Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhesen a 29,6 mm...

7 hetes terhesen a 29,6 mm petezsák normális?

Figyelt kérdés
Eléggé aggódok. A doki semmit sem mondott. A papíromon szó sincs szikhólyagról. Ennyi van rajta: "Terhesség bizonyított, 29,6mm ép petezsák, grav.s 7. " Meg 2 beutalót kaptam, 1 vérvétel, 1 Belgyógyászat. Félek, mert azt olvastam, hogy ez túl nagy és már kéne lennie szikhólyagnak. Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. febr. 1. 07:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
78%
Biztos 7 hetes? Ilyenkor már szívhang is van!
2012. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
71%
Ez érdekes. Ilyenkor már nem hogy szikhólyagnak lennie kellene, de már magát a babát is látni kéne. Én is pont 7 hetesen voltam először, és nekem petezsákot már nem is mért, csak CRL-t, ami az embrio nagysága, és már az is 11mm volt, és szívhanggal. Gondolhatnánk arra, hogy korábban fogant, és azért nem látszik, de a petezsák mérete elég nagy, szóval már mindenképp látni kéne valamit. Fura, hogy ilyen adat meg nem szerepel a leleteden. Az, hogy adott beutalót az normális, ezek rutinvizsgálatok a terhesség elején, én is kaptam ilyeneket. Szóval ez arra utal, hogy minden rendben van, de akkor miért nincs a leleteden, csak a petezsák? Nem nagyon értem. Másik dokihoz nem tudnál elmenni?
2012. febr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ez a doki elég fura. A barátnőmnek, elmaradt mensi és pozitív teszt mellett cisztát állapított meg. Kapott 1 gyógyszert amitől megjött neki. Másfél hét után vissza ment kontrollra és akkor közölte, hogy 8 hetes terhes. Van 1 másik doki, jövő héten megpróbálom azt. December 14-19 volt utoljára meg. Nem kérdezett semmit, megnézett hüvelyi uh-n és írt 1 abortuszos papírt. Mikor elolvastam, közöltem, hogy meg akarom tartani a picit. Akkor kaptam 2 beutalót, és 1 leletet- Leleten: 29,6mm ép petezsák, Grav.s 7. Ennyi az egész. Más nem is mondott, csak , hogy Viszlát. Nagyon félek, nehogy baj legyen. Annyira szeretnénk már a babát. Régóta próbálkozunk.
2012. febr. 1. 08:20
 4/34 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem én se. A mensi számítása szerint nyolc hetes vagy ma. És már látni kellett volna szívhanggal!- az embriot is. Nem csak petezsákot. Ez a doki tuti nem jól nézett meg. Menj el másik orvoshoz is!
2012. febr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
69%
Huu akkor az az orvos jó kettyós, mindenképp menj el másikhoz, ne ehhez járj majd terhesgondozásra. Drukkolok, hogy minden rendben legyen, és írj majd!
2012. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Megpróbálok még ezen a héten elmenni. Annyira boldogok voltunk, most viszont már nagyon félünk. Szerintetek van rá esély, hogy ne legyen semmi baj?
2012. febr. 1. 08:47
 7/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mi is reméljük, hogy nem lesz gond.
2012. febr. 1. 08:47
 8/34 anonim ***** válasza:
82%
Jajj, az ilyen dokiktól ments meg Uram! :S Gyorsan menj másikhoz. Ha ez ilyen szétszórt, vagy nem is tudom, hogy mit mondjak rá, akkor lehet, hogy nem is nézett meg normálisan és ott van minden (szikhólyag, embrió), csak éppen a papírodra nem írta rá! Te nem láttad véletlenül a uh-ot? Én múlt héten voltam dokinál, nekem is csak petezsák volt (mondjuk én 4 hetes lehetek), de a doki "mindent" mutatott, hogy mettől meddig tart a zsák és hogy az egyik részén már sejthető a szikhólyag kezdeménye. Az üres petezsák egy nagy sötét folt a monitoron, ha van benne valami, akkor az olyan, mintha buborék lenne. A neten ha rákeresel, meg tudod nézni, hogy milyen, mikor van benne valami. Hátha emlékszel a monitoron látottakra! Nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi baj!!!! Ugye megírod majd??? :) Egyébként, ha nem volt erős görcsöd, vérzésed, akkor biztos nincsen baj!!!
2012. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Sajnos az uh-t nem láttam. Nem mondott és nem kérdezett semmit. Nem is értem. Az is fura volt, hogy abortuszos papírt írt. Nem tudom miért. Persze, ha megtudok valamit, azonnal írok. Remélem van odabent pocaklakó :)
2012. febr. 1. 09:24
 10/34 anonim ***** válasza:
78%

Abortuszra írt ki? És nem mondott semmi mást? Csak a kezedbe nyomta...?! Szerintem ha esetleg tudsz, ma menj el máshová, és nézzen meg más is, mert:

a. Én ilyen szakvéleményben nem bíznék, lehet, hogy ott van a baba, csak le sem írta, de akkor minek a missed ab papír?!?!.

b. A belgyógyászat és a vérvétel kellhet koraterhességi vizsgálathoz is, de kellhet a terhességbefejező műtéthez is, így aztán most nem tudunk semmit...


Drukkolok, hogy jó dokival akadj össze, és hogy minden rendben legyen! :)

2012. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!