Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24hetesen emelgetem a fiam,...

24hetesen emelgetem a fiam, aki 18 kilo. Szabad egyáltlán?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha lehet minél kevesebbet, de ha eddig nem volt semmi gond és zárt vagy, akkor valószínű nem is lesz semmi probléma ebből.

Nálunk kis korkülönbség lesz, meg amúgy is vékony alkat, ruhástól is csak 10 kiló a "nagyobbam", de őt tényleg sokszor emelgetem az elejétől, muszáj sajnos, még asz esti fürdésre sem ér haza apa, tehát egész nap nincs semmi segítségem, és rendben vagyok!

Egy szintén 24 hkm

2012. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Jó lenne pihenned de tudom, nem megoldható. Én a 26.hetet kezdtem ma, a lányunk majdnem 2 éves, 11 kg, én is sokat emelgetem őt. Eddig semmi gond, bár az orvos szólt, hogy csak óvatosan...
2012. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
én 5 hetes terhes vagyok és a kislányom 13 kg, nekem is sokat kell emelgetni, segítségem nincs, így muszáj, de félek nehogy baj legyen.
2012. febr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem emelgethetek, még nem terhesen sem, így terhesen külön odafigyeltem erre, hogy ne emelgessek.

23 hónap lett az első két gyerekünk között. És minden "emelgetős szituációt kivédtünk valahogyan. Szerencsére a lányom egy székre már fel tudott mászni, így gyakorlatilag mindenhová azt toltuk oda. Abból mászott: etetőszékbe, hintába stb. A kiságyunk kivehető rácsos, így azt mindig kivettem, ott mászott ki-be.

Egész terhesség alatt egy kezemen meg tudom számolni, hányszor emeltem meg. Általában, ha kisebb baleset történt, és annyira ösztönből felkaptam, hogy nem gondolkodtam előtte...

Most a harmadikat várjuk, a kicsi 2,5 éves, ha én fürdetek, akkor a kádba/ból is egyedül másznak ki-be, szerencsére a mosógép (amin törölközünk) a kád mellett van, így fellépnek a kád szélére, és onnan másznak át a mosógépre. Persze fogom a kezüket közben, ez nem kérdés, de eddig még nem volt megcsusszanás sem, nagyon ügyesek.


Amúgy jó vasgyúró lehet a fiad. Hány éves? (Nekem a 4,5 éves lányom 15 kiló, átlagos, nem extra vékony) :o)

2012. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lassan 5.
2012. febr. 18. 15:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont nem értem, hogy miért van szükség emelgetésre. :o)


Viszont egyet értek azzal, hogy a bírod és zárt vagy, akkor bajod nem lesz belőle.


Ami miatt nem javasolják, az az, hogy hormonális hatásra ellazulnak a szalagok az egész testben, így pl egy rossz mozdulatra könnyebb bokaficamot, vagy más hasonló dolgot összeszedni. Amire persze semmi szükség...

Ezért jó az óvatosság, nem a babára nézve, hanem a mamára!

2012. febr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
"ha bírod"
2012. febr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

5 évest már nem nagyon kell emelgetni, igyekezz kerülni a helyzeteket.

pl. ha meg akarod ölelni akkor ülj le és úgy :)

vagy a kádba bemászáshoz tegyél oda neki egy kis sámlit, ilyenek

2012. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes terhes vagyok, 3,5 éves fiam 16 kg. Szerencsére már vele is lehet beszélni, hogy "anyának megfájdul a pocakja, ezért nem tud már felemelni", de azért még igényli. Igyekszem lassan, óvatosan ölbe venni, semmiképp sem lendületből, hirtelen mozdulattal. Egyébként szerintem második gyerekkel talán annyival másabb, mint elsővel, hogy most eleve "edzettebbek" vagyunk, hiszen hozzá van szokva a testünk az emelgetéshez. Így nem olyan megterhelő, mintha első babával kellett volna hirtelen megemelni 16 kg-t. De persze az más, ha valami veszély van a terhesség alatt.
2012. febr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Alkati és szerencse dolga, h ki mennyit emelgethet! Az enyém 10 kg, és sajnos teljesen eltiltottak az emeléstől, mert gondok voltak! Amit lehet meg kell oladani enélkül! Pláne egy 5 évessel! Én biztos nem emelgetném!

2012. febr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!