Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dokim diétára írt ki, mert...

A dokim diétára írt ki, mert szerinte sokat híztam (15kg). Attól félek, hogy a baba súlya látja kárát. Van összefüggés a kettő között? ( heti 2 gyümülcsnap+ nem ehetek semmilyen szénhidrátot )

Figyelt kérdés
2008. júl. 2. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy hány hónapos vagy? Szerintem ha a vége felé jársz nem sok a 15 kg. Ha az elején akkor tényleg vonj meg annyi szénhidrátot amennyit csak tudsz de szerintem a 2 gyümölcsnap az durva. Főleg ha olyan savat csinál majd neked a gyümi mint nekem. 22 hetes kismami
2008. júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
31 hetes vagyok és 67 kg. Most. 52-ről indultam.
2008. júl. 2. 08:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is durva a heti 2 gyümölcsnap, hisz azért annyira sokat nem híztál. Elég lenne csak tényleg a szénhidrátot csökkenteni és este esetleg csak valami könnyű vacsora illetve akkor a gyümölcs. Nálam legalábbis ez bevállt.
2008. júl. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia.Ez kicsit durva(véleményem szerint),amit a doki mond.Szerintem is sok a heti 2 gyümülcsnap.De csinalhatsz olyat,hogy kevés szénhidrátot viszel be DE csak délelött(12oráig),délután meg sok-sok fehérje és gyömölcs,akkor bizti nem néklülözöl te sem és a bababád sem semmiféle tápanyagot.A másik az,hogy nem tulsullyal indult a terhességet,pláne nincs okod aggodalomra.A babaád ugyis elvesz majd töled mindent amire neki szüksége van ,ugyhogy ö mindent megkap,max.rád nem jön fel nagyon sok kilo.Ha a szénhidrátot kicsit visszafogod,nem lesz baj,meglátod.

Engem a védőnö szidott le,hogy 30hetesen plusz 10kg volt rajtam aztán nagyon odafigyeltem a kajára(amit leírtam)és 0,5kg pluszal mentem vissza hozzá 3 hét mulva és a babo is jol van,csak ő hízott a pocakomban.

Ja és szülés után ugyis leolvad minden kg.Szép heteket!34hetes kismama

2008. júl. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem is furi volt, hogy ilyen soknak tartja. Azért nem vagyok olyan nagy darab. Azzal fenyeget, hogy ha ez nem válik be, almadiétát ír ki. Utálom az almát. Amúgy jó fej, csak ez a súly a mániája. Lehet, hogy a vizesedés miatt írta? Plusz még a derekam is becsípődött, és azt mondta, lehet a hirtelen hízás miatt, pedig csak kapáltam a kertbe.
2008. júl. 2. 08:40
 6/13 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta az orvosom, hogy semmi köze a baba súlyához az ilyen jellegű diéta. vagyis nem fog tőle fogyni!

van olyan ember aki itt már írta, hogy szinte 1-2 kg ment fel rá és egészséges nagy babát szült. 8hallottam már olyat is aki fogyott és mégsem volt semmi baj).

minden jót.

2008. júl. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanennyi voltam én is és ugyanennyit híztam, de engem se a doki, se a védőnő nem sokkolt. Hozzáteszem, hogy a táplálkozásom maga volt a tökély (ahogy az a nagykönyvben írva vagyon), a mai napig tornázok,sokat mozgok, ennek ellenére a kilók csak úgy repültek felfelé.

Nagyon sok fórumot olvastam, mindenki a súlya miatt aggódik, de szerintem is van abban valami, hogy nemcsak az életmódtól függ a hízás, hanem a genetikától is.

Az orvosod valószínűleg látja a többi eredményedet is (vérkép, stb.), lehet, hogy ennek függvényében kéri, hogy diétázz. Amennyiben Te is úgy érzed, hogy nem megfelelően eszel (p. túl sok szénhidrát illetve édesség), muszáj változtatni. Vigyázz, hogy ne drasztikusan ess neki, hanem szépen, fokozatosan szoktasd hozzá a szervezetedet a változásokhoz. A mozgást pedig (akár egy mindennapos, rendszeres séta) iktasd be az életedbe, rengeteg problémától fogod Magad megkímélni (többek között a bevitt energiákat is jobban fogod tudni hasznosítani, így a hízás sem lesz annyira vészes). Sokkolni pedig ne hagyd Magad.

2008. júl. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló voltam....csak annyit szeretnék mondani még, hogy nekünk ez a 34. hetünk.:) A gyerkőc meg már most két kilós.:)))
2008. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Édességet nem sokat ettem, a szénhidrátot is csökkentettem már kb 1 hónapja. A mozgással nincs gond, egészn nap jövök megyek + kismamijóga. a vérképemre meg azt mondta, hogy a vasra figyeljek. A baba a 26. héten vlt 810 gr. Jövő héten lesz a következő mérés.
2008. júl. 2. 10:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok, és nekem kimondottan azt mondta a doki mikor kihagytam teljesen a szénhidrátot, hogy annak a gyereknek KELL a ch, úgyhogy ez egy marhaság! Valamikor én 50 kg voltam, most meg 86 és!? Majd lemegy. A terhesség nem a fogyókúra ideje! Üdv.: 36 hetes pocakos
2008. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!