Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Számoljátok a magzatmozgást?

Számoljátok a magzatmozgást?

Figyelt kérdés
Mindig mondja a doki, hogy figyeljem a magzatmozgást, ami nem is gond, mert figyelem. Csak nem szoktam számolni. Most szóltak, hogy be kéne írnom a kiskönyv végére. Eddig nem írtam be semmit. Most akkor mit csináljak? 37 hetes km
2009. máj. 28. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem szoktam számolni, nem is mondta az orvosom, hogy kellene. Neked az orvos mondta, hogy számold? És mennyi mozgás a "normális"?

2009. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem mondták, hogy számolni is kellene vagy akár be kellene írni valahova. Persze, éreztem, amikor mocorgott és ha egy ideje nem mozdult kicsit megbökdöstem a babát, hogy felébredjen vagy arrébb húzza magát. Így biztos voltam benne, hogy jól van. A szüléskor nem nézték, hogy van-e írva a kiskönyvbe magzatmozgás, csak azt kérdezték, mozog-e rendesen. Különben akkor már a ctg is rajtam volt..
2009. máj. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én az elején számoltam, aztán már éreztem az ő ritmusát(mikor alszik, mikor van fenn).Onnantól könnyű volt és nem is izzadtam a számolással, tudtam mi a normális.Ha kétségeim voltak, ettem egy kis fagyit.:)
2009. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem én sem, mert az orvosom csak azt mondta, hogy figyeljem. A védőnő meg állandóan mondja, hogy számoljam. Állítólag egy órában 30-at kell számolni, de csak evés után.
2009. máj. 28. 10:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legeljén mondta a védőnő, hogy majd 36-40 hetesen számolni kell a magzatmozgást. Valami olyasmi a célja, hogyha kevesebbet mozog a baba, mint kellene, akkor lehet, hogy hamarabb kell megszülni.

De olyan különbözőek a mérési módszerek, hogy azon már nem tudok én sem kiigazodni.

A legtöbben azt írták, hogy mikor először érzed a baba mozgását, miután felkelsz, attól kezdve 10 mozgásig kell számolni.

De én még messze vagyok ettől. Mindjárt megpróbálok utánanézni, hol olvastam erről.

22 hetes

2009. máj. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Ezt a kérdést tegnap tették fel. Hátha hasznos lesz:-)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2009. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utánaolvashatsz könyvből.:)Én szültem egy egészséges gyereket.Ha esetleg bizonyíték kell...
2009. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!A tegnapi kérdést én tettem fel itt,de az az igazság,hogy tényleg sok választ kaptam,(amit mindenkinek köszönök),de igazából mégse jöttem rá, hogy hogyan csináljam.Mindenkitől más véleményt kaptam,kinek hogy mondta a dokija,vagy védőnője.

De azt hiszem,én ugy fogom csinálni, hogy lefekszem,fél óráig számolom, és felirom...nem tudok jobbat.

Te hogy csinálod?

2009. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Magzatmozgás vizsgálata: a várandós no naponta kétszer 1-1 órán át megfigyeli, megszámolja a magzat mozgásait. Az átlagos, élettani magzatmozgás (óránként 10-50) csökkenése, egyéb magzati vizsgálatokkal összevetve méhen belüli veszélyeztetettséget, oxigénhiányt, méhen belüli sorvadást jelezhet. Ez a módszer könnyen kivitelezheto, az anyának és magzatának semmilyen megterhelést nem jelent.


Előző vagyok.Én tegnap ezt találtam.Ezek szerint akkor óránként 10-50-et kell mozdulnia?Hát komolyan már én sem tudom....

2009. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem számoltam és nem is mondta senki, hogy számoljam. Nem lett semmi baja a babámnak. Már 3 hós.
2009. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!