Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt nem szabad...

Terhesség alatt nem szabad nagyon forró vízben fürödni? Árt a babának?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de mindig nagyon forró vízben szoktam fürdeni. Ez terhesség alatt árthat a Picinek?
2012. jan. 29. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Alhasi vérbőség miatt vetélést okozhat.
2012. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Valóban okozhat vetélést. A felhevült magzatvíz pedig különféle károsodást a babában, kezdeti terhesség esetén.

Mostanában a baba vízhőmérőjével mégem a víz hőmérsékletét, és ami neki jó, olyanban fürdök én is, ami persze nem olyan jó, mint a régi forró fürdők, de több a semminél...

2012. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon ritkán valóban okozhat alhasi vérbőségből eredő vetélést, de elenyésző. Harmadik babámat várom, rendszeresen járunk wellnessbe, nem szoktam kihagyni a termálfürdőket sem, még soha semmi baja nem lett egyik babámnak sem.

Az egészséges terhességek 99 százalékában semmiféle problémát nem okoz.

Ami még gond lehet, ha nagyon átmelegszik a magzatvíz a forró vízben való üldögéléstől. Ez viszont szinte lehetetlen, mert a magzatvíz jóval lassabban melegszik át túlságosan, mint úgy általában a tested, tehát sokkal hamarabb ki fogsz szállni a vízből, mintsem ez megtörténhetne, főleg, hogy a legtöbb kismamának kifejezetten melege van a terhesség alatt, így nem is kívánod olyan sokáig a forró vizet.

Ha a dokid mindent rendben talál, nem lesz gond a forró fürdőből, csak mint mindent, ezt sem kell túlzásba vinni, tehát nem kell órákat ücsörögni benne.

2012. jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Mi házfelújítás közepette várjuk a babánkat;így a zuhanyzó elkészültének hiánya miatt végig fürdőztem a terhességemet (most a 39. hetet tapossuk).Soha nem volt probléma;bár hozzáteszem próbáltam odafigyelni,hogy ne "főjjön" meg a pocakom-úgy fordultam,hogy lehetőleg mindig kinn legyen a vízből.Imádom a forró fürdőket és termálban is voltunk...szerintem ha ésszel csinálod nem lehet baj! :)Csak ügyesen!
2012. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

én forróvíz-mániás vagyok, bármim fáj, bármi bajom van beülök a kádba. :)

Terhesség alatt is fürödtem, de arra odafigyeltem, hogy azért ne legyen túl forró max meleg és nem ültem benne egy órát mint "nem terhesen" hanem igyekeztem kicibálni magam hamarabb.(ill inkább a férjem szólt rám, hogy most már felpofoz, ha nem jövök ki )

2012. jan. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

8 hetes koromig nem tudtam, hogy terhes vagyok, és rendszeresen, heti 3x minimum kád fürdőztem.

fél óra relax :) forró vízben.

nem van bajunk :)

2012. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Babi0906 ***** válasza:
100%
Szia! Nekem sajnos rossz a tapasztalatom a forró fürdőről. Én is kádban fürödtem a 15. hétig amikor is barna folyásom volt. Egyből orvost hívtam aki mondta menjek ügyeletre, ott mindent rendben találtak de mondták, hogy a forró fürdőt (normál hőmérséklet) felejtsem el, azóta csak zuhanyzom és nem volt semmi baj :-D 24+2h.
2012. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!