Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kevés magzatvíz miatt szülésin...

Kevés magzatvíz miatt szülésindítás?

Figyelt kérdés
39 hetes vagyok ma voltam nst-n és utána az uh-on észrevették,hogy kevés a magzatvíz,holnap reggel be kell feküdnöm mert megindítják a szülést.2 hete csináltak utoljára uh-ot akkor még minden rendben volt.Volt valaki így?Ugye nem lesz baja a babámnak?
2012. febr. 23. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt kevesebb a magzatvizem. Aznap reggel fektettek be túlhordással, délelőtt vizsgáltak. Mondta a dokim, hogy másnap reggel behívja a főorvost is, hogy megnézze, és lehet, hogy indítani kell. De a lányom nem várta meg, mert éjjel elkezdett szivárogni a vizem.

De baja biztosan nem lesz, ne aggódj! Épp azért indítják meg a szülést, hogy elkerüljék a problémát.

Minden jót kívánok a szüléshez és a babához is! :)

2012. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy volt, hogy reggel bementem nst-re. Utána megnéztek uh-val is, és észrevették, hogy kevés a magzatvíz. Már nem engedtek ki, felvittek a szülészetre, és a hasamra tettek szívhang megfigyelőt, és úgy ültem délutánig. Néha megkérdezték nincs-e fájás, dehát semmi fájásom nem volt. Délután kb 5-kor jött a doki. Megvizsgált, és tett fel valami kapszulát, burkot repesztettek, ésbeindultak a fájások. 18-tól 20-ig elvoltam, nem is fájt, hanem csak kellemetlen volt, de 20 után beerősödtek a fájások, és 1, majd fél percesek lettek. Hajnal 4-kor megszületett a lányom, kőkemény 8 óra vajúdás után.
2012. febr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kevés a magzatvíz,de van,tehát valószinű nem szivárog,hanem csak már kevesebb termelődik.

Én összeteszem a két kezemet,ha eljutok a 39. hétig!

Nem lesz semmi baj,nyugi! :)

2012. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Kedves utolsó nálad is kevés a magzatvíz?
2012. febr. 23. 14:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Két gyermekemmel is voltam így. Mindkettővel a 39. héten voltam. Egyik gyermekemmel 30-as volt a víz, másikkal 60-as. Mindkettővel azonnali szülésindítás volt. Amelyik gyermekemmel 30-as volt a víz, ott töltötték is a burkot, mert összeesett a köldökzsinór. Ott már csak burkot kellett repeszteni, mert a szülés be indult magától is.Mindkét gyermekem egészségesen született. A kicsivel, ott volt 60-as a víz, terhesség alatt ingadozott, de szülésindítás előtt tíz nappal még jók voltak az értékek. Nála zselével indították (volna) Délben föltették, este nyolckor még semmi nem volt. Kézzel tágított az orvos. Fél kilenckor megrepedt a burok, negyed tízkor megvolt a kicsi lányom.
2012. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem kevés még a magzatvíz,csak az előző terhességemmel nem jutottam el a 39 hétig. Pontosabban csak a 30. hétig jutottam.

Ezért nálam azt mondta a doki,hogy ha a 38-adik hétig eljutunk,az már nagyon jó.

2012. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi csajok a válaszokat!Remélem 1-2 nap és a kezemben tarthatom az én picurkámat!
2012. febr. 23. 16:33
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem ugyan ez miatt indították 40 hetesen.annyira kevés volt már a magzatvíz h veszélyben volt a babám élete és ezért sürgősen meg kellett indítani.előtte 2 nappal még néztek és minden rendben volt.nem is értem h 2 nap alatt h tudott észrevbétlenül eltűnni a vizem nagy része.
2012. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos ha a lepény túlérik, akkor előfordul, egyik napról a másikra. Ezért csinálnak viszonylag sűrűn flowmetriát.
2012. febr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
38 hetes vagyok és nekem is kevés a magzatvizem.Lassan 1 hete váratnak, nem csinálnak semmit nst kívül. Holnap megyek megint.
2012. márc. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!