Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is magasabb lett a...

Másnak is magasabb lett a vérnyomása az utolsó hónapban? Nem toxémiára gondolok, csak magas vérnyomásra. Mennyire veszélyes? Milyen gyógyszert kaptatok rá?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is magas lett az utolsó 2-3 hétben. A doktornő be akart azonnal utalni kórházba, mer a vérnyomás mellett a vizeletemben több volt a fehérje is... A szülészemmel és a bábámmal tartottam a akpcsolatot itthonról.. Kaptam szurit is tablettát is, nyugtatót is, magnéziumot is. Sikeresen beszabályoztuk a vérnyomásomat, 38. héten szültem végül császárral. JAvaslom, azért feltétlenül kérdezz meg egy orvost és ha kórházba vagy kezelésre "kényszerít", fogadj szót!!!!! A baba érdekei mindenekelőtt!!! Ugye te sem szeretnéd, ha a pici kért szenvedne?! Sok sikert!!!!!!
2009. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!Nálam pont 3 nappal ezelőtt kezdődött,úgy megijedtem,h hívtam a kórházat.35+6 vagyok ma.

Egészen idáig 80/50 és hasonló naggyon alacsony vérnyomással küzdöttem.Állandóan el akartam ájúlni..

3nappal ezelőtt fordúlt a kocka.Arra lettem figyelmes,h majd' megfulladok,pedig csak az ágyon űltem.Kapkodtam a levegőért,a szívem ki akart ugrani.Néztem a pulzusom,120 volt.

Hívtam a kórházat,az ő utasításukra csinált a védőnő egy fehérje tesztet,de hál Istennek negatív lett,tehát TOXÉMIA KIZÁRVA.

Azóta 2-3 óránként mérem a vérnyomásom,114/78 volt most és 90 a pulzusom.Hozzáteszem,most keltem ki az ágyból,tehát ez nyugalmi áll. mért érték.

Normál esetben ez egy jó vérnyomás,de nálam magasnak mondható,hisz végig nagyon alacsony volt.

A doki azt mondta,h amíg tartosan 100 fölött nincs a pulzusom,addig jók vagyunk,ezért is méregetem.

Te mennyit mértél?Mennyi idős vagy?

2009. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ez a problémám. Pár napja vettem észre, hogy az eddig tökéletes vérnyomásom (110/70 volt) felugrott 145/90-re és nem is megy le. Megemlítettem a dokimnak és a szülésznőnek is és azt a választ kaptam, hogy mérjem továbbra is és ha tartósan 150/100 fölé megy, akkor azonnal szóljak, mert ilyen esetben már gyógyszert kell szedni, hogy elkerüljük a még magasabb vérnyomást. Hát most napjában 3-szor mérem, de eddig szerencsére nem értem el ezt a magas értéket.

Veled mi a helyzet?


38 hetes ikres kismama

2009. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. ezek szerint más is küzd ezzel. én is méregetem, és a vérnyomásom nekem is jó itthon. gyógyszert nem igazán szeretnék szedni, de ezek szerint ti sem szedtek. remélem, hogy nem lesz továbbra sem gond.

üdv. 37 hetes kismama

2009. jún. 6. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Latom, nem vagyok egyedul. Egeszen mostanaig 110/70 maximum 120/80 volt a vernyomasom, de kb 2-3 napja atlagban 125/85-ot merek, de volt, hogy 129/89 is volt. Szerencsere ennel azert meg nem ment feljebb. Vizesedni egyaltalan nem vizesedek, a feherjet viszont 4 napja neztek, akkor negativ volt. Holnap megint csinaltatok egy vizelet vizsgalatot, jobb a biztonsag. Dokim azt mondta, hogy ez a vernyomas meg nem veszes, mert csak a normalis felso hataran van, de ha tovabb emelkedik, akkor valoszinuleg elobb csaszaroznak. A programozott csaszart dec 26-ara tettek.

35+6 hetes km

2009. dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!