kétéves és még pocakban lévő 32h.kisfiúk anyukája.
2010. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!