Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » KISMAMÁK, nagyon pattanásos...

KISMAMÁK, nagyon pattanásos bőrre mit használtok? SOS

Figyelt kérdés
Sajnos nem az a terhes vagyok, akinek ragyog a bőre,régen volt egy benziol peroxidos krémem, amit ugye most nem használhatok már, viszont előjöttek a pattanások elég sok van belőlük, gyulladtak, vörösek, nem nyomkodom, teafaolajjal kenegetem,radirozom (kicsi javulás már van, de újra előjönnek) ha valakinek van egy jó tippe, szívesen veszem! ez a hormonok miatt lehet? 10.hetes km.
2012. febr. 16. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nekem is sajna csunyább lett a bőröm mint egyébként, második (ill már a 3ik-2ik babám várom) kamaszkorom élem terhesen:)

én gyakrabban 1,5-2havonta járok kozmetikába tisztitásra.

emelett ilcsi fekete szappant-és megfelelő tonikot-arckrémet használok reggel. ezeket is a kozmiban vettem, a mostani helyzetre ajánlva...hát ennyi..:)

2012. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1 héttel miután kiderült, hogy babás vagyok elkezdett nagyon durván pattanásosodni a bőröm (arc mell nyak). Én sima babaszappannal mosom az a kényes területeket, és bevált. Egyre tisztább a bőröm.
2012. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Dalacin-t nevű oldat nekem használt, de nem tudom, hogy azt használhatod-e.


ez aZ:

[link]

2012. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sudocremet,csodaszer.
2012. febr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, a hormonok. Nehéz is vele mit kezdeni sajna. Szerintem tisztítsd, más nem tehetsz, aztán remélhetőleg idővel rendeződik a probléma.

Nekem csúnya pattanásaim voltak anno, először bőrgyógyász írt fel kencéket, utána a fogamzásgátló szedése alatt elég volt a Bioderma Sébium h2O arclemosó is. Amikor abbahagytam a gyógyszert, azóta csak a lemosót használom (kicsit drága, de sokáig elég,és nekem bevált). Babavárás elején nekem is kijöttek a pattanások, főleg amikor a mensimnek lett volna az ideje, de aztán úgy kb. a félidőnél rendeződött a helyzet. Nem mondom, ritkán kijön egy-egy (hajlamos vagyok rá, ez van), és a nyomok megvannak néhány helyen, de mostanra kisimult a bőröm.

36h kismama

2012. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a nyakam a mellem és a hátam szörnyű... Én Ilcsi Ichtiolos korrektort használok (sztem nagyon jó) és ilyen 7 gyógyfüves pakolást 2 naponta.

Nekem a kozmetikus azt mondta, hogy szerinte nem érdemes ezekhez hozzányúlni, mert egyrészt csak csúnya lesz, hegesedik, másrészt meg ezek gyorsabban elmúlnak maguktól.

2012. febr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! nekem a fiammal volt csunya a bőröm, a lányommal kivirultam,lehet hogy fiad lesz. Ajánlom a vattapamacsra tegyél cirtomlevet, miután megmosakodtál arctonikként használhatod, nekem segített.
2012. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, én ugyanazt mint terhesség előtt, effaklar termékeket (lemosó és krém) a la roche posey-tól. Nekem csak ezek váltak be + havonta kozmetikus. Egyébként a 3. trimeszterben sokat javult a pattis helyzet.

Nekem nagy csalódés volt, mert előtte azt gondoltam, hogy a terhesség csak jót tehet a bőrömmel, erre tessék :( . Mindegy mostanra sokkal szebb (34 hkm)

2012. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is iszonyatosan csúnya volt az első terhességem alatt. (Érdekes, hogy a második alatt nem, bár szülés óta akad jónéhány.)

Igazából semmi nem használt. Nagy, gyulladt, vörös pattanásaim voltak. Rendszeresen jártam kozmetikushoz, kenegettem, tisztítottam. Bőrgyógyász is írt fel kencéket, de az sem használt. Szülés után sokkal jobb lett, de igazából rá fél évre múlt el teljesen. A nyoma azért megmaradt sajna.

Bárki aki meglátott már adta a tippeket, hogy mit csináljak, de csak a szülés segített.

Remélem nálad azért jobb lesz a helyzet.

2012. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek!
2012. febr. 19. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!