Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedül maradok a babával...

Egyedül maradok a babával vagy csak megijedt?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve,hogy mi fog történni! 6hetes terhes vagyok! Én 24,párom 36,fél éve vagyunk együtt,azt hittem,hogy örökké szól! Jó kapcsolat volt! Novemberig dolgoztam,de csak hétvégente! Azóta nem! Szeptemberben albérletben voltunk! Páromnak fix munkahelye van,bár a főnök nem akarja emelni neki az órabért és majdnem kirúgatta ezzel magát,pedig már 8 éve ott dolgozik! Amikor ott hagytam a munkát,akkor megbeszéltük,hogy december 1én már nem veszem be a gyógyszert! Nekem december 24,.én meg is jött a menzesz! Eljött január 7.-e és akkor mondta,hogy kicsit tóljuk az időpontot,mert nem az államnak akarja felnevelni a gyereket!Megéreztem,hogy babás vagyok,gyors megnéztem teszten és kimutatta nagyon halványan a második csíkot! Felébresztettem,elmondtam neki,hogy lehet babánk lesz! Felém hajolt és mosolygott,mondta hogy örül neki,de hozzátette,hogy megbeszéltük,hogy egy pár hónapot most tóljuk! Ekkor mondtam neki,hogy az lehet,de ugyanúgy szeretkeztünk,mármint nem védekeztünk...! Eljött a másnap,semmi gond nem volt,pátyolgatott! Eljött a keddi nap,megint csináltam egy tesztet és ott már jobban kimutatta a második csíkomat! Hazajött,elmondtam neki,hogy ez már tuti! Egyből jött az a dolog,hogy akkor hova menjünk lakni,mert ott albérletbe nem tudtunk volna maradni,sok lett volna! Én anyuékat hoztam fel,de egyből mondta hogy nem! Ő meg az ő anyját! Anyuékról azt mondta,hogy nem menne oda,nézzem meg az ottani körülményeket és az anyjáét! Azt szépen mondtam a magamét,hogy ugy beszél,mintha lenézné anyumékat és ez fájt tőle! Akkor bepipultam és mondtam,hogyhogy mennék én is oda anyjához lakni,hisz csak egy fal választana el tőle és nekem kell vele együtt lennem egész nap! Itt viszont Anyuméknál megcsináltuk volna a kis házat! De nem is engedte,hogy végig mondjam!Összevesztünk! Eljött a másnap szerdai nap! Felhívtam délelőtt a melóba,hogy elújságoljam,hogy a baba,ha minden igaz szülinapom tájékán születik és hogy mikor mondjuk el a szülőknek! Erre ő,már elmondta Anyjának! Örült neki,hisz minden vágya egy unoka volt,de kérdezte,hogyan tovább! Aztán akkor is a párom mondta,hogy Anyjához,ez lenne a legjobb megoldás én hiába mondtam,hogy nem! Végig se hallgatott,összevesztem vele telefonon,úgy hogy csúnya szavakat vágtam a fejéhez dühből,amit nem kellett volna,de kijöttek és visszacsinálni nem tudom! Ez annyira megragadt benne,hogy amikor hazajött elmondta,hogy ez fájt neki,és nem hiszi,hogy megérdemelte! Bocsánatot kértem tőle és nagyon sajnáltam,de hiába mondtam neki,hogy mindez csak düh és semmi más,nem értette meg és azt mondta,hogy nem tud megbízni bennem! Ezek után ő vágott a fejemhez olyan dolgot,hogy megmondta,hogy tóljuk a babát,erre meg terhes vagyok! Ezt jól kiterveltem,egyszerű volt ezt összehoznom,miért nem védekeztem! Bepipultam,hogy mondhat ilyet egy 36éves férfi! Mondtam,hogy neki kellett volna akkor védekeznie,nem az én szervezetemmel játszani,hogy egyszer szedem egyszer nem! Meg azt is mondtam,hogyha nem január 7.én szól,hanem hamarabb,azaz december 24,.én amikor megjött,akkor belehetett volna szedni a gyógyszert! De valahogy ez sem jutott el a tudatáig,hogy gyógyszert nem egy füttyentésre veszünk be,hanem menzesz első napján! Mondta,hogy becsaptam...! Amúgy a baba többmint valószínű,hogy pont január 7.én vagy 6.-án fogant meg! Szóval két hetes voltam naptár szerint! De én erről nem tehettem,nem értette meg! Erre még mondta azt is,hogy biztos kiszámoltam,annyit bújtam úgyis az internetet! Hiába mondtam neki,hogy nem vagyok jós és nem is gondoltam volna,hogy hamar teherbe esek! Annyira ki volt fordulva magától! Felhívtam anyáékat és mondták,hogy akkor jöjjek haza,mondtam páromnak is,hazahozott! Mondta saját magáról,hogy most rossz embernek érzi magát! Anyja is hívta telefonon aznap 3szor is,gondolom érdeklődött,hogy kibékülünk vagy sem! Annyit említett a párom,hogy anyja is sírt! Azóta én hazaköltöztem a szüleimhez,akik segítenek mindenben,még ha ők sem élnek valami fényesen! A Párom meg szintén ő is hazaköltözött az anyjához! Szombaton beszéltem vele utoljára és mondtam neki,hogy annyit kérek tőle,hogy gondolja meg a kibékülést úgy,hogy nyugodt körülmények között! Mondtam azt is,hogy nem fogom zaklatni! Azóta eltelt 3 nap és semmi! Talán már nem szeret? Kérlek segítsetek nekem!
2012. jan. 31. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Szerintem bepánikolt rendesen.

