Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mellszívót előre meg kell...

Mellszívót előre meg kell vennem, már vigyem be a kórházba, ha megyek szülni? Neked volt ilyened?

Figyelt kérdés
Bocs, de anyumnak, mamámnak ilyen szerkezet még nem volt, én meg nem tudom hogy simát vegyek, vagy elektromosat, mikor, hogyan használjam, patikában vegyem-e? Szerinted kell ilyen, neked volt?

2012. febr. 17. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem vittem a kórházba pedig kellett volna. A kórházi tartózkodás idejét a pici fiam szinte végigaludta, nem is akart szopizni, úgyhogy nagyon jól jött volna a mellszívó. Mellettem feküdt egy anyuka a második babájával volt benn, neki volt és úgy irigyeltem. Az elektromos szívó sokkal hatásosabb.
2012. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok: Szerintem a patikában a legdrágább, máshol kellene beszerezni, mondjuk nálunk a kórházban is árultak,(de mikor jöttünk haza, akkor hozták). Az hogy hogyan kell használni, le van írva, és képekkel is mutatják.
2012. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sumergo ***** válasza:
Nem biztos, hogy szükséged lesz rá. Én nem vettem meg előre emiatt. Aztán mikor belövellt a tejem, rengeteg lett, fejnem kellett. Akkor hozattam a párommal, amíg nem ért oda, addig kézzel fejtem ki a felesleget. Szombathelyen rendesek a csecsemős nővérek, megmutatták, hogyan kell fejni kézzel. A mellszívó meg adja magát, ahhoz nem kell segítség. Kézi Medelát vettünk, szerintem jó, mást nem próbáltam.
2012. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen,nagyon hasznat vettem,konnyebb ugy fejni mint kezzel.nem vittem,de a szobaban mindenkinek volt.fel ora alatt nekem is vettek anyumek.
2012. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy szükséged lesz rá, de szerintem nem árt, ha beszerzel egyet, és viszed a kórházba is. Én kaptam egy barátnőmtől kölcsön, alig használta, kézi mellszívó volt, és én se vittem be, a férjem hozta be látogatáskor, mert kellett. A kisfiam kis súllyal született, így 1-2 napig inkubátorba volt, így üveggel etették tápszerrel. Mire lett tejem 2 nap múlva, addigra már velem lehetett, de nem akart szopni, mert gondolom az üveghez szokott, és így hírtelen fárasztó lehetett, hogy szívni kell, és csak sírt egész nap, a mellem meg majd kidurrant már. Úgyhogy jól jött, hogy le tudtam szívni, és azt rakattam át üvegbe, úgy evett. Mondjuk ha így belegondolok, akkor is kellett volna a mellszívó, ha rendesen tud szopizni, mert kezdetben szinte ömlött a tej, jóval a többszöröse termelődött a szükségesnek. Bár kézzel is le lehet fejni, gondolom a szüleink, nagymamáink így csinálták akkoriban, később otthon én is rájöttem a technikájára, és szinte gyorsabban, és kevesebb fáradtsággal sikerült, mint a kézi mellszívóval pumpálással, de azért ezt ki kell tapasztalni, elsőre ott a kórházban nem igazán ment.

Az elektromos mellszívó hatékonyabb, viszont hangos, tehát éjjel használni nem túl szerencsés.

2012. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt a kórházban, de nekem csak a 3. napon lett tejem, akkor viszont nagyon jó lett volna, ha már van. Akkor rohantunk el venni egy kézit, de vettem utána elektromosat is. Mindkettőt használtam, éjjel a kézit, nappal az elektromosat. Éjjel is fejtem, mert nekem akkor nagyon sok volt, és letettem másnapra, akkor jó volt, hogy nem zúgott a fejembe az elektromos.
2012. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én csak kinéztem,hogy melyik legyen.A kórházban mikor beindult a tejem kb. harmadik nap és szükség lett rá akkor a párom megvette és behozta nekem.Feleslegesen nem akartuk megvenni előre.kézit használtam.
2012. febr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!