Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, a véleményetek...

Kismamák, a véleményetek kellene várandosság alatti táplálkozás-ügyben. Egészséges-e ez az összeállítás a babának, és mekkora hízásra számíthatok ezzel a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Reggeli: egy tál műzli tejjel vagy joghurttal, tízóraira egy alma vagy egy műzliszelet. Ebéd: leves, sült hús, körettel (krumpli, főzelék, ami éppen van). Uzsonna: alma, tea, aszalt gyümölcs. Vacsora: alma, grépfrút, kivi, igény szerint.
2012. febr. 6. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mekkora hízásra számíthatsz valószínűleg senki nem fogja neked megmondani, hiszen gőzünk sem lehet arról, hogy milyen mértékű oedema jön elő (van, aki emiatt 10 kilókat "hízik" 1-2 hónap alatt), nem tudjuk, hogy milyen az alkatod, hogy hogyan hat rád a terhesség, meg azt sem, hogy milyen lesz a csillagok állása. Van aki 20-30 kilót hízik, van aki meg szinte semmit.


Átlagosan 10-12 kg-ot hízik az ember, ha vékonyabb eleinte, akkor több is belefér, ha kevésbé vékony, akkor kevesebb is.


A terhesség alatti kalóriaigény 2300-2600 kcal, a második harmadtól 2900 kcal. Nem véletlen, létezik a magzati alultápláltság szindróma. A hízás akkor is elkerülhető, ha megeszed ezt a mennyiséget (mondjuk teljes kiőrlésű gabonával dolgozol), és a cukrot leépíted, helyette sok friss zöldség-gyümölcs, valamint jársz tornázni és sokat sétálsz. Nekem ez, amit írsz kevésnek és ésszerűtlennek tűnik.

2012. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(Plusz az aszalt gyümölcs sok szempontból a legrosszabb választás, ha az ember lánya figyelni akar, de ez részletkérdés. :))
2012. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szoptatás alatt akartam fogyni,de egészségesen,így szopitanácsadóval és diétetikussal állítottunk össze étrendet!Tavaly februárban!Augusztusban pedig a szopi mellé terhes is lettem,szóval remélem helytállónka találod a véleményemet!


Én az uzsival ésa vacsival nem értek egyet!az aszalt gyümölcs nagyon hízlal,így én azt (mert nagyon egészséges viszont) inkább tízóraira enném!Viszont a gyümi amiket vacsira írtál inkább abból egyél uzsira!Bárén csak délig eszem gyümit!

Vacsira inkább zöldség esetleg ah öntetet szeretnél rá arra natúr jogi!De vacsira is mehet bármilyen husi(fehérje)is a zöldségekhez!Agyümölcs hízlal!

És énreggelire valamilyen teljes kiörlésű zsendvicset is ennék néha!


Én ebédre is a családnak készített husihoz nem azt a körtet eszem (krumpli tészta rizs) hanem zöldség!Nyersen esetleg párolva vagy ha főzelék van...Rakott dolgok!Néha bűnözök így terhesen mert a sültkrumpli a kedvencem,de azt is max ebédre!


amúgy egészséges amit írtál,csak én asúlyomra is figyelek most,mert az első várandósság alatt 21 kilót sikerült felszednem,és másfél évembe telt mire lement!:(Ezt két gyerkőc mellett már nem hiszem hogy meg tudnám valósítani,így most nagyonfigyelek!27 hetes vagyok 2kiló plusszal!

2012. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kevésnek tunik,szerintem nem kell így osszeállítani,edd azt,amit megkívánsz és amennyi jol esik.
2012. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Petrusmami válasza:
Szia! Szerintem ne a kilókat helyezd előtérbe, hanem a babád egészségét! A magzatnak változatos étrend szükséges sok sok vitaminnal! Ehetsz bár mit ami jólesik! A hízás lehet genetikai adottság is, plusz a vizesedés! Egyél sok zöldséget! Kerüld a cukros dolgokat! ( De ne legyen bűntudatod,ha megeszel egy jégkrémet!) És persze a sós-fűszeres dolgokat is, mert megkötik a vizet! Jó babavárást! 32 hetes kismami ;)
2012. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!