Nem feltételezem róla, hogy egy féreg.

Az is benne lehet a dologban, hogy édesanyapicifia, és amikor anyjáról témáztatok, megsértődött.

NEM megsértetted, hanem ő sértődött meg!

Hagyhatod picit megnyugodni, de mivel az ő farkából való a gyerek, azt hiszem 1 hét elegendő arra, hogy átgondolja a közös jövőtöket, és az ő felelősségét.


Én nagyon remélem, hogy kibékültök, és nagyon sajnállak téged,hogy így kellett ezt a dolgot megélned!

2012. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
szerintem szeret csak most kell neki egy kis idő.és persze neked is kell!!de ha olyanokat vág a fejedhez hogy te becsaptad meg hogy direkt terhes akartál lenni akkor szerintem gondoljátok át hogy mi legyen veletek.a baba érdekében nem lenne jó ha állandóan vitáznátok!de ezt nektek kell megbeszélnetek
2012. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Pasik ilyen beszarik, biztos csak hideg zuhanyként érte a dolog.

Ha amúgy anyósod nem rosszindulatú veled és nem hangolja ellened, akkor ő is megerősíti, hogy béküljetek ki. Esetleg anyóst felhívni, hogy ő hogy látja a dolgot és mi a pálya most náluk? Attól még, hogy nem akarsz odaköltözni hozzá, nem kell ezt elsunnyogni, ha rákérdez erre mondd meg, hogy neked Anyukád a támaszod bármennyire is szimpatikus ő, de szerinted ha otthon kell lenned gyesen valakivel 2-3 évig akkor az a valalki az a Te anyukád legyen aki 24 éve közel áll hozzád, ezt csak megértheti.

Amúgy meg remélem megoldódik hamarosan, majd írd meg

2012. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen át tudom érezni a helyzeted,nálunk is ez van!Én 36 a párom 46 éves! 5 éve amikor összeköltöztünk terveztük a babát,csak munka miatt leálltunk vele! Tavaly októberben döntöttünk úgy,hogy oké,jöhet! Múlt hét pénteken állapította meg a doki,hogy 8hetes vagyok:) Csak hogy "apucira" rátört valami beszari betegség és jött nekem azzal,hogy talán mégsem kellett volna!!!!Jól összevesztünk,én visszaköltöztem a lakásomba! Azt mondta,még gondolkodni akar! ÉRTED?? GONDOLKODNI!!!!Hát felőlem az idők végezetéig gondolkodhat,ezt már rohadtul elszúrta!Persze a kicsit megtartom:)Aztán majd gondolkodok rajta,hogy láthatja-e?!
2012. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Bocsi de mikor teszteltél pozitívat??
2012. febr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne hari, nem bántani akarlak, de a párodnak abban igaza van hogy nem most kellett volna gyereket vállalni!!!!!!!!!


