Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A doki miért mond mást mint a...

A doki miért mond mást mint a védőnő?

Figyelt kérdés
A 16 hetes vérvétel előtt voltam tanácsadáson a dokinál mert a vérvételes papírokat neki kell lepecsételnie akkor 15 hetes terhes voltam megvizsgált megnézte a méhszájat és megállapította hogy jókora újszülött fejnyi a méhem és azt mondta hogy már 16 hetes vagyok pedig én a naptár szerint hiába számolom hogy annyi vagy nem annyi nem tudom utolsó menstruációm okt25.én volt meg! az csak 17 hete volt de így hogy azt mondta doki így már 18 hetes vagyok és jövőhéten 19 hetes UH! nem lesz baj ha a 19 hetes ultrahang hamarabb lesz így? ma elmegyek a védőnőhöz is és beszélek vele erről! csak kíváncsi vagyok mi a véleményetek !
2012. febr. 20. 07:01
 1/6 A kérdező kommentje:

és még azt elfelejtettem irni hogy mikor mikor kiderült hogy terhes vagyok a doki mondta az ultrahang alapján hogy 8 hetes terhes vagyok! és a és az utolsó mensim keddi napon volt és mikor a védőnőhöz megyek hétfőn már azt mondja hogy mikor 12 hetes vagyok akkor már 13. hétbe vagyok! hát ez biztos így van csak első baba én nem tudhatok én sem mindent!!!

első babánk!

2012. febr. 20. 07:06
 2/6 A kérdező kommentje:
és még azt elfelejtettem irni hogy mikor mikor kiderült hogy terhes vagyok a doki mondta az ultrahang alapján hogy 8 hetes terhes vagyok! és a és az utolsó mensim keddi napon volt és mikor a védőnőhöz megyek hétfőn már azt mondja hogy mikor 12 hetes vagyok akkor már 13. hétbe vagyok! hát ez biztos így van csak első baba én nem tudhatok én sem mindent!!!
2012. febr. 20. 07:07
 3/6 anonim ***** válasza:
az orvos gondolom az ultrahangos "ún" biometriai adatokkal szamol, a vedono meg utolso menzivel.
2012. febr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem pl. kisebb a babám uh. szerint kb.2héttel, mint menszesz szerint.Március 10-re vagyok kiírva menszi szerint!Uh szerint viszont még csak 35 hetes vagyok..ami azt jelenti, hogy március 10én még csak 38 hetes leszek..de a dokim azt mondja, hogy ők a menszihez számolnak, mert az egy biztos pont az utolsó uh.n meg majd változtat a szülési dátumon!

Neked meg pont ellenkezőleg az uh.-hoz viszonyít a doki...majd a végén pontosítanak ne izgulj:))

35hkm

2012. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó amit a dokid mond. Nekem okt 31. volt az utolsó menzesz megjövetele és én pont ma töltöttem a 16 hetet tehát holnaptól már a 17.-ben leszek és én is csütörtökön, amikor 16hét 3napos leszek akkor megyek afp-re. Úgy számolják, hogy az utolsó mensid első napjától van a terhesség számolva, ez a szokás. És így, ha kiszámolod naptárral, látni fogod, hogy a dokid is pontosan ezt mondta. Egyébként nem tudom, hogy milyen a védőnőd, de nálam az van, hogy én mindent inkább a dokimnak hiszek el.Pláne, hogy azt mondta egyszer, hogy a császárnál kipakolják a belsőségeket és a dokim a fejét fogta mikor ezt megkérdeztem, hogy tényleg így van-e. Persze azt nem mondtam a dokinak, hogy a védőnő mondta ezt, mert nem akartam lejáratni szegényt. De én inkább az orvos szavára adok.
2012. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 12. hetes ultrahangon elvileg pontosították a baba korát a méretek alapján és onnantól azzal kellene számolniuk...
2012. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!