Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves egy- vagy többgyerekes...

Kedves egy- vagy többgyerekes Kismamák! Hogyan bírjátok? Tudtok ajánlani valamiféle pihenési módszert?

Figyelt kérdés

36 hetes terhes vagyok. Van egy 2 éves kisfiam, aki állandó foglalkozást követel. Ha alszik csak akkor tudok pihenni, akkor is maximum egy órát. A derekam már egyre jobban fáj, a lábaimról nem is beszélve. Még kicsi, így nem érti meg. Apa dolgozik, elmegy reggel hétkor és este hatra jön csak haza, így a java részét a "melónak" én kapom.

Egy napunk nagyjából úgy néz ki, hogy felkel a gyerek fél nyolc körül, megreggelizik, nézi egy kicsit a tévét, játszik, rámol. Délben ebéd, utána követeli, hogy menjünk le sétálni, amit én csak fél óráig bírok állandó sétálásban, de ha játszótérre megyünk, akkor bírom egy óráig is. Mikor hazaérünk alvás van (a sétától el szokott fáradni, szerencsére) egy vagy másfél óráig, felkelés, megint játék, de már sokkal aktívabban, azt kéri, hogy bújócskázzunk vagy megkér, hogy főzzek neki ezt-azt.

Nincsen időm pihenni, az egész napomat neki szentelem, de már nem nagyon bírom. Imádom a kisfiamat, de néha üvölteni tudnék vele, hogy hagyjon pihenni. Éjjelente ha felkel, akkor a férjem szokott neki segíteni vagy egyebek.

Valami tipp? Hogyan tudnék egy kicsit többet pihenni? Nagyon nem esik jól az állandó ugrálás, ráadásul amint leültem, már megint valami kínja van a fiamnak. Nagyon nehéz! Segítenétek?


2012. jan. 22. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

A fiadat szoktasd le "magadról". Este legyen egy kis idő,amikor együtt játszotok. De magyarázd meg neki,hogy már nem tudsz bújócskázni. Főzni pedig ne főzz külön,egye azt,amit a többiek.

Ha hisztizik is,ne törődj vele. 4-5 nap után tudomásul veszi az új rendszert.

Ha nem változtatsz,a másik baba megszületése után még rosszabb lesz.

2012. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

A kisfiam nagyon anyás - de csak akkor, ha én vagyok vele. Ha a férjem van vele, akkor szinte csak hozzá bújik. És most lehet, hogy önző leszek, de olyankor legalább van egy kis nyugtom. Ma délután visszautasítottam a bújócskát, mert nem bírtam már járni, annyira fájt a derekam. De persze jött a szokásos hiszti. Aztán elaludt a nagy sírásban egy fél órára.

Én már néha azon vagyok, hogy leadom a nagyszülőkhöz egy-két napra, hogy tudjak pihenni, felkészülni a szülésre és együtt lenni a férjemmel. Ez így már nem állapot...

2012. jan. 22. 19:20
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

az én gyerkőcöm most 17 hónapos, ő is elég intenzív egész nap, én 33 hetes vagyok. Még bírom a strapát, de 1 hónap múlva nem tudom, hogy fogom bírni. Én azt csinálom, ha elfáradok, hogy egyszerűen ráhagyom, játsszon. Persze úgy, hogy szem előtt legyen. Eleinte csak nyűglődött meg hisztis is volt, ha nem kapcsolódtam be, de mostanában hosszabb- rövidebb ideig eljátszogat magában is. Néha az a 10-15 perc is aranyat ér.

Valóban rá kell szoktatnod, hogy egyedül is el tudjon lenni, és az unalmával is tudjon valamit kezdeni, mert ha meglesz a tesó, vele is foglalkoznod kell. A kezdeti hisztire készülj fel, de biztos beletanul az új rendszerbe (ahogy előttem is írták).

2012. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

2. válaszoló vagyok

Ha van lehetőséged, add le a nagyszülőknek. Ők is örülni fognak, és te is tudsz pihenni. Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod.

Már én is azon gondolkodom, hogy az utolsó hetekben szólni fogok a nagyszülőknek, hogy ha tudják, vigyék el kicsit és fárasszák.

2012. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egyenlőre 1 van, de én is sokszor elfáradok. Most hétvégén elmentünk együtt apa, baba és én mamáékhoz. Így többet pihentem. Esetleg ezt próbáld meg és ebédet lehet rendelni. Rendelj most kivételesen vagy csak néha.
2012. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Rám nem hallgat. Nem tudom, hogy hol rontottam el a nevelését, de ha elkezdem neki magyarázni, hogy nemsokára itt a kis tesója, egyre nagyobb valószínűséggel hamarabb, és egyre kevesebb az erőm, nem tudok már vele játszani és ugrándozni, akkor befogja a fülét és azt hajtogatja, hogy "nem-nem-nem-nem-nem" és berohan a szobájába. Ha az apja ugyanezt elmondja neki, akkor bólint egyet és leül tévézni.