- fél éves kapcsolatba én nem vállalnék gyereket, főlleg hogy nincs munkám!!!! Miért nem mentél el előtte dolgozni hogy kapj normális tgyást, gyed-et??? Írtad hogy albérletbe laktok uh az egyből látszik hogy nem tehetitek meg hogy csak 25-ezret kapj havonta...mert így ennyit fogsz...

A párodnak tök igaza van h elhalasztotta a dolgot...csak hát leginkább bele sem kellett volna fognotok ilyen anyagi körülmények közt....Tényleg nem bántásból mondom!!



Remélhetőleg a párod is belátja hogy ő is ugyan olyan felelős mint te, hisz először azt mondta h akarja a gyereket...ez pedig nem olyan dolog hogy csak úgy meggondolja...uh remélhetőleg felvállalja az apa szerepet, és mellettetek lesz!

(bár érthetőek az aggájai, mert így csak az ő fizuja lesz 3 emberre és ez rémisztő....ráadásúl valamelyik nagyszülő nyakára költözni sem fer...még akkor sem ha szeretnek és támogatni akarnak titeket!!!! )


Uh adj időt neki.....


ha nem áll melléd anyagilag a szüleid támogatnak majd?



Amúgy 7.-e után védekeztetek?????Mert akkor már Te is tudtad hogy nem akar gyereket most.....

