Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kemoterápiát kapó emberrel...

Kemoterápiát kapó emberrel kapcsolatba lehet lépni terhesen?

Figyelt kérdés
édesapámnál tüdőrákot diagnosztizáltak, hétfőtől kemoterápiát kell kapnia! ez veszélyt jelenthet a babára? gondolom ha sugár kezelést fog kapni az igen, de ezt nem tudom! köszi a válaszokat előre is
2012. jan. 27. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogyha izotópos vizsgálatot végeznek, akkor nem lehet vele egy darabig találkozni(ha jól tudom)
2012. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Csakakkor nem érintkezhettek 48-72 óráig,mikor petCTre megy, vagy ha sugárkezelést kap!


Sajnálom,sok erőtNeki!És Nektek is!Csak pozitívan!

2012. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Semmi bajotok nem lesz tőle.
2012. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kemoterápiától semmi mert az infúzióba adják csak akkor nem lehetne ha sugárkezelést kapna. Jobbulást apukádnak és kitartás.

28hkm

2012. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
csak hogy azt nem értem, hogy megkérdezték a dokit, és azt mondta nekik hogy 3-5 napig nem kellene találkoznom utána vele, meg hogy a kórházba se mehetek be hozzá! én is úgy gondoltam, hogy csak a sugár kezelés veszélyes! de nem értem hogy miért mondta a doki, hogy nem találkozhatok vele! :( próbálunk erősek lenni és nagyon remélem hogy meggyógyul! nem szeretném elveszíteni!
2012. jan. 27. 18:51
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy azért nem akarja az orvos mert esetleg az osztályon sok a sugárkezelt ember akik édesapád körül vannak?

Nagyon sajnálom, remélem minden rendbe jön!

2012. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Edesapam 18-an kapta meg az elso kemo kezelest. O infuziot kap 3 hetente es kozben gyogyszert kell szednie. Egy hazban elunk. Megkerdeztuk az onkologusat hogy veszelyes lehet-e a babara, azt mondta hogy nem. Inkabb edesapamat kell mindentol ovni, igy ha majd megszuletik a pici es barmilyen fertozest elkap vagy akar nathas lesz akkor ot kell inkabb tavoltartani apukamtol. Es persze mindenki mast is a csaladban ha beteg lenne. Szoval nekunk azt mondta a doki, hogy kapcsolatban maradhatunk, de en mindenkeppen megkerdeznem az onkolugustol a nogyogyaszomtol es a vedonomtol is a helyedben. En igy tettem.
2012. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ujra a 7. valaszolo. a legfontosabbat elfelejtettem: Jobbulast Edesapadnak es a leheto legkellemesebb babavarast neked! Jo egeszseget az egesz csaladnak!

31hkm

2012. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok!Nem értem miért kellett lepontozni :(


Én azt írtamamit nekünk az orvos mondott mikor a legjobb barátnőmnél nyirokcsomó rákot diagnosztizáltak!Az onkológusa mondta ezt,hogy pet CT és sugárkezelés után 48-72 óráig ne érintkezzen kismamákkal és kisgyerekekkel!


2 éves kislány és 25 hete

2012. jan. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem addig legyél vele amíg tudsz. Nekem 2 hónapja halt meg az apukám tüdőrákba. A diagnózis után még 2 hétig lehetett velünk. Mai eszemmel már minden másodpercben vele lennék az utolsóig.


Semmi bajod sem lesz a kemotól és a sugártól sem. Inkább őt kellene védeni. Hosszú harc lesz.

2012. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!