Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tervezünk még babát, de...

Nem tervezünk még babát, de szeretnék tisztázni magamban pár dolgot! Miért úgy írjátok a terhesség idejét hogy pl 23 + 3hét? Suliban úgy tanultuk, h a terhesség 9 hónap, miért beszéltek akkor 40 hétről?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is: 40 hét=10 holdhónap. Azért így számolják ,mert pontosabb.Ugyanis 1 holdhónap az pont 4 hét(28 nap). A másik példa: 23 hét+3nap, csak a napot nem szoktuk leírni.
2009. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Azért 40 hetet mondanak az orvosok, mert az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességet azért, mert a halál pontos fogantatást nem mindenkinél tudják megállapítani. Pl. nem tudják azt mondani, hogy ha nekem október 5-én volt az utolsó mensim akkor a gyerek október 19-én foganhatott. Ezért a 40 hét. A 23+4 hetes az azt jelenti, hogy 23 hetes és 4 napos terhes valaki. És ugye azt se felejtsük el, hogy nem minden hónap kerek 4 hetes, tehát itt is lehet csúszás! Biológiailag a terhesség 9 hónap. Ennyi idő alatt fejlődik ki a magzat teljesen. Ha pedig a fogantatástól (utolsó mensi első napja) számítjuk, akkor 40 hét!!! Ennyi :)))
2009. jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már tiszta! Törekszem arra, h mire jöhet a baba, teljesen tiszta legyen minden a fejemben! :)
2009. jún. 7. 08:53
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
"halál pontos fogantatását"? micsoda? és ezt még meg is értette a kérdező? érdekes!!!
2009. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a fogalmazás módja érdekelt, hanem a válasz lényege!
2009. jún. 7. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt a 23+3 dolgot régen én sem értettem. Hidd el, ha várandós leszel, akaratlanul is így fogsz majd fogalmazni, főleg azért, mert a magzat szinte napról napra, hétről hétre fejlődik. Mindig fogod tudni, éppen hány hetes és hány napos vagy :)


6+4 hetes km

2009. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!