Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diétázós kismamik! Milyen...

Diétázós kismamik! Milyen olcsón elkészíthető főételeket esztek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen diétára gondolsz. Terhességi diabéteszre? Mindenesetre párolt zöldség, rakott zöldség, főzelékek mindig jól jönnek. Rántás vagy habarás helyett egy kisebb főtt krumplival is sűríthetsz vagy egy kisebb adag leturmixolásával. Remélem, segíthettem valamit!
2012. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen terhességire.

Az a problémám, hogy már eddig is kétfelé főztem az allergiás lányom miatt, de most így háromfelé kéne, továbbá hogy a húsok, meg saláták, amikből degeszre ehetném magam, elég borsos áron vannak...

2012. febr. 17. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Majdnem mindent ettem amit a család, csak kiszámolva. Én megcsináltam, hogy kimértem a száraztésztát amit használok (Az elfogyasztható mennyiséget), megfőztem, és így is lemértem. Így megkaptam a kész tésztából elfogyasztható mennyiség súlyát. Később már csak ezt mértem. Nagyon szerettem a sült csirke combot, rántott gombafejet, rántott karfiolt, zöldséggel, kicsi rizzsel. A zöldséget én mindig fagyasztottat vettem. A mexikói vegyes a kedvencem. Megpárolom, kivajazok egy tűzálló tálat, kimorzsázom, bele zuttyantom a párolt zöldséget, kis vajdarabokat szórok rá, megpakolom hagymával, tejföllel bekenem, reszelt sajttal megszórom és szép pirosra sütöm. Én nagyon szeretem így a zöldséget. A kilós fagyasztott zöldség nem drága és így nem is dobja a cukrot. A rizs azért is kell mellé, mert annyira lassan emelik a zöldségek a cukrot, hogy szinte beszámítani is fölösleges, és ezt a diétás nővér mondta a kórházban.
2012. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Durum lisztből készített tészták.Lidl-ben a zöld csomagolásokat kell figyelni.Ma pl. spagettit főztem,ettem egy jó adagot,és 5,6 lett a cukor. Én sok spenótot eszem tükörtojással.A rántásokat teljes kiőrlésű rozslisztből készítem,a habarást ugyanígy.Tejbegrízt úgy szoktam,hogy korpával gríz helyett,és no cukor.Ugyanolyan.Szoktam még máglyarakást is,sok almával, kifli helyett magvas-rozsos cipót veszek, és édesítőszerrel édesítem.36 hetes km
2012. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!

Azt csak félve, de azért leírom, hogy a durum tészta szénhidrát tartalma jóval magasabb még a "normál tésztáénál" is, mert nincs benne tojás, és azt is liszttel "pótolják". Tehát ha már tésztát eszel, akkor inkább a hagyományosat edd, bár a tészta abszolút tiltó listás nálam.

Spenótot felvettem a jövő heti menübe. :o)

2012. febr. 19. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát,nem tudom,én mikor diabetológián voltam,nekem a durumtésztát ajánlották,nekem bevállt.Az is érdekes,hogy ha sima tésztát eszem,akkor az felviszi a cukrom,a durum nem. Szóval:)) Sőt,nokedlit szoktam gyártani magamnak teljes kiőrlésű rozslisztből is. Ugyanolyan finom.De azért már várom a terhesség végét,remélem visszaáll a cukrunk:)Szeretnék "normálisan'táplálkozni.Jó főzőcskézést:)
2012. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!