Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama közöttetek...

Van olyan kismama közöttetek akinek folyamatosan visszatér a hüvely fertőzése? Mit használtok rá?

Figyelt kérdés
27.hetes vagyok,és folyamatosan visszatér a külső nemi szervekre a viszketés.Canestent használok ezt ajánlotta az orvos.És a kamillás borogatást,de azzal is vigyázni kell mert szárít.Tudtok esetleg házi praktikákat?

2012. febr. 26. 12:08
 1/10 vespana ***** válasza:
orbáncfüves és szurokfüves ülőfürdő, bár nem tudom mennyire tudsz kádban ülni , de biztosan segít majd a párod.Az orbáncfű nyugtató és fájdalomcsillapító hatású a szurokfű pedig kimondottan hugyúti fertőzésekre van.
2012. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én buta nem bírtam ki, és hozzányúltam. Sikerült a már alapból sérült bőrt megvakarászni még picit vérzett is.Folyamatosan cserélem a tisztasági betétet is,anélkül babázás alatt fél óránként bugyit cserélhetnék.Alapból.
2012. febr. 26. 13:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Szoktál pároddal együtt lenni?Csak, mert akkor ő is fertőzött lehet!Nekem annó azt tanácsolta a doki, hogy kezelni kell őt is, mert így mindig visszafertőzzük egymást!Nekem hüvelytablettát írt fel(nem canestenest). Páromnak meg canesten krémet kellett használnia.Természetesen a kezelés ideje alatt semmi szex.Amúgy férfiaknál semmilyen tünetet nem okoz...
2012. febr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Terhességeim alatt mindig volt hüvelygombám, többször is. Mindig hüvelykrémet kaptam (Gynazol) ez pikk-pakk pár nap alatt rendberakott. Igaza van az előttem szólónak, hogy a partnert is kezelni kell. Amúgy a higiéniára kell fokozottan figyelni, minden nap, de ha lehet naponta többször is lefürödni, mindig szárazra törölni. Nekem nyári időszakban rengeteget segített, hogy ilyenkor nem hordtam bugyit, hanem csak egy szoknya volt rajtam és így szellőzött alulról.
2012. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt kifelejtettem, hogy ne fürödj kádban. Nekem sokszor emiatt tért vissza, eltelt egy idő mire rájöttem, hogy ha zuhanyzom sokkal kisebb az esély, hogy viszketni kezdek. (és ezen a naponkénti domestosozás sem segít, sajnos)
2012. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát a kád nálam nagy kedvenc :( Akkor csak volt..Hetedik hónap végén járunk nem nagyon vagyunk együtt már.Ritkán, főleg ez miatt.Szólok neki is hogy kenegesse magát vagy addig terhesség alatt húzunk gumit :)Ő már ugyis felajánlotta,hogy vissza kell rá szokni ,hát kezdjük mihamarabb ,ne akkor legyen gond mikor szeretkezhetünk szülés után elöször :)
2012. febr. 26. 19:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Kezeltesd a párodat. A volt élettársaamtól rendszeresen beteg voltam, hüvelyfertőzések, húgyhólyaggyulladások, még vizelni se tudtam.....mire kikúráltam magam 3 hét után, az újabb szexelés ismét kihozta. A párom nem hitte el, hogy ő fertőz vissza folyton, pedig a nőgyógyász is megmondta! Rengeteget vitáztunk, a végén már csak gumival voltam hajlandó vele együtt lenni......annyira rossz lett emiatt a kapcsolatunk, hogy ez is közrejátszott a szakításunkban.


A barátnőm is ugyanerre panaszkodott. Van egy férje, akivel már nem él rendszeres nemi életet, de ha együtt vannak, olyan hüvelyfertőzése van utána, hogy szinte pelenkáznia kell magát, úgy folyik a gennyes trutyi belőle.....ők is gumiznak az utóbbi időben, ha egyáltalán együtt vannak.....a szexet emiatt már egyikőjük sem kívánja, a férfi a gumi miatt, a nő a fertőzéstől fél.


A férfi nem akarja magát kezeltetni, ő is váltig állítja, semmi baja! A férfiak sajnos ezt úgy érzelmezik, mintha mi azt mondanánk, hogy nemi betegek! Pedig a kórokozók belőlük erednek, csak ők tünetmentesek!


SZerintem kezeltesd a párodat, hidd el, tudom, vele van a baj, tapasztalat....

2012. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem jó a túl sok fürdés, tusfürdők is pusztítják a hüvelyflórát.Intim mosakodóval kell. De ha már a higiéniánál tartunk, te jó ég, tuti nem bírnék bugyi nélkül szoknyában mászkálni, úgy megy be az intim helyre a legtöbb baci, ja és könnyedén fertőzhetsz úgy másokat is. Jól szellőző 100%pamut bugyit kell hordani.
2012. febr. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem korábban gyakran volt fertőzésem, a nőgyógyászom azt mondta, hogy felejtsem el az intim mosakodókat és használjak mosdókenőcsöt helyette, azóta lekopogom nem volt fertőzés.
2012. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Intim mosakodót már nem használok..Éjszakára nincs bugyi,de mivel kismama vagyok napközbenmuszály a folyás miatt.Tisztasági betétek folyamatosan cserélek,és napközben is zuhanyozom.Szóvalmár csak abban bízom,hogy szülés után megszűnik ez a kellemetlen nyavaja.
2012. febr. 29. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!