Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elevit mellett mennyi C-vitami...

Elevit mellett mennyi C-vitamint szabad enni?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok és Elevitet szedek,mellé Neo-Ferro-Folgamma vas és folsav bogyót. (alacsony a vasam) Ez mellett lehet még c-vitamint enni? Kell egyáltalán még pótolni? Elfelejtettem megkérdezni a védőnőmet tegnap, dokival meg most nem találkozom rövid ideig. Köszönöm.
2012. febr. 4. 15:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

Terhesség alatt annyira nem javasolt túl sok C vitamint szedni, az elevit mellé bőven elég a vitamindús táplálkozás, ha esetleg nagyon sok betegeskedő van a környékeden, napi 500 mg fölé akkor sem kell vinni. Nézd meg mennyi van az elevitben, és eszerint kalkulálj. :)


gratulálok a babóhoz!


26 hkm

2012. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Miért ne lehetne a terhesség alatt c-vitamint szedni. Ilyet még nem is hallottam. Nekem a dokim mondta, hogy az elevitben nem túl sok van, ezért nem árt még szednem hozzá valamilyet az influenzaidőszakban. Én szedem is és teljesen jól vagyok, lekopogom. betegségeket sem kaptam el eddig és a vérképem is tökéletes. Azt mondták, hogy látszik, hogy jól beerősítettem az immunrendszeremet, a babám is nagyon jól van. Én 1000mg-os c-t szedek, természetes alapanygút, csipkebogyósat! Sok folyadékot kell inni mellette, és akkor semmi bajt nem okoz az ég világon, a felesleget kipisiled.
2012. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Azért nem szoktuk javasolni, mert komoly fiziológiás oka van a terhesség alatti viszonylag gyengébb immunválasznak. Erre a jobb fajta C vitaminok betegtájékoztatóján ( [link] ) figyelmeztetnek is, a 100 mg a terhességben ajánlott napi adag. Kúraszerűen, maximum egy hétig lehet szedni 500 mg-ot is naponta, vagy fenyegető vetélés esetén Rutascorbint szokás esetleg javasolni, mert az érfalakra valóban jó hatással van.
2012. febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Na, akkor olvass egy kicsit több cikket, és ne hagyatkozz az itt válaszolókra, mert c-vitamintól még nem lett senki beteg. Szedj be nyugodtan akár 1000-2000 mg-ot is! Én még többet is szedtem, sose voltam beteg a terhesség alatt, és senkinek nem árt, nem lesz vesekő sem. Azok mondják, hogy vigyázz vele, akik nem rendelkeznek elég információval.

Orvos is van a családomban, ő is nyomja.

És naná, hogy pótold betegség nélkül is, ez nem hasonlítható a többi vitaminhoz.

Ha lágyul a székleted, akkor mutatja a szervezeted, hogy eleget kap, addig nem. Ezzel lemérheted.

Aki nem hiszi, járjon utána.... :)

2012. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is szabad szedni és nekem az orvos is mondta. A gyengébb immunválaszt nem mesterségesen befolyásolja, mint a gyógyszerek, a c-vitamin csak hozzájárul az egészségesebb múködéshez. Én még ilyet soha nem hallottam, hogy kismamáknak nem szabad volna. De ez nem is igaz.
2012. febr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Az én férjem is orvos, több okból sem ajánlotta a sok C vitamint, ezenkívül a nőgyógyászom sem javasolta. 1000-2000 mg pedig a veséknek sem tesz különösebben jót. Aki nem hiszi, járjon utána.
2012. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

[link]


Béres:

A C-vitamin terhes nőknek az ajánlott adagban (100 mg/nap) biztonságos. Azonban terhességben nem javasolt a szükségletet jóval meghaladó mennyiségű (1000 mg/nap feletti adagban) C-vitamin fogyasztása. Egy vizsgálatban kimutatták, hogy terhes nőknek a második trimesztertől a szülésig adott 1000 mg/nap C-vitamin adag mellett fokozódott az alacsony (< 2,5 kg) születési testtömeg kockázata.


Ezenkívül én továbbra is a körülöttem lévő számtalan orvosnak hiszek, elsősorban pedig a férjemnek, de persze kinek a pap... Terhesség alatt mindenki csak kúraszerűen javasolt nekem C vitamin bevitelt, ha valami gond lenne, és következetesen mindenhol ezt mondták. Nekem ez a tapasztalatom.

2012. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Elolvastam a kedves egyik válaszadó linkjét. Első, amit mondanék az az, hogy a béres készítmények egy kissé kombináltak és nyílván ezért írták rá a nem javasolt adagot, egyébként a kísérletnek semmi köze a valósághoz, az egy felmérés. Én előző terhességemnél is szedtem és szép normál súlyú egészséges babát szültem. Ráadásul 36 hétre a vérnyomásom miatt. És a sok bevitt vitaminnak köszönhettem, hogy nem kis súlyú koraszülött babám lett. Mellékesen léteznek természetes alapanyagú c-vitaminok is én olyat szedek, gyógynövényboltban vettem és csipkebogyó alapanyagú. Ennyi erővel a túlzott gyümölcsfogyasztás is káros lenne a magzatnak. De ugye az nem káros mert természetes c-vitamin, tehát ha olyat keres a kismama ami szintén az akkor az nem lehet káros.
2012. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem én sem végig szedem a 9 hónapig, csak az influenza-időszakban, mert azt gondolom, hogy az sem lenne kevésbé káros a magzatnak, ha elkapnám az influenzát és aztán a c-vitamin helyet szedhetnék antibiotikumot!
2012. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy van egy tüdőrákos ismerősöm. Ugye a link azt írja, h daganatos betegeknek is mérlegelendő, na ővele az ország legjobb tüdőgógyásza 8000mg-ot szedet naponta és képzeljétek GYógyul!!!!!!!
2012. febr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!