2012. febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! Dec.24.-én volt meg utólag,így aznap belehetetett volna szedni a gyógyszert,ha szól! De ő csak január 7.én szólt,és akkor már 2 hetes terhes voltam! Egyáltalán nem védekeztünk,hisz,hogy szedtem volna be a gyógyszert? /vérzés első napján kell/! Én nem azt néztem,hogy mennyi ideje vagyunk együtt,hanem azt,hogy akarjuk a babát! Úgy voltam vele,hogy ő már fiatalabb nem lesz és persze,hogy belementem én is,hisz közösen akartuk! Elötte 7 hónapot dolgoztam,de csak hétvégente 16óráztam,pultos voltam,ami a páromnak nem tetszett,mert mindig sszétakartak minket választani,sok rosszat mondtak...! Neki egy fix munkahelye van,anyagilag nem rossz,lehetne jobb is,de ez se rossz! Ezért is vágtunk bele! Elején még mondtam,hogy ez nem fog menni és ő nyugtatgatott,hogy ne stresszeljek,belehúzunk a babába is,hogy minél hamarabb meglegyen...így megnyugodtam! Az első tesztet most január 22.én csináltam és halvány volt,utána meg csináltam egy másikat 24,.én! Én voltam az első olyan személy az életében,akitől egyáltalán akart babát! Ő mindigis otthon lakott anyukájánál,egyszem gyerek! Anyuka sokszor és a mai napig is nem felnőttként tekint rá..! Lehet,hogy az ottani körülmények jobbak lettek volna! De nem hiszem,hogy azt sem lehetett volna megérteni amit én szeretnék! A szüleim nem élnek vmi jól,de mindig megoldották,amire büszke vagyok,soha nem adták fel és én is mindig ezt láttam tőlük! Amikor elmondtam,hogy babát várok,az első az volt,hogy elvetetésről ne is álmodjak,megtartjuk a babát és ha nem érdekeljük a páromat,akkor felneveljük közösen! Mindenben támogatnak! Amúgy a legidősebb nővérem is így járt,első gyerekénél! Csak ott a pasija egyből azt mondta,hogy vetesse el és akkor is anyumék segítettek neki! Nem haragszom senkire,hogy esetleg vki nem az én pártomat fogja,hisz nem azért írtam ide! Apró részleteket sem írtam,amiből kerek egész lenne minden és érthető! Az én részemről soha nem hazudtam,mindig őszinte voltam vele,ő volt olyan ha baja van,akkor semmit nem mond! Pedig hányszor kértem rá! Erre amikor tele a pohár,akkor zúdítja az emberre! Sejtettem,hogy lesz ilyen! Telefonba is említettem ezt neki,akkor igazat adott,hogy lehet ez is volt a baj,hogy nem mondta el,hogy mi bántja...! Nehezen adott igazat nekem! Nagyon önfejű,de ezt ő is tudja! Annak ellenére,hogy megismertem és sok negatívat tudnék mondani,mindezek mellett én nem szeretném elveszíteni,mert így is eltudom őt fogadni! Ha kérdés van,szívesen válaszolok! Köszönöm mégegyszer a kommenteket!
2012. febr. 1. 09:43
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Hát annyiban igazat adok a párodnak, hogy ez tényleg korai volt, ilyen körülmények között gyereket tervezni, de az is igaz, hogy egyáltalán belekezdeni sem kellett volna, már későn jelezte, hogy meggondolta magát. Egyébként azt értem, hogy a tabit csak a mensi kezdetekor tudod elkezdeni, de létezik gumi is, szóval amíg a tabit újra el tudod kezdeni, addig gumit használhattatok volna. Mégis mit gondolt a párod, bejelenti, hogy most mégsem akar még gyereket, de továbbra sem védekeztek? Ezt akkor meg sem beszélted vele, hogy akkor hogy védekezzetek, csak toltátok ugyanúgy tovább rendesen? Ez azért elég nonszensz, már bocsi. Azért megjegyzem, hogy január 7-én már valszeg tényleg késő volt, mert az pont a peteéréses időd volt.
2012. febr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amikor aznap bejelentette,akkor összevesztünk és akkor kérdeztem mi legyen! Mondta nem tudja,rákérdeztem,hogy szeret? Mondta igen! Nem beszéltünk a védekezésről! Én tudtam és ő is,hogy nem szedem a gyógyszert! Gumit soha nem használt és nem is tartottunk otthon! Aznap is szeretkeztünk és utána is! Ő úgy volt vele,hogy nekem kell védekezni és nem neki! Ezt akkor mondta,amikor bejelentettem,hogy lehet baba! Akkor mondta,hogy örül neki,de megbeszéltük,hogy tóljuk,mondtam erre neki,hogy mégis mit gondolt,ha nem is védekeztünk! Azt mondta,hogy ez az! Erre én,hogy nem egy füttyentésre kell bevenni a gyógyszert és miért nem védekezett,erre ő,hogy nem neki kell! Általában 7napból 5napot szeretkeztünk! Én úgy vagyok vele,hogy nem korai,mert soha nem lesz egy jó időpont a gyereknemzéshez! Én a szüleimhez is azért szerettem volna menni,mert tudom,hogy segítenek és két házuk van! Abból a kisebbik ház a mienk lenne! Viszont a páromnál nem így van! Ott egy ház van! Két szintes! Abból az alsó szint az apjáé,mert elváltak,de ott lakik! Felső szint,meg már padlás! Az anyjával középen laknak! Két szoba van egymás mellett,az anyóstól egy fal választ el! Ezt nem akartam volna,hogy így ott élni! A legjobb haverjai már az elején megmondta,hogy anyósnak jó,de vele ne kelljen együtt élni! gy csaj lakott ott kevés ideig,mert az anyós beleszólogatott dolgokba...de ezt a párom ugyanúgy tudja,hogy milyen az anyja! Soha nem tudtunk volna annyi pénzt összegyűjteni,hogy külön lakásba tudjunk költözni! Mi is tudtuk,hogy sok lesz az albi,de belementünk,sok pénz elment! Ezért is vesztünk össze,hogy akkor hova menjünk lakni,hozzájuk vagy hozzánk!
2012. febr. 1. 11:24
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

De ő csak január 7.én szólt,és akkor már 2 hetes terhes voltam!.......


Máshol meg azt írtad hogy akkor foganhatott a baba...akkor most hogy volt??????


amúgy nem mentség hogy nem volt otthol gumi.....a gyógyszerért is el kell menni...


amúgy én akkor elmondtam volna h oké, akkor mostantól védekezünk, de ha mégis terhes vagyok akkor válljuk...szerintem ha így csinálod akkor nem lenne vita..



amúgy szerinted tudja egy pasi hogy hogy kell gyógyszert szedni ???

szerintem gőzük nincs...lehet azt hitte szeded és minden oké....mindezeket figyelembe véve végülis érthető hogy csalódott és mivel nem védekeztél utána sem érthető hogy azt hiszi csőbe húztad...de 50-50% a felelősségetek a dologban

2012. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!