Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kevés magzatvíz miatt szült...

Kevés magzatvíz miatt szült valaki korábban? Simán vagy császárral?

Figyelt kérdés
Be kell feküdnöm és azt mondták hogy valószinűleg már végig bent kell lennem. De ha nem javul akkor előbb meg kell szülni. Ezek mellé még társul magzati vesetágulat is. Járt már valaki így?

2012. jan. 31. 07:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem koraszülés volt, mert már a 40. hétben voltam,de az első szülésemet kevés magzatvíz miatt indították be. A szokásos forgatókönyv volt: reggel tágítózselé,oxitocin-infúzió, burokrepesztés,de délután 4-ig nem indult el a baba,nem voltak fájásaim sem, nem tágultam - na ekkor mondta a doki,hogy ebből császár lesz,mert nincs rosszabb a "száraz" szülésnél.Ekkor azonban hirtelen beindult a szülés és szinte egy óra alatt meglett a baba, "természetes" úton. A második kislányom már simán, magától született, neki viszont nagyfokú vesetágulata volt, meg is műtötték félévesen. Csak a vesetágulat nem indokolja viszont a szülésbeindítást,még a nagyfokú sem (bár engem még ezzel is riogattak, mert hogy műteni ugye csak szülés után lehetett és nálunk muszáj volt műteni). De nyugi, 95%-ban kinövik ezt a problémát maguktól, mi csak a szabályt erősítő kivétel voltunk. Sőt, lehet,hogy a következő uh-don már a magzatvíz is rendben lesz (remélem!):-)!
2012. jan. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak a vesemedence tágulathoz tudnék hozzászólni;a vízzel szerencsére nálunk minden rendben van!A kisfiúnknak (febr.4-re vagyok kiírva)is van;a jobb veséjében.Volt neki a balban is egy minimális,de az a hónapok alatt szépen felszívódott a pocakban.A jobb ugyan megmaradt,de annyira minimális az értéke,hogy nem kell műtétben gondolkodni.Annyi lesz,hogy szülés után jobban meg fogják vizsgálni,de ennyiben ki is fog merülni.Ne aggódj,az orvosok tudják mit miért tesznek.Tudom sok rosszat hallani,de muszáj bennük bíznunk! :)
2012. jan. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem tök érdekesen alakult mert nekem hirtelen kellett megndítani a szülést mert nagyon kevés volt a vizem.és érdekes módon 2 nappal előtte mikor vizsgáltak meg uh-ot csináltak akkor még minden rendben volt.nemtom ez hogy lehet.de nem koraszülött lett a babám mert 40 hetesen indították.reggel fél 9-kor burokrepesztéssel indították.9 körül már jöttek a fájások.nem tágultam.kaptam 3 óra leforgása alatt 2 zacskó oxy infúziót.este 21:25-re lett meg a lányom.
2012. jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!