Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség utolsó heteiben...

A terhesség utolsó heteiben mikor vizsgálaton voltál a dokidnál a pocakodat kitapogatta, hogy mekkora a baba benne?

Figyelt kérdés

VAgy csak UH-val tippelgetett, hogy mekkora?

Nekem pl mindig kitapintja a hasam, és úgy is saccol egy méretet - és ezt általában meg is erősíti az UH-val. Nekem mindkét fajta vizsgálattal kisebb a babám az átlagnál?

Nektek is?


2012. jan. 30. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak ultrahanggal nézték és nekem nem volt kisebb az átlagnál.
2012. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem uh-val nézte mindig a doki, a szerint mondta a méretét a babámnak.

Lányomat átlagnál nagyobbnak mondták, végül a 41. héten született 3330 grammal, átlagosan.

2012. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ne agogy nincs olyan h átlagnál kisebb legfejebb még hiznia kéne a picinek biztos h rendben van minden egyél sok husit meg tésztát ha szabad attol bizti h meg ugrik a baba sulya. eggyépként nálamis csak UH-on becsülték a sulyát de annak sem lehet hinni.
2012. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én pár nap múlva szülök és soha nem tapogatta meg a hasam a méretek miatt.Mindig az UH által mértek alapján kalkulál egy átlag súlyt;de minden alkalommal elmondja az orvosom,hogy ez csak egy saccolt érték;ettől eltérhet.Igaz nagy különbség nem lehet (pl. nem fog egy 3000gr-osra tippelt baba 4,5 kg-mal megszületni).Ez csak arra jó,hogy mégis a doki is képben legyen mekkora kis embert kell kituszakolni belőled :).Valamint mi ezek alapján vettük meg neki a kezdeti dolgokat:pelus,body-k,tipegő,stb.Egyébként nekem is "kicsi" fiam lesz,kb. 3200 gr-mosra számítunk.
2012. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Soha nem tapogatta a doki a hasam, se az elején, se a végén. A legvégén már uh-n sem voltam, 36. héten hívott utoljára, akkor 3 kg körüli babát mondott, és igaza is lett 41. héten szültem pont 3000 grammal. Telitalálat.
2012. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem az ikreknél a helyzetüket tapogatta ki. Megtalálta a kis buksiját a B babámnak, ő faros volt, én is megfogtam akkor, tényleg ott volt, én sosem találtam így meg. Kicsinek saccolták őket is, és amikor kibújtak le voltak döbbenve. :-)
2012. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak azért szokta tapogatni a hasam, hogy megnézze, hol van a méh teteje.
2012. febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem tapogatta a doki mindig, amikor vizsgálatra mentem, és - ha jól emlékszem - a 33. héten ez alapján vágta belém az ideget, amikor közölte, hogy "háááát, nem egy óriásbébi". Rögtön küldött át UH-ra, ahol megerősítették, hogy tényleg kisebb a kelleténél, 2 héttel le van maradva. Innentől kezdve minden uh-n 2 héttel kisebbnek saccolták a koránál, majd az egyik doki még azt is hozzátette, hogy " a has fejlettsége kifejezetten elmaradt". Gondolhatjátok, mit éreztem ... Aztán megszületett a Kisfiam a 41. héten 3160 grammal, 56 centivel ... Tényleg sovány volt, a hasa pedig a mai napig is "karcsú", sosem volt egy pocakos, hurkás baba. Tehát az uh-n jól látták, mérték, és a Dokim is jól tapintotta, de azért beijeszteni kár volt :-) Ő csak a hosszához képest sovány alkatú Baba.
2012. febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Engem is áttapogat vizsgálat közben, ami egyébként nem fájdalmas, meg semmeddig sem tart. És ilyenkor mond a baba méretére valamit. Utána megnéz UH-val is.

Nekem is picit kisebb a babám az átlagnál, de engem nem ijesztett meg ezzel, a másik gyerkőcöm is pici volt- nálunk úgylátszik ez így megy. :)

Mindenkinek jó egészséget kivánok- aki előtte áll, könnyű szülést.

Nekem még van kb 1-2hetem- izgulok is a nagy hó miatt!!:)

2012. febr. 4. 07:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor drukkolok Nektek :-)

Megírod majd, hogy milyen méretekkel született a Babád? Kíváncsi vagyok, mit jelent a "kicsit kisebb".

Sok sikert, a hátralévő pocakos heteket pedig élvezd ki :-)

2012. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!