Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2,8 mm lett a tarkóredő....

2,8 mm lett a tarkóredő. Szerintetek mennyivel nagyobb így, (hogy a határértéken van) a kockázata annak, hogy kiderült beteg a magzatom?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom, mert mindkét fiamnak 1,6 volt és minden rendben volt. Ez egy kicsit ijesztően közel van a 3-as határértékhez.

Volt valaki hasonló helyzetben?


2012. febr. 7. 09:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

hát szerintem ennél már csináltatnak magzatvízvételt.


nekem az elsönél 0,90-s volt és 1:3300 rizikót adták (29 évsen)

most 31 éves vagyok és 1,40-s volt 1:700-hoz adták.

nem ajánlották a magzatvíz vételt.


a tiednél szerintem nem lesz 200-s rizikó így elküldenek magzatvíz vételre. azért sokat függ a korod is.

2012. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 31 éves vagyok, 3.gyerekem, volt közben két missed abortuszom üres petezsák miatt mindkettő a 9. héten, és most 13/1 hetesen voltam ezen az UH-on.
2012. febr. 7. 09:24
 3/26 anonim ***** válasza:
Ultrahangon nem mondtak semmit??? magán doki nézte vagy futószalagon sztk-ban?
2012. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Nem mondta a doki, hogy azért is lehet nagyobb az érték, mert már 13 hetes voltál, amikor mérték? Mert ugye, ahogy nő a baba a tarkóredő is változik.
2012. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

elsö vagyok


azért olyan sokat a tarkóredö nem nö.


én voltam 12-ik héten akkor volt a 1,4 majd 14-iken akkor volt 1,6

vagy is azért ez tényleg magas érték. arra is gondoltam lehet elrontotta a doki a kérdezönél, de akkor gondolom megismételte volna. meg ilyen magas értéknél többször megnézi. nekem az orrcsontot is sikerült felülröl megnézni.

2012. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Annó nekem is hasonló értékű volt. Tök egészséges, már négy éves:)Nekem nem csináltak egyéb vizsgálatot, de gondolom ez életkor függő is. Én akkor 27 voltam. Mindenképp kérd ki a dokid véleményét, hogy biztosan ki tudjátok zárni a betegséget.
2012. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

A legjobb UH-os doki a kórházban, 20 percen keresztül méricskélt, legalább 30 értéket megállapított, ez az érték fordult elő a legtöbbször. De Ő azt mondta, kicsit nagyobb, mint az átlag, de aggodalomra nincs ok, hiszen azért vannak a határértékek, hogy be tudják sorolni.És mivel az enyém 3 alatt van, így teljesen jó.

De én nem nyugodtam meg.

Hiszen vannak olyan kórházak, ahol 2 alatt fogadják el jónak.

2012. febr. 7. 10:31
 8/26 anonim ***** válasza:

Ha a legjobb uh-s doki,akkor ne legyél ideges!!! utána néztem és ezt találtam:

A Négyes tesztet akkor javasoljuk, ha a kismama már elmúlt 14 hetes terhes. Ez a vizsgálat megegyezik az integrált teszt második felével.


[link]


olvasgass utána,mit tehetnél,hogy teljes mértékben megnyugodj!! vagy keresd fel újra a dokit aki most ultrahangozott, beszélj vele,milyen lehetőségek vannak, nézzen meg újra..stb,de tanácsoljon valamit,mert ideges vagy!!

hidd el nem lesz semmi baj! írj,hogyan döntöttél!!

2012. febr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 2,5 től esel bele a kritikus zónába. Nekem 2,0 volt, és már elküldött a doki a kombinált teszre, de szerencsére 1:24000 lett az esély. Szerintem ne aggódj.....ők sem tudhatnak mindent, hogy most pontosan mennyitől ne jó vagy .....
2012. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Kérd ki az orvosod véleményét, hogy szükséges e az amniocentézis. Nekem 13 hetesen és 1 naposan 3,1 mm lett a redő. 17 hetesen csináltak amniot. 19 hetesen elvették a Babámat, beteg volt.


Nem ijesztgetni akarlak, a Tietek 3 alatt van, de mindenre van példa. Van akinek még 4-5 mm-el is egészséges Babája van és ott vagyok én, akinek 3,1-el beteg.


Az amnio egyáltalán nem gáz, megnyugtatna, ha látnád az eredményt, hogy nincs baj!!! Mert szerintem nincs!!!

2012. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!