Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5+2 hetes terhes vagyok 15mm...

5+2 hetes terhes vagyok 15mm petezsák és egy 12mm hematóma, nem láttak még szikhólyagot, jövőhét végén kell visszamennem, van remény? Nektek mikor látszott a szikhólyag?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy van. Nagyon korán mentél, nem is értem miért mentél ilyen korán, ez tök normális lelet ennyi idősen. No persze a haematoma nem, de az nekem is volt, de nem véreztem, nem volt vele teendő. Nyugi, minden oké lesz!
2012. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy nagyon fontos tanács! Amennyit csak tudsz, feküdj! Semmit ne emelj és feküdj!


Az én esetem: A 10. héten a petezsák alatt látott a doki egy vérömlenyt, pihenést javasolt, magnézium-citritet írt és kímélő életmódot. Amennyit tudtam feküdtem, anyukám segített a házimunkában és a kislányomra vigyázott.

2 hét múlva "már csak" 1-1,5 cm volt a haematóma, szépen szívódott fel, a 14. héten pedig már nem látszódott az uh-on erre utaló nyom.


A barátnőmnél korábban találtak bevérzést, már a 6. héten. A 8. héten semmi sem látott a doki, aztán egy-két hét múlva elkezdett vérezni, kórházba került kétszer és a 12. héten elvesztette a babát...

Haragszik magára, mert nem pihent, nem gondolta, hogy bármi baj lehet. A haematóma majdnem akkora volt neki, mint a petezsák és emiatt elsodorta.


Szóval én nem rigatásképpen írtam ezeket, csak jó szándékból! Feküdj sokat és nem lesz baj.

2012. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért mentem ilyen korán mert véreztem...és mivel most már 2 sikertelen terhességem aggódtam! És ezáltal tudtam meg hogy hematómám van. Szigorúan pihennem kell és Utrogestant kaptam 3x2
2012. febr. 4. 19:47
 4/10 A kérdező kommentje:

Utóbbi hozzászóló!


köszönöm a tanácsot!!! Igen én is fekszem most meg aztán végképp hogy elkezdtem vérezni! remélem az utrogestan megerősíti a picit!!!

2012. febr. 4. 19:49
 5/10 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

Nagyon drukkolok neked. Nekem a sok fekvés meghozta az eredményt, nagyon örülök, hogy komolyan vettem. Most 17 hetes vagyok. A gyógyszer meg külön segíteni fog, én azt nem is kaptam.

A vérezgetés a vérömleny tisztulását is jelentheti, de ezt biztosan mondta a doki, szóval nem feltétlenül kell aggódni a vérzés miatt egy ilyen esetben.

De feküdj, amennyit csak tudsz!

2012. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm! igazán jól esnek a szavaid!!! :) Jó amikor az ember tud olyanokkal beszélni aki átélt hasonlót!!


Szép estét és jó egészséget nektek!!! :-D

2012. febr. 4. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is így voltam mint te, a hüvelykúpot próbáld egyenletes időben elosztani, és nem elfelejteni.

A hematómád el fog múlni, szépen begyógyul, csak a baba kapaszkodjon meg!

Drukkolok.

Amúgy 5 hetesen még persze, hogy nem látszik más, szóvsal ne aggódj emiatt, csak semmit ne emelj, ne erőltesd meg magad!

20h km

2012. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nekem sem látszott még ilyenkor, mégis itt ficánkol a pocakban! Nagyon drukkolok nektek, felszívódik az a hematóma!!! :)) Pihenj, és minden szépet neked/nektek!
2012. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ott volt a hematóma, kivérzett a 14. hétre, aztán nem is volt vele több gond! Nagyon sok terhesség így indul!!

Igyekeztem én is pihenni, de volt mellette egy 1 évesem, így nem nagyon tudtam. Azután meg az volt a baj, h a placenta a méhszájra került, DE a sok izgalom után lett egy gyönyörű egészséges babám, aki ma már 2 éves!

Neked is hasonlóan jó fejleményeket kívánok! :)

2012. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ mindenkinek! A tegnapi vérzésem mára ismét barnás lett és használom az Utrogestant.

fekszem felpolcolt lábakkal...ezt javasolták! Egész éjjel így aludtam :) Ha ez kell akkor megteszem.

Néztem az előző babáim UH leleteit: tudom minden terhesség más..az első babánál 5hét: 4mm petezsák majd 6 hetesen: 14mm petezsák benne 4mm szikhólyag és 3mm CRL

A második babánál voltak növekedési gondok de becs. 5hét 6nap: szikhólyag 4mm és CRL: 3mm

Bár furcsa volt hopgy nekem tegnap az H-n nem is nagyított rá a petezsákra...csak nézegette a sötét foltot hogy nem lát benne semmit...hmmm

2012. febr. 5. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!