Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kutyás kismamik, anyukák! (? )

Kutyás kismamik, anyukák! (? )

Figyelt kérdés
Akinek van kutyája gyerek mellett, és hullik a kutya szőre, hogy akadályozza meg hogy ne legyen minden tiszta kutyaszőr? Az okè hogy nyiratni kell, de attól még hullik :/
2012. febr. 19. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sűrűn takarítok. Plusz mindennap sétáltatàskor kifèsülöm a szörét. Ször növekedésèvel ellentétesen kefèlem. Nálunk ez bevallik annyira nem hullatja a szörèt. De a gyerekszobàba nem mehet be.
2012. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen fajta kutyád van? Nekem Spániel. Lehet hogy a mindennapos fésülés lesz a megoldás :)
2012. febr. 19. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Volt egy spànielünk is de őt sajna 2 hónapja elkelett altatni. Sűrűn kelett nyiratni és fesulni kell mindennap. Van egy stafink ő neki kis szöre van de jobban hullik. Nála is bejött a fesules+kicsit több takarítás.
2012. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is van egy gyerkőc, és terhes is vagyok. Nekem is spánieleim vannak, tenyésztem a fajtát - kiálltások, stb...

Ha trimmeltetve van a szőrük, nem pedig gépezve, vagy vágva, ahogy az előző válaszadó irta, ezerszer könnyebb dolgod van, mert a trimmeléssel letépik azt a szőrt, amit egyébként hullajtana, vedlene. 2-3 havonta trimmelés, 2-3 naponta teljes átfésülés, és takaritás 2-3 naponta, illetve a gyerekek zónájába nem mehetnek be. Fel sem tűnik, hogy kutyák vannak a házban, se szőr, se szag.

Ha a kozmetikusod hozzá nem értetlenül legépezte, sokkal nehezebb dolgod van, mert a gépezett spániel szőr hullik - az a réteg, ami egyébként kitépésre kerülne, bent marad a bundában -, napi fésülést igényel, és ezerszer jobban szedi a koszt is.

2012. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy én nyirom mert külföldön élünk és itt nem tudom hol van kutya kozmetikus , na meg a gatyánk is rámenne szerintem. (hacsak a sima fodrászból indulok ki :)
2012. febr. 19. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!