Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok, amiket mindenképpen...

Mik azok, amiket mindenképpen kerülni kell terhességkor? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hallottam olyant, hogy például fahéjat, cickafark teát nem szabad fogyasztani, mert attól elmehet a baba. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, vagy mennyire nem. De miket szükséges kerülni ebből a szempontból? Köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 12. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Idézek Neked a bábás könyvemből:

"Hogy az idő előtti méhösszehúzódásokat, a "gyakorló fájásokat" vagy kontrakciókat elkerüljék, azt ajánlom a várandósoknak, hogy a 36.hétig a követkeő gyógyfüveket és illóolajokat ne használják: bazsalikom, gyömbér, szegfűszeg, verbéna(vasfű), fahéj, kámfor, japán menta és tuja. Mindenekelőtt a gyömbérrel, kardamommal, szegfűszeggel, az oregánóval és a fahéjjal kellene a várandósoknak óvatosan bánni, mert ezek erősen melegító hatásúak és többek között kámfortartalmúak, ebből következően fájáskiváltók"

Remélem segítettem valamit!

Boldog babavárást: 34 hetes kismama

2012. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Petrezselyem zöldet, nagy mennyiségben. Egy kis ízesítőként a levesbe mehet, egy kis petrezselymes krumpli belefér, de mondjuk egy p.krémleves már túl sok lenne.

Egyes helyeken ma is természetes magzatelhatjóként isszák a teáját.


Legújabb kutatások szerint az alkohol már ritkán és kis mennyiségben is árt, egy-egy ünnepi koccintás alkalmával is igyál inkább gyümölcslevet.


Idővel kerülj mindent, ami gyomorégést okozhat, mert ahogy nyomja fel a gyomrod a baba, sokat fogsz szenvedni.


Mesterséges adalékanyagokat ha lehet, iktasd ki, a többségéről azt se tudjuk, mit okoz, de legalább feleslegesek.

2012. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában a teák vízhajtó hatásúak.De a cickafark pl női hormon kezelő.Szokták ajánlani menstruáció "rendezésére".Ezért nem szabad terhesség alatt fogyasztani.Mert neked most nem szabad vérezni!A fahéj allergén.Annyiból veszélyes hogy allergiás reakciót válthat ki a babában.De ez igaz e a magzati életre azt nem hinném.
2012. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én semmit nem változtattam az életvitelemen. Ettem fahéjat is (almássütiben, tegnap sütöttem fahéjas csigát), időnként megiszom egy-egy pohár sört vagy bort. Cickafarkteát csak azért nem iszom mert nem szeretem, viszont iszom mentát, csipkebogyót, hibiszkuszt, bodzát, feketeteát.

A fűszernövények egyébként fűszernyi mennyiségben semmilyen hatást nem váltanak ki.

Ja a kávét nem iszom már de nem azért mert nem merem, hanem mert hányingerem van tőle. :)

2012. febr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Cickafark tea, fahéj, máj (nagyobb mennyiségben, a nagy adag A vitamin árthat a kicsinek), nyers tojás (a folyós közepű tükörtojás és a lágytojás is! És minden amiben nyers tojás van pl. házi majonéz, tiramisu stb.), minden húsféle, ami nincs rendesen átsütve, házi pasztörizálatlan tej és abból készült hőkezeletlen ételek. Sokan a camambert sajtokat is tiltottnak mondják.
2012. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyömbér miért tilos? Sok helyen írják, hogy gyömbéres teát, kekszet fogyasztanak hányinger, émelygés ellen. Vagy én tudom rosszul?
2012. febr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én korábban sosem ittam gyömbért, aztán terhesen hihetetlen sokat - a dokim javasolta a hányásra.

Semmi baj nem volt, bár a hányásra csak kismértékben volt hatással, de már az is több volt, mint a semmi.

2012. febr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez most vmi tévéműsor lenne, akkor sztem én volnék az, akinél hangsúlyozzák, hogy "ne próbáld ki otthon" :).

Kb. 10 hetesen voltam egész éjszaka a Vidámparkban, fel is ültünk mindenre. Megkóstoltam nyersen a fasírtnak valót, mert valahogy nem volt a fejemben, hogy nem kéne. Néha pár korty sört is lenyeltem, mert majd kinéztem a dobozt a párom kezéből. 20-30 kilókkal mászkálok le-föl a lépcsőn (nagyobb baba, babakocsi, egyebek a boltból). Fahéjas-almás sütit is csináltam, oreganót is imádom például.

Ezek mellett pedig a 36. héten tartunk az óriásbébivel, tökéletes eredményekkel, teljesen zárt méhszájjal.

Azt hiszem szerencsés alkat is vagyok, és nyilván nem kísértem a sorsot, de sokszor egyedül kell megcsinálnom mindent, mert csak a párom van, aki igen sokat dolgozik is. Szóval olykor muszáj is megszegni az aranyszabályokat, de hálistennek nem lesz baj attól, hogy nem zárkózik az ember üvegkalitkába.

2012. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

37 hetesen még egyedül áttaszigáltam a szekrénysort a másik szobába...

Amit az első válaszoló írt, nem olvastátok elég figyelmesen. Nincs gond a fahéjas csigával vagy a gyömbéres üdítővel, amivel vigyázni kell, azok a gyógynövények és az illóolajok! (Kedves első, a Bába válaszol c. könyvből idéztél, ugye? :-D)

2012. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Anna 27 ***** válasza:
100%
A tojással mindenki tévedésben van,és a védőnők tévesen tájékoztatnak.Amivel a szalmonellát és a többi betegséget meg vírust el lehet kapni,az a tojáshéja.Ezert nem szabad lagytojast.A tojások használata után alaposan kezet kell mosni így megelőzve a fertőzést.Nyugodtan lehet enni tükörtojást aminek lágy a közepe,ez tudományosan is be van bizonyítva.
2012. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!