Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 éves vagyok, két szép...

30 éves vagyok, két szép kisfiunk van, de nem szeretnék több gyereket. Melyik nőgyógyász vállal ilyen esetben mtéti beavatkozást?

Figyelt kérdés
Egy nagyon jó nőgyógyászom van, de a korom miatt nem vállalja a beavatkozást. pedig már többször voltak izgalmas időszakainak. nem szeretnénk harmadikat.
2012. febr. 2. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen beavatkozást? Számomra nem teljesen egyértelmű.

Abortusz v. elkötés?

2012. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megelőzés céljából elkötés. Nem udom pontosan milyen beavatkozások lehetségesek.
2012. febr. 2. 18:15
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Huh. A másik verzióra adtam volna a nagyobb esélyt...


Elkötés szempontjából "ideális" a korod, nem is értem, a dokidat. Pár évvel ezelőtt még a min. 30 éves (4 gyerek) és min. 35 éves (3 gyerek) nőknél lehetett. Ma már nincs ilyen megkötés. Keress rá: művi meddővé tétel

Itt egész jól össze van foglalva:

[link]

2012. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
a férjednél is lehet, ha ő sem szeretne, az sokkal komplikációmentesebb, egyszerűbb műtét, még csak nem is altatják.
2012. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek az utolsóval, a vasectómia a férfiaknál egyszerűbben zajlik, és ami nem mellékes: szükség esetén visszafordítható műtét. Hátha 35 évesen arra ébredsz, hogy mégis szeretnél egy kislányt v. egy újabb kisfiút. :)
2012. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Igen igazuk van az előttem szólóknak. A férfiaknak "csak" 1 érzéstelenítés, és 1 kicsi vágás. A nőknél ez sokkal komplikáltabb és veszélyesebb.
2012. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!