Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem lehet a terhesség...

Tényleg nem lehet a terhesség alatt fürödni? Én 5 hetes terhes vagyok!

Figyelt kérdés
2008. máj. 17. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem előnyös a melegvizes ülőfürdő. Nekem megtiltották, mert fenyegető vetélést állapitottak meg. Vettem a 100ft-os boltba egy müanyag ülőkét, arra ülök a kádba és úgy modok. a dugót bedugom és a lábam meleg vízbe van. Holnap töltöm a 10. hetet ha minden jól megy. szerintem próbáld ki, de a babót semmiképp nem szabad túlmelegíteni.!!
2008. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

szia!

az első időkben valóban nem ajánlatos. én is kerültem a fürdőt úgy 14 hetes korig, azóta viszont végre fürdőzöm :). az elején azt mondják azért nem jó, mert vérbőséget okoz odalent, ami vetélést okozhat. kis türelem, aztán végre megszabadulhatsz a tusolástól :).

szió

34 hetes mami

2008. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kipróbálom!
2008. máj. 17. 18:33
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
De lehet. Én végig fürödtem és októberben szép egészséges babát szültem. Azt mondják két okból nem szabad, de egyik se helytálló. Az egyik a fertőzésveszély. Könyörgöm, a saját kádadban? Csak tudod, hogy tiszta, nem? Hiszen te takarítod. A másik, hogy a meleg víz méhösszehúzódást csinál. Na ez se igaz teljesen. Ha nagyon forró a víz akkor talán. De ha olyan meleg vízben fürdesz, mint amilyet megszoktál, akkor semmi nem fog történni. A lényeg az, hogy ha eddig 40 fokos vízben fürödtél, akkor most ne kezdj el 60 vagy több fokos forró vízben fürdeni. De amilyenben eddig fürödtél, az nyugodtan mehet most is, mert a szervezeted megszokta már.
2008. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 8 hetes vok, de fürdök.

Igaz épp hogy beleülök, már jövök is ki, csak gyorsan lemosakszom, de az sem forró vízben.

2008. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs tiltva, de én nem mertem kockáztatni, mert nagyon érzékeny vagyok hüvelyflőrásan is és immunrendszerileg is.
2008. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez is csak egy túllihegett babona!Nyugodtan fürödjél,ha az orvos nem tiltott el tőle!
2008. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!