Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és milyen vizsgálatokat...

Mikor és milyen vizsgálatokat kell elvégezni a terhesség alatt? Most 5 hetes kismama vagyok. Mikor menjek dokihoz? Mikor kell az Afp stb. stb

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
9-10 hetesen raersz dokihoz menni. Magzatvedo vitamint viszont elkezdhetsz szedni ha meg nem kezdted el. Az elso vizsgalatnal a doki adni fog egy papirt ami a terhesseg tenyet bizonyitja, es adatokat. Azzal kell majd menned a vedonohoz. Ott meg a vedono mar mindent elmond reszletesen. Gratulalok a babadhoz es jo egeszseget kivanok!
2012. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha már voltál nőgyógyásznál akkor a következő mondatot ne vedd figyelembe! :) Első vizsgálat alkalmával megnézik, hogy valóban várandós vagy -e, hogy van -e szívhang, hogy hány hetes terhességről van szó ... stb. tehát ilyen általános dolgokat vizsgál az orvos. Utána ha fogadott orvosod van, a legtöbben havonta egyszer vizsgálnak ultrahanggal ill. hüvelyi úton (legalábbis nekem így volt, de van akinél nem így zajlik a vizsgálat) 12 hetesen csinálják az első genetikai vizsgálatot! Nekem ez alkalommal vért vettek ill. ultrahangot csináltak, hogy megállapítsák fennáll -e bármilyen rendellenesség. Utána 16 hetesen kell menni az AFP vizsgálatra. Utána van még vérvétel, majd a 20 és a 30. hét között (pontosan nem tudom melyik héten) van a cukorterheléses vizsgálat, hogy kizárhassák a terhesség alatti cukorbetegség lehetőségét! Ezután az utolsó 10 hétben további vérvételre, ultrahangra kell járni majd a 36. héttől minden héten nst-re (magzati szívhangvizsgálat) kell menni! Amennyiben a 40. hétig nem szülsz meg, onnantól kezdve felváltva kell járnod nst-re és magzatvíz vizsgálatra, hogy ellenőrizzék, hogy a babáddal minden rendben van -e! Nos, hát nagyjából ennyire emlékszem, pedig 5 hónapja szültem, de olyan gyorsan elszaladt az idő amíg várandós voltam, hogy nem emlékszem mindenre pontosan! :) Remélem segítettem! Jó egészséget és boldog babavárást kívánok!!!!
2012. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. febr. 17. 03:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!