Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24. hetes terhes vagyok és...

24. hetes terhes vagyok és még mindig keményedik a hasam ez mitöl lehet? És árt ez a babának? Magne b 6 ot szedek napi 3-4 et!

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Folyás? Irritáció a hüvelyben?
2012. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mi az hogy "még mindig"?

Egyre inkább fog, ahogy előbbre halad a terhesség.


Ez teljesen normális. Akkor van baj, ha óránként többször is.


Nekem harmadik terhességem, már a 11. héten is bekeményedett egyszer, de félidő óta napi 3-4x biztos keményedik. Nincs ezzel semmi gond.


Egyébként orgazmuskor is keményedik, de ez így van rendjén. Egészséges terhességnél nem kell ezzel semmit tenni.

2012. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Oké köszi csak a védönöm csodálkozott hogy még mindig keményedik!!!!! :-) Akkor nem értem!!!!
2012. jan. 23. 10:10
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem sem folyás sem irritácio!!!!!!
2012. jan. 23. 10:10
 5/15 anonim ***** válasza:
Normális dolog, nekem az előző babónál ekkor kezdett csak el keményedni. Most csak 12 hetes vagyok de néha este ha lefekszem akkor már most keményedik persze görcs nélkül, ha görcs járulna hozzá az nem jó!
2012. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A görcs ritka!!!!! Azért köszi!!! :-)
2012. jan. 23. 10:54
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem azt magyarázta egy nővér hogy az sem mindegy hogy hogyan keményedek. ha az egész has mint egy labda bekeményedik akkor az a keményedés. De ha csak kinyomja magát és egy ponton vagy alul kemény a has az nem számít annak.

Nekem 23 hetesen hüvelygyulladásom volt és az beindított a keményedéseket és akkor az nagyon rossz volt. Mióta gyógyszert kaptam és rendbe jöttem nem érzek ilyet Hála Istennek. Ha baj van azt tudni fogod.

2012. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem az egész hasam keményedik csak alul egy helyen!!!! Köszi a választ
2012. jan. 23. 14:04
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor nem is keményedik.

Keményedésnél az egész has "kocka" lesz, olyan érzés, mintha vákuummal beszippantották volna belülről. És tapintásra is mindenhol kemény. Bárki érzi, férjed, vagy aki hozzáér ilyenkor. És kb. 15-20, max 30 másodpercig tart.

Az, hogy a hasad alja bekeményedik picit, mondhatni nem számít.


Ha valódi "görcsöd" van, azzal viszont vigyázni kell. Bár nekem most az az érzésem, hogy nem ugyanazt érted "görcs" alatt, amit én.

Görcs az, amikor éles/erős fájdalmat érzel egy pontban, nem tudsz kiegyenesedni, csak összegörnyedve bírsz lenni, esetleg össze is esel a fájdalomtól. Na ez a görcs, és ha ilyen van, akkor azonnal doki.


Ha "menstruációs fájdalom-szerűt" értesz görcs alatt, azzal megint csak nem kell nagyon foglalkozni, előfordul. Ha teheted, pihenj le ilyenkor.


Üdv:

második

2012. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi!! Igen a hasam alja "keményedik meg" és a párom is érzi ilyenkor!!! Hála az égnek akkor én nem görcsölök!!!!! Vagyis nem ezek a tünetek amiket írtál!!!! Köszönöm mégegyszer!!!!!!!
2012. jan. 23. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!