Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes kismama vagyok....

22 hetes kismama vagyok. Néhány napja (antibiótikus kezelés után) viszket a hüvely környéke. A gyógyszerész Canesten kenőcsöt ajánlott. Sajnos nem használ. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az orvosomat csak január 5-től érem el.
2009. dec. 22. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pevaryl hüvelykúp! Vény nélkül kapható, akár minden nap feltehetsz egyet, csak drága, de használ!
2009. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az antibitikum baktériumok ellen hatásos. Sajnos nem sak a tüdőben, légutakban hat, hanem az egész testben, beleértve a hüvelyedet is. A hüvelyflórát tejsavbacilusok tartják tisztán; ha az antibiotikum kiöli őket, kész a terep a gomba elszaporodására.


A Canesten nekem eddig bevált, de ez kevés. A tejsavbacilusokat újra kell telepíteni. Kérj a gyógyszerésztől tejsavas irrigálószert, nem drága.


Amit én szoktam tenni ebben a helyzetben: Colpo Cleanerrel intim irrigálást sinálok. Először jóddal fertőtlenítem a "terepet", aztán tejsavas öblítést végzek. Szerencsére terhesen erre még nem volt szükségem.


A jódos: [link]

A tejsavbacilusos: [link]

2009. dec. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen nem szabad irrigalni!Nem tudom,hogy miért,de véletlenül se csináld!Van kórház is ,ha saját orvosodat nem éred el,meg védőnő, inkább tőlük kérdezd meg,hogy mit csinálj,de általában Canestent vagy Klion-100 hüvelykúpot szoktak adni!Jó babavárást!23 hetes km
2009. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan így volt, csak én 24 hetesen szedtem antibiotikumot és viszketett a hüvelyem és egy kicsit begyulladt, de a canesten kombi segített. Mondtam a dokimnak 30 hetesen , hogy valami kellemetlen érzésem viszkető irritáció van a hüvelyemben.

A doikim kérdezte, hogy mit használok mondtam hogy canestent. Mondtam hogy ha bekenem ok de ha csak egyszer kihagyom este vagy reggel megőrülök. Mondta hogy nem baj kenjem. Ja igen én kentem a hasam meg keményedett és végül 33 hetesen megnyílt a méhszájam, bekerültem a kórházba és 5 nap múlva megszültem, mert a hüvelyfertőzéstől, amit az antibiotikum okozott, megrepedt a burok. 2350g al született a lányom akinek Hála Istennek semmi baja már.

Azonnal menj dokihoz és küldje el a hüvelykenetedet tenyésztésre. Ha az én dokim is ezt teszi nem lett volna koraszülésem. Ja és azt mondták a kórházban, hogy Isteni csoda hogy addig is kihúztam, mert ennyi erővel 25 hetesen is megszülhettem volna.

Nagyon komolyan kell ezt venni nekem hidd el! Ne várj januárig. Ja és a dokim anno azt mondta, hogy semmi bajom nincs hüvely fetőzésem, de mégis volt. Nyugodtan hozd fel az én példámat a nőgyógyásznak.

2009. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

A hüvely viszketés előtt kb.egy héttel negatív volt a kenet. Az antibiotikumot meg az előtt szedtem, Staphilococus miatt.:((

Bemenjek az ügyeletre?! (Az Sztkb-ban több nagyon negativ élményem volt). De ez is elég szomorú, hogy a magánorvos (nem most először) elérhetetlen hetekig.:(

2009. dec. 22. 19:30
 6/6 A kérdező kommentje:

13.10-es, nagyon sajnálom, és kösz, hogy megosztottad.

Gratula az egészséges babádhoz!

2009. dec. 22. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!