Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenképpen elviszik a babát...

Mindenképpen elviszik a babát tőlem - illetve korababának számít-e- ha a 37. hét előtt születik? De 3500 gramm fölött van?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem hiszem el hogy ne lenne fejlett a tüdeje egy ekkora babának!
2011. okt. 20. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:

NEm mindegy, melyik hétről van szó. Mert a 30. és a 36. hét is a 37. előtt van. :) bocsi

Jó nagy baba, ha már 3500 fölöttre saccolják a 37. hét előtt!

Születése után kiderül (lásd Apgar-érték), mi lesz.

Nyugi, biztosan rendben lesz minden. Ha el is kell valamiért vinni kora osztályra, visszakapod épségben. :)

A pici egészsége a legfontosabb.

2011. okt. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem adtál túl sok infót.

Ha jól értem a 37. hét előtt kell megszülnöd, de már most nagy a súlya.

Korababának fog számítani a terhességi hetek alapján. Ahogyan az időre született, de nagyon kis súlyú babát is korababaként kezelik. A nagy súly nem feltétlenül jelent érettséget is, pl. a cukros anyukák babái általában nagyobb súlyúak, mégis éretlenebbek a kortársaiknál.

2011. okt. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hinni a templomban kell, már bocs. Ha az orvos azt mondja, hogy kezelésre van szüksége, akkor anyaként szó nélkül félre kell tenni a személyes érzéseid, és azt tenni, ami a gyereknek jó!
2011. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Ezt a kérdést ne itt tedd fel, mert itt az anyukák nem szakképzett neonatológusok.

Mivel én ebben a szakmában vagyok, megpróbálok válaszolni.

Ez valóban szép nagy súly. Ha nincs a babával semmi probléma nem is fogják elvenni. Ez függ a kórháztól, az orvostól, és a baba állapotától.

2011. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! még nem biztos hogy 37. hét előtt jön világra, de elég nagy! és nem tudom mi ilyenkor a "menete" ha mégis előbb jönne , evvel ijesztgettek engem, meg egyebekkel!!!
2011. okt. 20. 09:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományos értelemben akkor beszélünk koraszülésről ha a terhesség a betöltött 36. (régen 37.)hét előtt fejeződik be. Mivel sokszor a terhességi kor pontosan nem állapítható meg ezért a születési súly fontosabb. E szerint a 2500g alatti újszülöttet tekintik koraszülöttnek.

Tehát ha 35.hétre születik egy baba 3000g-al azt nem fogják koraszülöttként kezelni, viszont ha 37.hétre születik 2200g-al őt igen.(mert mindkét esetben előfordulhat, hogy a terhességi hetet elszámolták, ezért az első baba már 37 a második pedig csak 35 hetes)

2011. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért viszik el mert x hét alatt született hanem mert van valami baja pl nem jut elég oxigénhez. Az én lányom 34 hétre született és 2350g volt és ha minden jó lett volna akkor nem vitték volna el de nem jutott elég oxigénhez a gyerek ezért rohantak vele és átvitték a korára. De ha 4kg a gyerek és 40 hétre születik, de légzési nehézségei vannak akkor is elviszik.
2011. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
NEm akarlak elkeseríteni, de az én fiam 41+4 napra született 3700 gr-al, 8/10-es apgar-al, és elvitték. A mai napig nem tudjuk, pontosan miért, mert a zárójelentéséből is csak annyi derült ki, hogy mindenféle gyanújuk volt (légzési nehézség, fertőzésgyanú stb) de az elvégzett összes vizsgálat eredménye negatív lett.
2011. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Na ezért írtam amit írtam.

Úgy látszik nem hülyeséget:))

2011. okt. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!