Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vettetek már mellszívót?...

Vettetek már mellszívót? Beviszitek a kórházba?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondták,hogy nem érdemes előre megvenni,mert nem is biztos,hogy kell!Igaz ez?
2010. jan. 6. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem, rosszul tettem.

Sztem vegyél, hamarabb belövell a tej, és könnyebb lesz.

Mi akkor vettünk, mikor már 2 hetes volt a picim, nem fejlődött rendesen, nem hízott, hanem fogyott, és nehéz volt akkor fejni, akkor tanulni ezt a dolgot.

Van aki kézzel is tud fejni, hozzám naponta jött a védőnő már, én nem tudtam megtanulni.

2010. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én vettem, de nem gondolom, hogy bevinném már a kórházba, rosszul teszem? Ott hova teszem a lefejt tejet? Már ha egyáltalán lesz mit fejni addigra.

Kedves előző, igaz, hogy hamarabb belövell a tej? Előtejet fejjünk?

2010. jan. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igen, az előtejet is lehet fejni.

Hova teszed? Odaadod a csecsemősnek, és nekiadják a babának. Én nem fejtem, az enyém tápszert kapott. Mondjuk erről annyit, h kihozták szoptatni, és még nem volt a száján megszáradva a tápszer maradéka. Persze, h nem szopott, ha előtte megtömték. Mikor kérdeztem meg lelegyintettek, h attól még kell neki szopni, persze...

2010. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én kölcsön kaptam egyet és vittem magammal, szülés utáni 2. napon lövellt be a tejem, fejtem, tégelybe raktam, bevittem a csecsemősökhöz és ha kellett vagy ők adták a fiamnak vagy én. Általában nálam volt a baba.
2010. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Használtan pár ezer ft-ért lehet venni, így is úgy is ki kell főzni az újat is. szóval nem érdemes újat venni 20-30 ezerért, viszont előre nem tudhatod kell e és ha kell akkor ott van kéznél és nem akkor kell utána szaladgálni. A kórházban kérdezd meg ,hogy be lehet e vinni, én is gondolkodok rajta még.
2010. jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor kifőzöm és bekészítem a kórházi csomagomba.

Köszönöm a segítséget!

2010. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kölcsön kaptam egy alig használtat, és biztos, hogy beviszem a kórházba. Eddig mindig a baba miatt aggódtam, most meg a szoptatáson jár az eszem. Úgy hallottam, hogy már az elejétől fogva jó, ha fejünk, mert stimulálja a mellet, könnyebben indul meg a tej. Persze, jobb lenne, ha a baba szopásától indulna be, de ahhoz baba-mama szoba kell, az meg nem jut mindenkinek. Azt hiszem itt olvastam, de lehet, hogy egy könyvben, hogy a tej serkentését úgy kell kezdeni, hogy naponta több alkalommal felváltva a két mellből 7-7, 5-5, 3-3 és 1-1 percig kell fejni. Talán 3-5 alkalommal kell ismételni naponta.

Szerintem érdemes kipróbálni, elég sokan küszködnek manapság a tej késői belövelése miatt.

Én is úgy gondolom, hogy az összegyűjtött tejet odaadják a picinek, sőt a mi kórházunkban, ha valaki kéri illetve elfogadja, megkaphatja más anyuka tejét is, persze megfelelő ellenőrzés után.


Minden jót!

(34. hetes mami)

2010. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én úgy kaptam kölcsön, és vittem. nekem a 2. napon annyi tejem volt, hogy a csapba kellett öntenem, mert a fiam már jól lakott. És folyamatosan fejtem itthon is és raktam a fagyóba!

Vidd magaddal a kórházba!

2010. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!