Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó heteket taposó kismamik...

Utolsó heteket taposó kismamik mennyi a vérnyomásotok?

Figyelt kérdés
Nekem eddig alacsony volt de most pár napja 130/80.Tegnap voltam ctg-n ott 140/88 volt de a doki csak annyit mondott,hogy mérjem minden nap 3x-or és írjam fel az értékeket.Mi az az érték ami már nagyon veszélyes?
2012. febr. 8. 09:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy 36+5 hetes vagyok.
2012. febr. 8. 09:40
 2/7 anonim ***** válasza:

még nem vészes szerintem a vérnyomásod, ctg-n lehet h az izgalomtól ment fel kicsit. de azért érdemes odafigyelni!

nekem első terhességemnél az utolsó 1hónapban lett magas, 140-150közt mozgott. gyógyszert szedtem rá, de a legvégén még azzal is magas volt, igy a kiirás utáni 2ik napon inditották is a szülésemet...utána helyreállt.

most 37+4vagyok, de már 3hete szedem a gyógyszert...igy kordába van tartva, 120-135közti...remélem a végére sem száll el...:)

2012. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha 140/90 felett van tartósan, tehát minimum 6 órán keresztül,akkor az már magas. Ez az érték 38. hét után 150/100-ra vonatkozóan magas. (mindez persze az én dokim szerint)De úgy tudom hogy a per értéknek is jelentősége van, nem jó az sem, ha az 90 illetve 100 felé megy.


Nekem gyógyszerrel most 130-140/90 körüli, aminek már az én dokim nem örül, de ez is biztosan orvos függő, mert van akinek 160 meg 180-as vérnyomása van és nem foglalkozik vele az orvos.


Ha van otthon mérőd, akkor szerintem is mérd, írd fel, majd mutasd meg dokinak, majd ő eldönti, hogy kell e gyógyszer. Nekem annyit mondtak, hogy kaja előtt mérjem, mert ha eszek, akkor jóval lentebb tud utána menni. Meg persze nyugalmi állapotban, nem fekve, stb.


Ilyenkor már normális, hogy fentebb megy a vérnyomás, nagyobb gond még akkor van, ha a vizeletedben fehérjét találnak, vagy a ctg-n látszik, hogy a magas vérnyomásod befolyásolja a babád oxigén ellátottságát.


38 hkm

2012. febr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!140 fölé még nem emelkedett.Van itthon mérőm és mérem is rendszeresen.Nem mondta a doktornő,hogy kéne gyógyszer csak annyit mondott,hogy a cukrot teljesen hagyjam el meg jó lenne ha már nem híznék a végéig.15kg-nál tartok.
2012. febr. 8. 11:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem alapból 135körül szökött lenni. De nem vagyok rosszul úgyhogy nem érdekel. Előző terhességemnél kaptam gyógyszert az utolsó héten és meg is indult a szülés de akkor már kb 155volt.
2012. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 manóka86 válasza:

nekem egész terhesség alatt száz alatt volt!!mondta a védőnőm hogy igyak kávét!ittam felmentem hozzá a harmadikra és akkor is csak 80/50 volt!!ez a harmadik babám és az előző kettővel is alacsony volt!!


36 hkm

2012. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp mérd otthon, mert lehet, hogy csak az orvosnál magas. Mint például nekem, akinek belgyógyászatilag igazoltan fehérköpeny-szindrómája van. :)

A tanácsadáson meg a dokinál mindig 140-150/90 a vérnyomásom, a pulzusom meg van, hogy 120-130... Itthon mérem rendszeresen, legtöbbször 120/70 körül van, és 130/80 fölé még sosem ment, a pulzusom is alig éri el a 70-et sokszor.

A 24. hét óta járok a belgyógyászatra, folyamatosan figyelik a vérnyomásomat, és egyáltalán nem változott, az orvos még mondta is, hogy mekkora mázli, hogy nem adott rá gyógyszert, mert tök fölösleges lett volna.

Egyébként nekem azt mondták, hogy ha tartósan 150/90 fölött van, akkor azonnal menjek be a kórházba, mert az már toxémiára utalhat. Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk 1-2 órán keresztül sem megy lejjebb, akkor el kell indulni, addig nincs baj.


39+6 hkm

2012. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!