Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdődtek és meddig...

Mikor kezdődtek és meddig tartottak a rosszulléteid terhesség alatt? Kevésbé rosszul vagy nagyon rosszul viseled/viselted? Kerültél kellemetlen helyzetbe miatta?

Figyelt kérdés
A nap melyik szakában jelentkezik inkább? Hogy tudjátok így elvégezni a napi teendőket? Például boltba menni, vagy dolgozni menni, hivatalos helyre, vagy épp vendégségbe menni, tömegközlekedni... stb!?
2012. jan. 27. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6-25 hétig. Reggel ettem egyből amint felkeltem, egyből ki is jött. Utána egész nap rendbe voltam, viszont tömegközlekedést nem használtam nagyon, csak mikor muszáj volt, inkább sétáltam. (de én nyáron voltam terhes, úgy könnyű volt sétálni, most lehetetlen ez a hideg miatt)
2012. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én egész jól viseltem, csak a gyomrom égett, és fáradékony voltam. Ez a munkahelyemen nem jelentett nagy gondot. Irodai munkám volt, és ha azt éreztem majd elalszom, hát felkeltem és járkáltam egy kicsit. A gyomorégésre meg vannak szerek.


Sógornőm viszont a 6. héttől állandóan hányt, nagyon rosszul volt, ő el is ment táppénzre, mert a fél napját a WC-n töltötte. Ereje sem volt, később még kórházba is került, mert olyan sokat fogyott és annyira veszélyes volt már a helyzet. Ez az első trimeszterben volt.

A második trimeszterben meg veseköve lett, úgyhogy azért került kórházba. Szegénynek nagyon rossz volt a terhessége, szinte végig alig tudott valamit csinálni.


Aki nagyon rosszul van, az nem igazán tud dolgozni, tömegközlekedni stb.

2012. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első terhességnél csak émelygés, 1-2 hányás volt, a 6-14. hétig tartott leginkább, de elő-elő jött később is.


A másodiknál most szintén a 6. héten kezdődött, egész nap tart, talán most csitult a 16. héten. Szinte minden nap hánytam, volt amikor kétszer is. Rányomta bélyegét a mindennapokra, emberek közé alig tudtam menni, most már jobb.

2012. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem az elején egyáltalán nem volt bajom. Ha nem tudtam volna,hogy terhes vagyok, akkor el se hittem volna!:)

Viszont kb. a 30. héttől már nagyon rossz volt. Úgy fájt a farkcsontom,hogy alig bírtam feküdni vagy ülni. És jött a gyomorsav. Még hánytam is savat!

2012. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem a 10.héttől a 16.hétig tartott.Na azt az időszakot nem kívánom vissza.Napi 2-szer hánytam,rosszul voltam.Reggel még nem volt semmi bajom,enni is tudtam.Délelőtt kezdődött és onnantól egész estig.Akkor enni már nagyon nem tudtam,egy-egy falatokat.De volt olyan hogy lenyelni se tudtam mert már futottam is.Én júniusban estem teherbe,tehát pont nyáron voltam az elején.A napot próbáltam kerülni amennyire csak tudtam,mert ha a napra mentem már rosszul voltam.Kellemetlen helyzetbe nem kerültem,vendégségbe nem nagyon mentünk ez idő alatt.Vagy ha éreztem hogy baj lesz akkor inkább haza mentünk.De így utólag visszagondolva rossz volt persze,de ha ránézek a már 22hónapos kislányomra azt mondom megérte megszenvedni érte.
2012. jan. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
pár hét mulva. aztán elvették.
2012. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az első babámmal 4 hetesen kezdtem a rókázást, főleg este, napközben egész jól voltam, csak állandóan aludtam volna. 12. héten elmúlt minden rosszullétem.

Második babóval nem sokat voltam rosszul, előfordult néha egy-egy rókafogás, vele is inkább estefelé, de nem sokszor, elég jól bírtam. Örültem is, mert ott volt a 15 hónapos nagyobbom, segítségem meg nuku.

Harmadik babóval olyan pocsékul voltam, hogy komolyan azt hittem néha, itt a vég. Hajnaltól késő estig a nap bármely szakában képes voltam rókázni, olyan is volt, hogy egy órán át ki se bírtam jönni a wc-ből. Még az is komoly problémát okozott, hogy vigyem el kétutcányira oviba a nagyobbomat, vagy hogy menjek érte, plusz ott volt a 14 hónapos kisebbem. Nem kívánom senkinek az első heteket, de valahogy túléltem. A 10 héten kezdett szűnni az állandó rosszullét, mire betöltöttem a 12 hetet, el is múlt teljesen.

2012. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálam a 8. héten kezdődött, és a 13. héten el is múlt. Általában reggel és kora délelőtt voltam rosszul, így igyekeztem minden teendőmet későbbre tenni ebben az időszakban.
2012. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem voltam rosszul. Hányinger, hányás egyszer sem volt.

A 3. trimeszterben, amikor a baba már elég nagy volt, előfordult párszor gyomorégésem, ilyenkor Rennie-t vettem be, nekem hatott.

Nem felvágásból írom mindezt, hanem sokkal inkább megnyugtatásul, hogy nem mindenkinek van ám rosszulléte a terhességtől. Rajtam kívül is van még 1-2 barátnőm, akiknek hasonlóképpen nem voltak ilyen "tipikus" terhességi tünetei.

2012. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4. héten kezdtem, 20. héten múlt el. Kellemetlen volt néhány helyzetben, mondjuk a buszon, stb. de nem volt vészes azért! :)

Általában kora délelőtt és késő este jött elő.


24 hkm

2012. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!