Nem tudom, hogy ez miért van. Lehet egy két éves gyerek féltékeny? Ezen is már annyit gondolkoztam, hogy ez lehet-e az oka. A nagyszülők csak jövőhéttől tudják elvállalni, de a férjem megígérte, hogy kivesz egy-két nap szabit, hogy tudjak pihenni.

És akármennyire is önző vagyok, de azt kell, hogy mondjam, félek a kis tesótól. :( Ha még nem is baba-mama kapcsolatra gondolok, de a baba-bátyja kapcsolatra annál inkább.

2012. jan. 22. 19:54
 7/13 anonim ***** válasza:
Szoktasd le, amig van rá időd! Nem fogod ezt birni, ha meglesz a pici :( Meg kell szoknia, hogy nem érsz rá folyton vele lenni. Nem fogsz tudni vele játszani, ha a pici éhes, folyton sir, hasfájós, 100adszor is peluscsere, végigbukja a lakást stb. Én kénytelen voltam leszoktatni az ölben levésről, emelgetésről is, mert folyton bevéreztem (akkor volt 15 hónapos a nagy). Megszokta. Azt is, hogy ha velem akar játszani, akkor mellém kell ülni. Pedig folyton mászik mindenre, rettenetesen eleven fiú! Ha megnyugtat: a pici tök jó baba, sokat alszik, mióta nem fáj a hasa, alig sir, eljátszik egyedül :)
2012. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sajnos arra hogy most mit csinálj nem tudok tanácsot adni. De, hátha ez bármit is megkönnyít majd, köztem és a bátyám között szintén 2 év van. Nem tudom anyu hogy bírta. A lényeg, hogy mikor már én közeledtem és miután megszülettem a bátyámnak éjszakai felriadásai, remegőgörcsei voltak. Mint kiderült a féltékenység, hogy már nem ő van egyedül a középpontba. Anyuék nem úgy reagáltak hogy "te jó ég, orvos, pszichológus stb" ráhagyták. Hozzászokott a mindennapokhoz és szépen elmaradtak a tünetek. Sőt egy idő után már úgy vigyázott rám mintha valami kincs lennék. :)

Időt kell hagyni, hogy megszokhassa az új helyzetet. Sok sikert.

2012. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom decemberben volt két éves!Igaz én csak 25 hetes vagyok,de sajnos már volt a várandósság alatt egy veseműtétem,így azt hiszem elég komplikált vagyok már! :(Nagyon hamar elfáradok,nem bírom fél max 1 óránál tovább pisilés nélkülamibfáj is :(És nagyon hamar elfáradok a vesepróbléma miatt!


De én is egész nap egyedül vagyok vele,meg ugye aháztartás!Nálunk működik,az anyának dolga van...Főzés takarítás,sőt jön "segyteni" valamelyik nap azt mondta,Anya pihenj,és majd felmosok! :) Van játékfelmosólya!

Én nem csökkentettem a programokat!Mégha el is fáradok,nem akarom hogy érezze,hogya tesó miatt le kell mondani a megszokottról!Viszont ha hazajövünk,hagy egy kicsit ledőlni!

Magyarázd el neki,ha kell 100* (de türelmesen) hogy anya fáradt...látod mekkora pocija van???Neha anyának pihennikell!De ha kijön a tesó,és anya újraa régi lesz akkor majd megint bújúcskázunk!


Mi most inkább ülős játékokat játszunk!Gyurmázunk,festünk, rajzolunk együtt!Vagy duplóval építünk!És ha nagyon fája vesém,akkor én ezek alatt fekszem a földön,de ott vagyok és segítek!De megérti!


Nálunk az vált be,hogy legyünk őszinték!Nem gyereknyelven mondom el,hanem normálisan!Elmagyarázom!Azén ölembe nem is kéreckedik már!Velem sétál két órát is! (nálunk arra kell fiigyelni,hogy úgy sétáljunk,hogy legyen WC-s hely)

Én nagyon szeretek kint lenni,meg csavarogni,mégha el is fáradok!Nálunk éjjel is én vagyok,mert még szopik néha...Meghát apa egész nap vezet,így inkább hagy pihenjen!


Szóval magyarázz, neki!Idővel megérti!Mondjuk én 20 hós volt mikor tehrbe estem,de én márakkor elkezdtem a kímélésre "nevelni"!ÉS megérti!Hidd el hogy megérti!Nem baj ha nem elsőre,csak légy türelmes!


2éves kislány és 25 hetes pocakcsajszi anyukája

2012. jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

en egyedul voltam, mivel a ferjem kulfoldon volt (tegnap jott haza :))

ezenkivul mi a varos masik felebe (nem birom a tomegkozledest :() jarunk korai fejlesztesre, ahol azt mondtak, hogy a baba nem fog beleferni a napirendbe, es nagyon leszidtak, hogy a gyerek "szolgaja" vagyok.

en a multkor bealudtam az ikeaban, amikor leultunk 5 percre, mert ugye isszonyu nagy az alvasigenyem.


szoval alkalmazkodasra, egyeduli jatekra szoktatni a megoldas. a hogyan.. na az nehez

2012. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!