Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellett volna ezért...

Nem kellett volna ezért elhagynom? Én úgy érzem jól cselekedtem

Figyelt kérdés
1 hete meghalt a nagymamám. Nagyon fáj az elvesztése, főleg, hogy rákos volt. Rengeteget szenvedett. A barátom, akivel együtt is éltem, folyton akciófilmet akar nézni, amiben gyilkolják egymást az emberek. Megkértem, hogy most mellőze kicsit ezeket a filmeket, mert idegileg és lelkileg is a padlón vagyok, nem akarom nézni ahogy lövik meg kínozzák egymást az emberek a tv-ben. De ő csak mondja, hogy nézzem meg vele ezt, meg azt a filmet. Én napok óta rengeteget sírok, és egy csepp együttérzést nem tanúsít. Ülök a kanapén, bámulok magam elé, ő meg nézi ezeket a sz@rokat, üvölt a tv, benne vérben fekvő emberek. A mama a karjaimban halt meg, elmondhatatlan érzés van azóta rajtam. Erre a barátom kiakadt, hogy meghalt, fogadjam el, és ne bőgjek egész nap. Pláne ne terrorizáljam, és hagyjam már filmet nézni. Pedig én csak 1 dolgot kértem tőle, hogy egy darabig mellőzze ezeket a filmeket, és nézzen velem vígjátékokat. De nem hajlandó. Azt mondja ő nem fog ilyen fost nézni és hagyjam békén. Na nekem most ennyi elég volt, és hazaköltöztem anyukámékhoz. Szerintetek jól tettem?
2012. jan. 27. 18:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
JÓL!!
2012. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
a legeslegjobban!
2012. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
"Erre a barátom kiakadt, hogy meghalt, fogadjam el, és ne bőgjek egész nap." Ez egy kicsit értelmetlen. Szóval lecseszett, amiért sírok és gyászolok. "Pedig én csak 1 dolgot kértem tőle, hogy egy darabig mellőzze ezeket a filmeket, és nézzen velem vígjátékokat." Arra kértem, hogy ha filmezni akar, akkor legalább vicces dolgokat nézzünk.
2012. jan. 27. 18:42
 4/20 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem nem kellett volna elhagynod (ha igazán szereted)

csak szünetet tartani, és ha a szünet után megértőbb veled(nem csak ebben a filmes dologban, hanem másban is) akkor szép pár vagytok :)

2012. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nézd, ekkora fájdalmat még nem éltem át soha. Az lenne a normális számomra, ha most egy kicsit megértőbb lenne. Rosszul fogalmaztam. Nem az a legnagyobb problémám, hogy ilyen filmeket néz, hanem az, hogy egyáltalán nem áll mellettem.
2012. jan. 27. 18:45
 6/20 A kérdező kommentje:
Szeretem. De vajon ő szeret engem? Nem hiszem. Fordított esetben én nem így viselkedtem volna. Lehet megfontolatlanul cselekedtem. De nem bántam meg.
2012. jan. 27. 18:46
 7/20 bánomisén ***** válasza:
Jól. Ennél jobbat nem is tehettél volna.
2012. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ő egyébként mit szólt ahoz, hogy otthagytad?
2012. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

van egy olyan, amit úgy hívnak: gyászmunka. Ez kell.

(ami hosszabb-rövidebb ideig tart - ezalatt feldolgozza a lélek a veszteséget). Ha ezt valami megakadályozza, lelkibeteg (és ebből testi beteg is lehet) lesz a gyászoló. Az, hogy ezt egy társ nem érti meg, azt jelenti, nem lelkitárs, csak testi.

Pedig az igazi társ: testi-lelki társ, jóban-bajban együttérző. Remélem találkozol majd igazi társsal.

2012. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, amikor édesanyám halt meg, azt mondta az ex, hogy milyen unalmas vagyok, hogy nem járok el vele szórakozni.A mai napig ha eszembe jut, megtudnám pofozni. Örülök, hogy nincs már az életemben. Nincs melletted, jól tetted.
2012. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!