Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik az első terhesség során...

Akik az első terhesség során többet, majd a második, harmadik terhesség alatt kevesebbet híztak, azok mit csináltak másként a második terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sokan írják itt is, meg az ismerősök közül is mesélik, hogy az első terhességgel többet szedtek fel, a következővel már lényegesen kevesebbet. Csak azt nem értem, ez hogyan lehetséges? Az első terhesség alatt nem figyeltek oda, és ezért, vagy más oka van?
2012. febr. 11. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire lesz hasznos számodra a válaszom, mert nem tudom a "miértre" a választ.

Az első terhességgel 19 évesen 20 kg-ot

a másodikkal 29 évesen 12 kg-ot

a harmadikkal 32 évesen 9 kg-ot

a negyedikkel 38 évesen 8 kg-ot.

Igazából semmit sem csináltam másként, de nem voltam kívánós, nem nassoltam, óvatosan tornázgattam is. ja és az is érdekes, hogy a 20 kg többletből 2400 gr-os baba született, míg a kevesebb felszedett súlyból 3500 gr feletti babák.

2012. febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az első alatt 21 kilót híztam!Igaz veszélyeztetett voltam a 4. héttől!Szóval torna semmi (amit nem így terveztem)és sex sem :( így azt hiszem a nasiban találtam meg a "boldogságot"ÉS mindent ettem!Azóta is szoptatom a lányom, és mikor 14 hós lett,úgy döntöttem,nem mehet így tovább fogynom kell,ha rá is megy a szopi más elég "nagy"!De hál istennek,a szopi megmaradt,én pedig szénhidrát elhagyással 19 kilót fogytam 5,5 hónap alatt!Akkor mondtam,hogyjöheta kistesó :) Köv hónapban terhes is lettem!19. hétig még a csináltam a tesi szakot!(aerobic kézilabda otthoni torna...)Azóta meg elég sok komplikáció van!(vesegondok) lehetemiatt is,de tudatosan kajálok továbbrais (persze nmár szénhidrátot is eszem) szóval nagyon figyelek!Nem bakarom megint azt!


Az előzőterhesség végsúlyától még 18 kilóra vagyok,27 hetesen,de nem hiszem hogy megközelítem! :)


Nálam valamennyire tudatos!Igyekszem ha meg is kívánok valamilyen sütit,akkor reggelig várni vele,hogy legalább délelőtt egyem!Megmost pihenni sincs időm!


2 éves kislány és 27 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még csak terhes vagyok a másodikkal, de érezhetöen lassabban hízok, lányommal ennél a hétnél már dupla annyit híztam mint most, habár a vége még messze van.


Miért nagyon egyszerü. elsö terhességemnél irodában dolgoztam, autóval jártam, nem cipeltem semmit.


Most otthon vagyok másfél évesemmel. megállás nélkül mozgás. elsön lakunk, így akármit csinálok cipelem a gyereket minden fele, már tud lépcsözni de sokszor ez a gyorsabb. aztán a mosókonyha a pincébe van, oda is hetente sokszor le kell menni. aztán sétálni is kell a gyerekkel, mikor jó idö volt akár 1 órát is. autóból be-ki a gyereket a bvabakocsit stb... napi 100x felkell szednem mindig valamit a földröl.


aztán nincs annyi nass. nem engedem a gyereknek hogy csokit, édességet egyen, csak néha néha, uzsonárra van édes. én sem ehetek csokit, kekszet ha nem szeretném hogy ö egyen, így nincs nass.


már 2 napja beteg vagyok, ma totál fáradt voltam, teljesen. elsö terheségemnél valószínü végig ültem tv-tem volna a napot. most pedig reggel elkellett menünk drogériába, farsangi jelmezhez anyagot venni, majd föztem egy kicsit, most meg elökészítettem a holnapra az ebédet, és össze porszívoztam a lakást. (férjem mosást csinált, sütit hozott, össze rakodott mindenhol)


vagy is rengeteget mozgok kevesebb nasi.

2012. febr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!