Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hüvelygomba várandósság...

Hüvelygomba várandósság alatt, mégis honnan?

Figyelt kérdés

a párom nem dug félre :)

én meg nem jártam uszodában vagy hasonló helyen


2012. jan. 23. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelyflóra változik meg, a terhességi hormonok változása miatt. Óvatosan kenegesd magad (ott) natúr joghurttal. Ne legyen hideg, nehogy megfázz.
2012. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nem kell sehova menned,azt nem mindig csak elkapni lehet. Terhesség alatt nagyon gyakori,ezt a nőgyógyászom mondta és utána is olvastam ez ügyben. Ilyenkor a hormonok miatt és az immunrendszer elgyengülése okozza a gombát. Menj nőgyógyászhoz,nekem bekente valami rózsavalamivel,és canesten combit vettem. Szülés után elmúlik.
2012. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, ezeken kívül még számos lehetőség van.

A terhesség alatt múgy is sokkal érzékenyebben felborul a hüvely egyensúlya. Jó eséllyel a saját székletedből kerülhetett valami a hüvelyedbe.

Én az első terhességemmel az utolsó hónapban jártam hasonlóan. igaz, az bakteriális fertőzés volt.

A másodiknál a szülés után 4-5. héten még éppen vérezgettem, amikor szintén összeszedtem valami baktériumot.

Használj intimzuhanyt, vagy menj vele orvoshoz.

2012. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez semmi különöset csinálni. A gomba normál körülménynek között is megtalálható az emberi szervezetben, csak amíg egyensúlyban van addig nem okoz panaszt. A terhesség miatti hormonális változások miatt könnyebben felborulhat ez az egyensúly és annak is lehet ilyen problémája akinek korábban nem volt.
2012. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyilvános wc? Onnan is el lehet kapni sokmindent. Meg magától is kialakulhat ha kicsit gyengébb az immundrendszered, nem váltottál elég gyakran tisztaságibetétet. Bármitől előfordulhat.

A kezelés miatt viszont mindneképp beszélj az orvosoddal.

2012. jan. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Intim zuhanyt nem szabad használni terhesség alatt!!! Az amúgy se használna.
2012. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Naponta egyél kefírt, vagy natur joghurtot.Ha csak kívül van a gomba, akkor Canestennel kenegesd, vagy Lamisillel.

Ha viszon belülről is jön, akkor doki.

Most másodjára vagyok kismama, és mindekettőt végig szenvedtem a gombával.

Intim zuhanyt tilos, és ha esetleg használsz intim mosakodógélt, ne tedd!

2012. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam, hogy honnan a fenéből kerülhetett hozzám, mert már nevetségesen kínosan vigyázok minden, idegen helyen történő wc-zéskor, de kábé 3 héttel ezelőtt én is elkaptam. A terhességet megelőzően sajnos sok hasonló jellegű problémám volt, így időben felismertem és Klion kúppal, valamint Canestennel gyönyörűen kigyógyultam belőle 1 hét alatt. Az orvos felírt még ezek mellé Gynoflort, hogy a hüvelyflórát helyreállítsa, ebből csak 2 tablettára volt szükség.

34 h km

2012. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem terhesség előt is állandóan hüvelygombám volt, sőt, amíg nem éltem nemi életet a párom előtt, már akkor is kínlódtam vele, úgy 3 havonta jött egy viszketős epizód. Nincs ennek köze a megcsaláshoz, de még a higiéniához sem feltétlen. Viszont amióta megszültem (1 éve) még nem volt ilyen problémám.
2012. jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jótanácsokat!

Dokinál már jártam, csak kiváncsi voltam a dologra... :)

2012. jan. 24. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!