Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom tultenni magam a...

Nem tudom tultenni magam a dolgokon. Helytelenul cselekedtem? Eltemethettem volna?

Figyelt kérdés
23 hetesen elveteltem. ez egy eve volt. azota nem hagy nyugodni a buntudat. minden nap gondolok a kisfiamra. 2 honapig fekudtem korhazban hematoma miatt de megis megtortent a baj. mikor beindult a szules szinte fel sem fogtam a korulmenyeket nem reszleteznem- lenyeg az hogy majdnem a wc-n szultem meg egyedul mert az orvosok szerint semmi problemam nem volt. mikor megszultem nem neztem meg a fiamat es olvastam hogy veszelyes hulladekkent elegetik a babakat az EN fiamat. nem tudok nyugodni. nevet nem adhattam neki mivel veteles volt ettol fuggetlenul eltemethettem volna?
2012. febr. 17. 19:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Részvétem. Sajnos a magyar egészségügy nem tudja kezelni az ilyen helyzeteket. Nekik csak darab darab. Lehet hogy könnyebb lenne ha eltemetted volna, de a veszteség mindenképp veled marad. Sok erőt kívánok, hogy el tudd fogadni ami történt, és legyen erőd fogadni majd azt a kis lelket akit a kisfiad küld majd nektek. Mert hogy ő fogja egyengetni egy pici testvér útját azt teljes lelkemmel hiszem. Ő majd gyógyír lehet erre a sosem szűnő fájdalomra, és segít elviselni.
2012. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ne rágódj rajta, ne ostorozd magad. Akkor és abban a pillanatban a legjobban döntöttél, te mindent elkövettél, hogy ne legyen baj. Nem tehetsz róla, hogy mégis lett.

Gyászold meg, sírj és beszéld ki magadból a bánatod!

De utána a jelenre koncentrálj! Biztosan szeretnétek majd másik kisbabát, inkább erre gondolj.

Én 12 hetesen vesztettem el a babámat, nekem is nagyon nehéz volt feldogozni a veszteséget, még a mai napig gondolok rá. Azóta született egy egészséges kisfiam, aki kárpótol a veszteségért! De az elvesztett baba is mindig a szívemben marad, ahogy a tiéd is a te szívedben!!!

2012. febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ami veled/veletek történt! Úgy tudom, hogy igen, eltemettethetted volna. Sok utána járást igényel, de lehetséges. Valahol olvastam erről egy történetet, nekik sikerült. Sok erőt, kitartást kívánok!
2012. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor sem temethetted volna el, de valaki hátha tudja mi ilyenkor a szabály.

Ne vádold magad, lehetetlen volt abban a helyzetben dönteni.

Gyászold meg, de ne legyen bűntudatod.

2012. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne ostorozd magad, a hülye magyar törvények szerint a 24 hetesnél fiatalbb magzatokat nem engedik eltemetni:(

[link]

2012. febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom ami történt. Nagyon nehéz, de próbáld elfogadni, mert sajnos a lényegen nem tudsz semmivel sem változtatni. Ne hibáztasd magad semmiért, mert nem vagy hibás semmiért. Valaki írta már, hogy az egészségügy ezer baja mellett nem tud mit kezdeni a helyzettel. A magyar kórházakban nincsenek szakemberek, akik az ilyen helyzetekben szakszerű segítséget tudnának adni. Nem Te vagy az első akinek azt mondják, hogy az lesz a jó, ha meg sem nézi, sőt aki akarja azt is megpróbálják róla elbeszélni. Eltemethetted volna, csak azt neked kellett volna kérni. (ezt sem tudják, vagy nem akarják tudni az egészségügyi intézményekben) Nem hallottam még olyanról, hogy valakinek azt a lehetőséget felajánlották, csak olyat aki ismerve jogait kiharcolta magának.


Állásfoglalás is született az ügyben:


[link]

2012. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam egy történetet, ahol szintén 23 hetes magzatot szerettek volna eltemetni. Végül sikerült, de borzasztó utakat kellett végig járniuk, mindenhol semmibe vették a csöppséget. Természetesen egy jó ügyvéddel intézték el, de nagyon nehezen.

Borzasztóan sajnálom, ami történt veled. A kicsi angyalkád el kell engedned, én úgy gondolom, jól tetted, hogy nem nézted meg. Temetni meg nem valószínű, hogy sikerült volna, ha mégis, idegileg felőrölt volna, amit végig kell csinálni ezért. Rettenet.

2012. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Igen, helyesen cselekedtél. Adott helyzetben azt tetted, amit akkor helyesnek láttál, átgondolásra akkor, ott, nem volt időd és lehetőséged. Utólag adhatsz nevet a babának, hiszen a kisfiad volt. Más országokban élnek szokások, amik szerintem nagyon jók az ilyen tragédiákon való átsegítésben. Ilyen, hogy veszel egy gyönyörű héliumos lufit. Írsz egy levelet a kisfiadnak. Leírsz neki mindent amit gondolsz és nem mondhattál el neki. Hozzáerősíted a levelet a lufihoz és fölküldöd vele az angyalokhoz, miközben elbúcsúzol tőle. A másik, hogy egy kis tutajt készítesz. Lélekhajót, ami elviszi a leveled vízen. Ezt egy folyón vízre engeded. Fontos, hogy köszönj el. Otthon, akár most is mondd ki hangosan, hogy ott akkor megtettél mindent, amihez erőd volt és ezt így elfogadod. Ennek így kellett történnie, nem vagy hibás. Ezt ki kell mondani, hogy a lelkednek nyugalma legyen. A kisfiadért nem tehettél többet.
2012. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted, hogy nem nézted meg.
2012. febr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A szívem szakad meg:(((((((((
2012. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!