Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy igénybe tudjuk venni a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Olvastam a neten, hogy a 91. naptól "elismerik" a kisbabát és meg lehet igényelni az adókedvezményt. A párom szeretné, mert ő dolgozik, de nem vagyunk összeházasodva. Elég az apasági nyilatkozatot megtennie, vagy más is kell hozzá?
2011. dec. 26. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

3 gyerek után jár, vagyis ha a harmadikkal betöltötted a 91-edik napot.

Hogy házasság kell e hozzá, kérdezzétek meg a munkáltatót.

2011. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Úgy hallottam, hogy 2012. január 1-jétől eltörlik a családi adókedvezményt. De lehet hogy rosszul informált vagyok, jó lenne, ha valaki szakmabeli is válaszolna neked.
2011. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem törlik el a családi adókedvezményt, most rákerestem, és semmi ilyesmit nem találtam, de amúgy sem hallottam erről.

Az pedig szintén nem igaz, hogy csak 3 gyerek után jár. 1 után is igénybe lehet venni, csak 3 vagy annál több gyermek esetén magasabb a visszaigényelhető adó.

A fogantatástól számított 91. nap hónapjától igénybe vehetitek a magzat után, de azt nem tudom, hogy mi kell hozzá, ha hivatalosan sem házasok, sem élettársak nem vagytok. Inkább hívjátok fel az apeh-ot, csak jobban tudják.

2011. dec. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak 3 gyermek után jár.az egyik ismerősömnek most lesz az első,és simán megtudta igényelni.
2011. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vagyunk házasok, és a párom megigényelte a magzat után. Ki kellett töltetni a munkáltatómmal egy formanyomtatványt, ezt leadta az Ő cégénél, és a következő fizetéskor már beszámították.
2011. dec. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!


Mi sem vagyunk megesküdve a párommal és az Ő munkahelyén azt mondták, h csak akkor lesz jogosult az adókedvezményre, ha már megszületett a baba és az Ő nevére kerül. Én meg nem vehetem igénybe, mert Start kártyával dolgozom ( nem kell adót fizetnem 1 évig).

Ez engem is érdekelne ebben a formában. Agyaltunk ugyan rajta, h összeházasodunk és beadja úgy a papírt, csak azt nem tudom, h akkor Ő visszamenőleg megkapja az adókedvezményt?

2011. dec. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk annyiban volt más a helyzet, hogy a magzat a 2. babánk. Tehát a kisfiunk után már kaptuk, és a magzat után is a páromnak igényeltük meg. Senki nem mondta hogy nem lehet, és kaptuk is végig.
2011. dec. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Visszamenőleg is lehet kérni úgy, hogy az adóbevallásban igényled vissza, ha előző évben nem vetted igénybe havi szinten.
2011. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, abban is tudnátok segíteni, hogy hol tudnám ezt az adatlapot letölteni?
2011. dec. 26. 18:11
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Mindketten dolgozunk, mi sem vagyunk összeházasodva, de a Párom igényelte. Első Baba lesz, márciusra vagyunk kiírva. Az igénylésen a kedvezményt októbertől kértük, 1 magzat után (nem forintra, azt nem tudtuk, mennyi jár.)

Nálunk a következő volt: a belinkelt papírt két példányban értelemszerűen kitöltöttük, az én munkáltatómmal aláírattuk. Ezt adtuk le a Párom munkáltatójának, ők is aláírták, és egy példányt visszakaptunk. A többit ők intézték. 2 fénymásolatot is leadtunk még hozzá: az apasági nyilatkozat másolatát, és egy orvosi igazolásnak a másolatát, aminek az eredetijét nekünk kell őrizni 5 évig, a NAV kérheti. Az orvosi igazoláson az volt rajta, hogy mikor töltöttem a 91. napot és a szülés várható ideje. Nálunk ezt a védőnő adta, és a háziorvos pecsételte le, de ez helyfüggő.

28h kismama

2011. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!